Головна - Історії жінок - Вероніка дуже заслабла. Її чоловік Олег навіть викликав швидку і її забрали в лікарню. Через десять днів Вероніку вже виписували додому, хоча вона й просила лікарку відпустити її раніше. – Я чудово почуваюся, чесне слово! – казала Вероніка – Спереживалася вся. Як там без мене чоловік і діти? Харчуються, напевно, як-небудь і дім весь брудом обріс. – Ти про себе маєш думати, Вероніко, про своє здоров’я, – сказала лікарка. – А за рідних не турбуйся, впораються. Нема чого переживати, бо доведеться тоді ще залишитися тут! Вероніка повернулася додому і застигла на порозі від здивування

Вероніка дуже заслабла. Її чоловік Олег навіть викликав швидку і її забрали в лікарню. Через десять днів Вероніку вже виписували додому, хоча вона й просила лікарку відпустити її раніше. – Я чудово почуваюся, чесне слово! – казала Вероніка – Спереживалася вся. Як там без мене чоловік і діти? Харчуються, напевно, як-небудь і дім весь брудом обріс. – Ти про себе маєш думати, Вероніко, про своє здоров’я, – сказала лікарка. – А за рідних не турбуйся, впораються. Нема чого переживати, бо доведеться тоді ще залишитися тут! Вероніка повернулася додому і застигла на порозі від здивування

Щоранку Вероніка вставала о шостій годині, щоб встигнути приготувати гарячий сніданок для чоловіка та дітей.

Жінка дуже любила свою сім’ю і намагалася, щоб удома завжди було чисто і затишно.

З чоловіком Олегом вони були одружені вже сімнадцять років. У сім’ї було троє дітей. Старшому синові Андрію нещодавно виповнилося п’ятнадцять, дочці Уляні тринадцять, а молодша донька Марина цього року пішла до другого класу.

Раніше Вероніка працювала дизайнеркою, вони з Олегом так і познайомилися.

Вероніка займалася дизайном його нової квартири, а зрештою стала там хазяйкою.

Після народження третьої дитини Олег сказав дружині, що їй не треба повертатися на роботу, а варто повністю присвятити себе сім’ї.

– Я добре заробляю, і тобі не треба більше бігати між роботою й сім’єю, – сказав чоловік, і Вероніка з ним погодилася.

– І, справді, яка робота з трьома дітьми, – подумала вона, повністю поринувши у ведення домашнього господарства.

Вона почала освоювати нові рецепти, щоб радувати свою сім’ю смачними та різноманітними стравами, дім намагалася тепер утримувати в ідеальній чистоті, роблячи щоденне вологе прибирання.

Раніше, коли вона працювала, у Вероніки частенько не доходили руки перебрати речі в шафах і вчасно витерти пил не завжди вдавалося, а тепер, коли вона займалася тільки сім’єю та домом, їй хотілося, щоб все блищало і виблискувало, а в повітрі був смачний аромат свіженької випічки.

– Ось як не зайду до тебе, ти завжди або з ганчіркою по квартирі бігаєш, або біля плити крутишся, або купу одягу прасуєш, – сказала Вероніці подруга Ліляя, якось зайшовши до неї в гості. – Нам з тобою навіть ніколи просто посидіти і поговорити за чашкою чаю. Ти взагалі відпочиваєш коли-небудь?

– А коли мені відпочивати? Та й про що ти говориш, я ж не працюю, завжди вдома.

– Ага, а домашні справи, як відомо, ніколи не закінчуються.

– Це точно, – погодилася з подругою Вероніка. – Наче і вдома зараз сиджу, а часу все одно не вистачає. Я навіть снідаю й обідаю на ходу. Поки своїм сніданок готую, сама швиденько щось зʼїм. І в обід так само, зʼїм щось між ділом і біжу далі справами займатися.

– Зʼїм, між ділом… Що це за життя таке – весь час на ходу?

– Та в радість мені таке життя, Лілю, – посміхнулася Вероніка. – Я ж про сім’ю свою дбаю. Про чоловіка, дітей…

– А ти ж, між іншим, дуже талановита дизайнера, – нагадала подруга.

– Та коли це було, – махнула рукою Вероніка, нарізаючи морквину для плову. – У минулому житті, мабуть.

– От і даремно ти так. Про себе зовсім не думаєш. Дивлюся, волосся давно не фарбувала, манікюр не робиш.

– А навіщо мені манікюр? Раніше я весь час на людях була, а зараз удома. Волосся, правда, пора пофарбувати, та все не можу знайти час, щоб у перукарню записатися. То одне, то інше. Все на бігу.

– Не можна так, Вероніка, це я тобі, насамперед, як лікарка говорю! – зітхнула Лілія, яка вже не вперше заводила з подругою подібну розмову, та тільки все безрезультатно…

…У понеділок вранці Вероніка прокинулася від дзвінка будильника, хотіла одразу встати з ліжка, але відчула, що сил майже немає. Ще ввечері вона відчувала якесь незрозуміле нездужання, але подумала, що просто втомилася і за ніч все пройде.

Жінка подивилася на сплячого чоловіка і подумала про те, що вчора обіцяла приготувати йому на сніданок млинці, а діти чекають її оладки й свою улюблену кукурудзяну кашу.

Ні, вона не може дозволити собі валятися в ліжку і нічого не робити.

Андрійку ще сорочку треба попрасувати, а дівчаткам блузки…

Вони ж не впораються без неї…

Ледь-ледь, але Вероніка все ж встала з ліжка, дійшла до ванної і стала під душ, сподіваючись, що він її підбадьорить.

Але стало тільки гірше…

Вероніка дістала термометр з аптечки і переконалася, що в неї майже тридцять дев’ять…

Як недоречно. Вероніка давно так не буда слаба, щоб з температурою. У дитинстві, мабуть, це було востаннє.

А потім вона завжди вважала, що має хороший імунітет. І ось на тобі…

Треба випити щось від температури і зайнятися начинкою для млинців.

Добре хоч, що самі млинці вона з вечора напекла. І оладки дітям треба зробити, вона ж обіцяла, діти так люблять їх вранці, зі сметанкою…

Жінка прийняла пігулку, дістала з холодильника фарш, упаковку вже розпочатого кефіру і відчула, що її ноги не слухаються, а голова раптом так закружляла, що Вероніка зрозуміла – ще трохи, і вона не витримає…

– Мамо, що з тобою? – як у тумані почула вона голос Уляни.

Дівчинка прокинулася раніше, аніж зазвичай, тому що захотіла в туалет і побачила свою маму, яка сидить на підлозі біля відкритого холодильника.

Уляна розбудила батька. Олег на руках приніс Вероніку в кімнату, вклав на ліжко і подзвонив у швидку. Жінку забрали в лікарню…

…– Ну що, любі, довели дружину і матір до лікарні, – сказала Лілія до Олега та дітей, коли вони прийшли дізнатися про самопочуття Вероніки.

– Чому ми? Що ти таке кажеш, Лілю! – спробував обуритися Олег.

– Кажу те, що є. Вона зізналася мені, що вже не один день недобре почувалася, але продовжувала бігати по квартирі, щоб забезпечити вам гарячі сніданки та обіди, щоб дім сяяв чистотою, а в шафі були ідеально випрасувані сорочки і блузки.

Ви ж все на її тендітні плечі звалили, по господарству взагалі не допомагали, ось і маєте.

– Лілю… Ми й не думали… Вероніка ніколи не скаржилася, казала, що їй в радість дбати про нас… – розгублено відповів Олег.

– А що з мамою? – схлипували Уляна й Марина. – Вона видужає?

– Все так серйозно, правда? – запитав Андрій.

Хлопець намагався триматися, але теж ледь стримував сльози.

– Дуже серйозно, але, на щастя, вона вчасно опинилася у лікарні. Не хвилюйтеся, тепер все добре. Але ви повинні мені дещо пообіцяти, – строго сказала Лілія.

– Все що завгодно! – майже хором вигукнули чоловік та діти Вероніки.

– Ви маєте тепер її дуже берегти. Давати можливість виспатися і не перевантажувати роботою. Невже, окрім Вероніки, нікому посуд помити? Уляна, Андрій, впораєтеся?

– Звісно, – запевнили діти.

– І сніданки можна іноді самим готувати, це ж не складно. А ще, Олеже, зроби Вероніці подарунок, як тільки вона вийде з лікарні. Купи сертифікат в салон краси. Їй дуже потрібні позитивні емоції. Все зрозуміло?

Олег і діти закивали, а Ліля з полегшенням зітхнула.

– Молодці! Завтра зваріть для мами курячий бульйон та морс. А до виписки не забудьте навести вдома ідеальний порядок, вашій мамі не можна бути в пилюці…

…Через десять днів Вероніку виписали з лікарні, хоча вона й просила подругу відпустити її додому раніше.

– Я добре почуваюся, чесне слово. Спереживалася вся. Як вони там без мене? Харчуються, напевно, як-небудь і дім брудом заріс.

– Ти про себе маєш думати, Вероніко, про своє здоров’я, а за них не турбуйся, впораються. А так переживатимеш, я тебе ще на тиждень тут залишу!

Вероніка повернулася додому і застигла на порозі від здивування.

У квартирі було чисто, хоча вона очікувала побачити там повний безлад і товстий шар пилу. А на кухні її чекав свіжий обід.

– Я приготував борщ, а Уляна з Андрійком котлети, – не без гордості сказав чоловік.

– А я салат зі свіжих овочів! – додала Марина.

– Ох, нічого собі, – Вероніка не вірила своїм очам.

Після обіду, який виявився дуже смачним, Вероніка поривалася помити посуд, але чоловік й діти її зупинили.

– Тепер посуд митимемо тільки ми, – категорично заявив чоловік. – І сніданки самі готуватимемо, а ти спи, не треба більше вставати о шостій ранку, щоб нас нагодувати. Ми ж не малі діти, самі про себе подбаємо, і про тебе також.

– Матусю, ми дуже тебе любимо, – сказала Марина.

– І я вас, мої рідні, – майже розплакалася Вероніка, обіймаючи дітей та чоловіка.

– Лілю, ти що таке моїм наговорила? – запитала Вероніка у подруги, коли в неділю вони разом вирушили в салон краси на манікюр та спа-процедури.

– А що я такого наговорила? – хитро посміхнулася подруга.

– Ну про те, що мене могло не стати… Це ж не так. Для чого ти перебільшила? Вони мені тепер удома майже нічого робити не дозволяють. Дівчата навіть свої кофтинки самі прасують і сорочки батькові й братові.

– А тобі хіба зараз погано? Вранці спиш вдосталь, часу вільного тепер багато.

– Ні, мені дуже подобається. Мої, виявляється, такі самостійні! Усе можуть. І приготувати, і попрасувати.

– Ось! Для цього й треба було їм сказати оте все, бо звалили на тебе всю домашню роботу, наче ти залізна.

– Ну ти й хитрюга, Лілю!

– Та не могла я більше дивитися, як ти живеш на бігу, і про себе зовсім не думаєш. А як до тебе достукатися, якщо ти мене не чула. От і довелося скористатися з твоєї хвороби і схитрувати. Я ж твоя найкраща подруга.

– Я люблю тебе, Лілю. А знаєш, я ж вирішила на роботу повернутися.

– Справді? Ось це новина, я дуже рада.

– Ага, спочатку на пів ставки, а там побачимо. Ну а чого вдома киснути, коли мої й самі добре справляються.

– Правильно мислиш, Вероніко. Тоді швидше біжимо красу наводити!

– Біжимо. А потім до мене на чай, Олег з Уляною сьогодні пиріг печуть, з вишнею.

Подруги засміялися і щасливі зайшли у салон краси.

Plitkarka

Повернутись вверх