Головна - Про кохання - Сварка між Любою та Дімою ставала все сильнішою. – Я сказав тобі, нема в мене нікого – кричав Діма. – А жіночими парфумами тебе хтось випадково оббризкав. – Люба розпалювалася ще більше. Вони відвернулися один від одного і раптом у двері подзвонили

Сварка між Любою та Дімою ставала все сильнішою. – Я сказав тобі, нема в мене нікого – кричав Діма. – А жіночими парфумами тебе хтось випадково оббризкав. – Люба розпалювалася ще більше. Вони відвернулися один від одного і раптом у двері подзвонили

Сварка між Любою та Дімою ставала все сильнішою.

– Я сказав тобі, нема в мене нікого – кричав Діма. 

– А жіночими парфумами тебе хтось випадково оббризкав. А ці вечірні повернення додому до півночі, це нормально? – Люба розпалювалася ще більше. 

– Набридло мені все це, кожен день одне і теж. Дограєшся, на розлучення подам – ​​злився Діма. 

– Та мені вже все одно. Роби, що хочеш – розплакалася Люба. Вони відвернулися один від одного і раптом у двері подзвонили.

– Іди, відкривай. Знову напевно якась подружка твоя приперлася, тебе пожаліти – глузливо сказав Діма. 

Люба витерла сльози і пішла відчиняти. На порозі стояв чоловік у старомодному костюмі і пошарпаною валізою в руках. 

– Вибачте, це квартира Антоненків? Мені потрібен Дмитро Ігорович – ввічливо запитав він, ніяково стоячи на килимку в запорошених черевиках.

– Зараз покличу – глухо сказала Люба і пройшла в кімнату. 

– Це до тебе – сказала вона Дімі і взяла вишивку. Останнім часом, тільки вона заспокоювала.

Діма вийшов в коридор.

– Здрастуйте, я Дмитро – чоловік простягнув йому руку. 

– А я Андрій. Ваш далекий родич по вашому дідусеві Івану. У нього була двоюрідна сестра, моя бабуся Марія. Я з Закарпаття. У нас там з роботою туго, ось я і вирішив, спробувати в вашому місті влаштується. Вашу адресу мені дала ваша сестра Надя. Я до вас ненадовго, тільки знайду роботу і житло. Не виженете? – посміхнувся він. 

Діма, незважаючи на поганий настрій, посміхнувся йому у відповідь: – Ну що ви. Проходьте.

Поки Андрій влаштовувався в невеликій кімнаті, яку Діма з Любою планували під дитячу, між ними знову розгорівся скандал. 

– Своїх родичів шануєш, а як моя мама приїде на пару днів, ти злишся – вимовляла Люба напівголосно. 

– Ну не на пару днів, а на цілий місяць, між іншим. І вчить тебе всяким дурниць, хоча все життя одна прожила. А Андрій ненадовго, він сам сказав. І взагалі дай мені грошей на завтра, мені потрібно купити дещо.

Люба забувши про гостя, закричала: – Що, свою фифу в ресторан поведеш? Ні, не дам.

​​Діма підійшов до неї впритул: – Даси, куди ти подінешся, а то… 

Люба зойкнула: – А то що? Силою забереш…

І тут в кімнату заглянув Андрій: – Вибачте, заради Бога, що втручаюся у вашу розмову. Я там у вас на кухні погосподарював трохи, чаю заварив. Гостинці наші дістав. Ходімо, почаюємо. 

Діма з Любою переглянулися, їм стало соромно. Людина з дороги, голодна напевно, а вони тут сваряться.

– Ну звичайно ходімо. Вибачте, що я сама не здогадалася – вибачилася Люба. 

Діма підтакнув: – І правда, що це ми.

Андрій розлив по чашках ароматний чай. 

Люба сьорбнула ковток: – Який Духмяна, смачний. З чого він?  

Андрій посміхнувся: – Тут збір, у нас в селі його називають ніжність. У нас такі майстрині чаї складають, кожен для особливого випадку – напевно розповідав Андрій. -Розумієте, життя у нашому селі дуже відрізняється від міського. Там тихо, розмірено, спокійно. Ми живемо лісовими дарами. Ось спробуйте мед. Адже смачно – голос Андрія заворожував, заспокоював. Люба з Дімою розслабилися. – А ще ми любимо співати. Просто так, під настрій. Люба ви співаєте? У вас голос такий співучий.

Люба збентежено кивнула: – Раніше співала. Але це коли було – і з докором подивилася на Діму.

А він несподівано згадав, що Люба після весілля дуже часто наспівувала. Коли мила посуд або просто прибирала по дому. А ось вже рік, він не чув її співу. А все через нього. Недарма кажуть, що жіноче серце віщун. Адже саме тоді він закрутив роман з Ольгою, бухгалтером з сусіднього відділу. Вона була молода і струнка на відміну від Люби. Дружина після десяти років спільного життя, трохи попливла. З’явилися зморшки на лобі, друге підборіддя. Але зараз, дивлячись на неї співочу разом з Андрієм, він несподівано зрозумів, що вона дуже красива. Не такою гламурною красою, як у Ольги, а простою, жіночою.

Андрій доспівав останню ноту і подивився на годинник. 

– Ой і засиділися ми. Нам завтра всім вставати рано. Ви йдіть, а я приберу. Як же тобі, Діма, пощастило з дружиною.

Люба почервоніла, а Діма обняв її за талію і поцілував в щічку: – Я і сам це знаю.

На наступний день в обідню перерву до Діми підійшла Ольга. 

– Ну що, Діма, наш похід в ресторан ще в силі? – кокетливо запитала вона, сідаючи на край столу. 

Діма подивився на неї пильно і здивувався. І чим вона йому так подобалася? Густо нафарбованими очима з накладними віями. Штучним рум’янцем на щоках? Він згадав свою дружину, якою вона була вранці. Від неї пахло свіжістю і молодістю, а не дурманним ароматом парфумів.

– Ні – сказав різко Діма – Ніякого ресторану не буде. Ні сьогодні, ні завтра, ніколи. І взагалі, злізь з мого столу, перед колегами незручно.

Ольга ображено злізла зі столу і поправила спідницю. 

– А раніше тобі подобалося, що колеги на тебе з заздрістю дивляться. Така жінка, як я поруч з тобою. І що з тобою трапилося з учорашнього дня, раз ти мене кидаєш? – єхидно запитала вона. 

– Я просто зрозумів, що дружина мені дорожче всіх – коротко відповів він – Вибач, мені треба звіт здавати терміново. 

Ольга пішла, але потім озирнулася: – Запам’ятай, Діма, я тебе ніколи назад не прийму. Навіть якщо на колінах благати будеш. 

Діма посміхнувся: – І не сподівайся, не буду.

Вперше він поспішав додому. По дорозі купив коханій букет хризантем. Не чекаючи ліфта бігом побіг по сходах. Люба зустріла його в коридорі. Вони обнялися і Діма віддав їй букет. 

– Найкрасивішій жінці на світі – сказав він. 

Люба наразилася носом в букет і по дитячому сказала: – Пахнуть 

Діма роззувся і раптом згадав про родича. – А де Андрій? Ще з співбесіди не прийшов? – запитав він Любу. 

– Я не знаю. Прийшла, його немає. Пішли в кімнату, подивимося, може спить.

Вони навшпиньки підійшли до дверей і прислухалися. Тихо. Відкрили двері, а там ні Андрія, ні його речей. Тільки записка “Вибачте, що не попрощався. Але ваше міське життя не для мене. Я їду додому. Люба бережи себе і починайте облаштовувати дитячу. Ваш Андрій”

А через місяць Люба обрадувала Діму новиною, про те що скоро вони стануть батьками. Але найцікавіше в цій історії було те, що ніхто не міг згадати жодного Андрія. А сестра так і зовсім здивувалася. Нікому вона адресу Діми не давала. І навіть записка незбагненним чином кудись поділася.

А по дорозі йшов немолодий чоловік з пошарпаною валізою і запорошених черевиках. Біля багатоповерхового будинку, дістав блокнот і звірився з адресою. Черговій сім’ї потрібна його допомога. Адже їх шлюб був визначений з самого їх народження.

Plitkarka

Повернутись вверх