Головна - Життєві історії - Роман з дружиною приїхали до батьків в село. Олена відразу почала допомагати свекрусі: готувала, прибирала, полола город. Але Ганні Іванівні ніяк не могла догодити. – Та хто так суп варить, краще б і не бралася, – обурювалася свекруха. – Мамо, за що ти так не любиш Олену? Що вона не таке робить? – заступився за дружину Роман. І тут, Ганна Іванівна не витримала

Роман з дружиною приїхали до батьків в село. Олена відразу почала допомагати свекрусі: готувала, прибирала, полола город. Але Ганні Іванівні ніяк не могла догодити. – Та хто так суп варить, краще б і не бралася, – обурювалася свекруха. – Мамо, за що ти так не любиш Олену? Що вона не таке робить? – заступився за дружину Роман. І тут, Ганна Іванівна не витримала

Коли Роман привів Олену до себе додому, для знайомства батьків із коханою дівчиною, він не очікував, що його мама зустріне її неласково та нерадісно.

– Привіт, мамо, тату, це Олена, моя дівчина, ми з нею скоро одружимося, – радісно заявив Роман.

Олена зніяковіла, щоки зашарілися, вона ледь чутно вимовила:

– Здрастуйте, я – Олена.

– Проходь, проходь Олена, дуже приємно, – заговорив батько Романа, а мама глянувши миттю на неї, буркнула щось під ніс, і пішла до кімнати.

Олені стало не по собі, чому мама Романа так її зустріла. Потім відгуляли весілля, всі родичі Олени були раді, і не приховували свого доброго ставлення до Романа та його родичів.

Після весілля молодята жили окремо, Роману дали гуртожиток від підприємства, де він працював. Було це давно, вже двадцять шість років вони живуть разом, і давно вже в них своя квартира, син дорослий, одружений.

Але коли Олена згадує, як їй довелося доводити свекрусі своє чесне ставлення, правду, щирість, їй стає ніяково. Але все у минулому, і зараз все налагодилося.

Свекруха Ганна Іванівна категорично відмовлялася приймати невістку, не сподобалася Олена їй з першого погляду. Вона й сама не знала, не розуміла, чому зустріла невістки так. Все у ній не подобалося. Вона навіть на ім’я не називала Олену, просто «вона» і все.

Олена після весілля стала називати її «мамою», але Ганна Іванівна лише пирхала у відповідь незадоволено, на кшталт «яка я тобі мама». Олена засмучувалась, а чоловік і родичі просили не звертати уваги, не зациклюватися, а рідна мама говорила дочці:

– Доню, не переймайся, ну така вона людина, буває таке в житті. Головне чоловік на твоєму боці та підтримує себе. Та й свекор тебе не дає в образу.

У свекрухи був свій будинок, і коли вони з Романом приїжджали до них, Олена намагалася допомогти, адже батьки вже не молоді, бралася за все. Допомогти на городі, підмісти у дворі, та мало що. Але за що б Олена не бралася, чи то прополка, чи прибирання, чи готування, свекруха все сприймала, як щось жахливе, з її боку був суцільний негатив.

Якщо Олена приготувала суп, свекруха скаже – «гидота, а не суп», якщо прополола грядку – «краще б не бралася», зробить прибирання – «тільки пил підняла», ну все в такому дусі. Олені було дуже прикро, але вона трималася, так була вихована, не могла суперечити матері чоловіка.

Якщо ці причіпки чув свекор, він завжди заступався за Олену:

– Ганно, ти така шкідлива, тобі хоч золотом довкола засип, все одно будеш незадоволена, знайдеш до чого причепитися. Оленка, не бери в голову. Ми тебе любимо та поважаємо. Вона просто ще не знає, які можуть бути невістки. Вона не розуміє, що їй пощастило з невісткою.

Олена посміхалася вдячно, і хитала головою. Роман завжди був на боці дружини:

– Мамо, за що ти так не любиш Олену? Що вона не таке робить? Вона до тебе з усією душею, а ти?

Але ці розмови були марними, нічого не змінювалося. А коли в Романа з Оленою народився син, вони задоволені привезли онука до бабусі з дідусем. Олена думала, що бабуся побачить малюка, свого рідного онуки зміниться на краще, стане добрішою. Дід мало не стрибав від радості, а свекруха залишилася вірна своєму характеру, глянувши на личко сонного онука, промовила:

– Він не схожий на Романа, близько немає схожості, мабуть, не твій син! Ну ніякої схожості! – І пішла в кімнату.

У Олени з’явилися на очах сльози, а її чоловік Роман, дивлячись на таке ставлення матері до його дружини обурився:

– Значить так, мамо, більше ми до вас не приїдемо, онука більше не побачиш. Ти у своїй агресії живеш, ображаєш мою дружину постійно. Інша б давно поставила тебе на місце. Я неодноразово їй говорив про це, але вона не може, виховання! А ти, тату, приїжджай, тобі завжди наші двері відчинені, ми тобі будемо раді.

Поки вони збирали речі, свекруха закотила скандал.

– Ось бачиш Рома, це твоя дружина налаштовує тебе проти мене, і тепер мені власного сина не бачити.

Роман більше нічого не сказав матері, попрощався з батьком, узяв на руки сина та поїхали. Довгий час Олена, як могла, умовляла чоловіка, щоб він вибачив свою матір, але він був проти. Йому прикро за свого маленького сина та дружину. Олена сподівалася, що з часом все налагодиться.

Минуло багато часу, син Андрійко давно виріс, дідусь часто відвідував онука, балував його, гуляв із ним у парку, потім і на рибалку брав із собою, а бабуся так і не бачила онука.

Коли Андрію було вже дванадцять років, уночі зателефонував схвильований свекор, і сказав, що його дружину відвезли на швидкій. Він у лікарні, йому сказали, з матір’ю має хтось постійно перебувати, щоб хтось із рідних приїхав, а діда лікар відправляє додому, у нього теж здоров’я не в порядку.

Роман почав збиратися, але Олена зупинила:

– Поїду я, їй у жіночій палаті може допомогти лише жінка. Ну що ти робитимеш, за нею треба доглядати. Їдь уранці до мене на роботу, напиши заяву від мого імені на відпустку, доведеться мені наглядати за нею.

Роман з подякою і подивом подивився на дружину, подумав про себе:

– Де Олена в собі знаходить стільки сили і добра, щоб пробачити все, забути всі завдані матір’ю образи? Я б так не зміг.

Вголос нічого не вимовив, тільки обійняв дружину та поцілував. Олена днювала і ночувала в біля свекрухи, поступово їй стало краще, невістка вже змогла ненадовго йти додому. А коли Олена поверталася, свекруха посміхалася їй і казала:

– Ось з тобою мені спокійно, як тільки йдеш, мені стає гірше, а тебе побачу, одразу на душі тепло. Олена, ти мій ангел-охоронець. Прости мене за все.

З того часу минуло багато років. Свекруха душі не чує в невістці, онука просто любить, вже навіть правнук є маленький. Вона докоряє собі за те, що втратила багато років у злості, зараз вона надолужує, допомагає у всьому, але здоров’я вже не те.

Свекра кілька років тому не стало, у нього не витримало серце, через яке все пропускав. Роман привозить на зиму матір до себе в квартиру, все-таки взимку треба топити піч у будинку, газу там немає, їй важко. А коли настає тепло, вони всі разом живуть на дачі, вирощують моркву, картоплю, і Ганна Іванівна щаслива серед своїх близьких.

Plitkarka

Повернутись вверх