Головна - Життєві історії - Наталя хвилюючись чекала Сашка вдома. Він прийшов пізно. Наталя зустріла його в коридорі і вирішила сказати все й одразу. – Привіт. Я тебе чекала. – Привіт. Я дуже втомився. Є що-небудь поїсти? – Ну… Ні, тільки хліб і сир. Саша, я хочу тобі дещо сказати. – Давай трохи пізніше, я хоч до ванни дійду. – Саша, я виходжу заміж. Сашко застиг. Він не зрозумів цієї фрази взагалі

Наталя хвилюючись чекала Сашка вдома. Він прийшов пізно. Наталя зустріла його в коридорі і вирішила сказати все й одразу. – Привіт. Я тебе чекала. – Привіт. Я дуже втомився. Є що-небудь поїсти? – Ну… Ні, тільки хліб і сир. Саша, я хочу тобі дещо сказати. – Давай трохи пізніше, я хоч до ванни дійду. – Саша, я виходжу заміж. Сашко застиг. Він не зрозумів цієї фрази взагалі

-Ну і нехай.. Нехай він зрозуміє, кого втратив. Скільки можна було чекати, сподіватися? У цій безглуздій ситуації… Та нехай тепер жалкує…

Коли Петро зробив Наталі пропозицію, та ще й так гарно, вона не змогла відмовити. Вона змалку хотіла, щоб було саме так! При всіх, щоб на коліно встав, та обручка в коробочці. Це ж чудово!

От якби Сашко так зробив… Вона б літала від щастя. Вони зустрічалися із Сашком два роки, але розмов про весілля не було. Наталя кілька разів натякала, що непогано б оформити стосунки. Але Сашко, здавалося, пропускав це повз вуха. Він хотів спочатку заробити на весілля, на житло, життя. А на це піде кілька років.

Наталці хотілося все і зараз. І щоб весілля гарне, і щоб квартира велика, і жити досить вільно у плані грошей.

З Петром вона зустрічалася рідше, ніж із Сашком. То був син начальника. Почала вона з ним зустрічатися після корпоративу, але так просто без зобов’язань. Сашко про Петра не знав, та й що з того? Це просто знайомий.

Але Петро мав гроші та можливості. Вони їздили по дорогих ресторанах, ходили на модні виставки. Поїхати з ним відпочивати Наталя вважала поганою ідеєю, адже тоді треба було сказати Саші, а він би її залишив. Сашу вона любила… Здається… Ну, він їй подобався більше, ніж Петро. Сашко був ладний, симпатичний, добрий, часто веселий, якщо не дуже втомлювався.

Але тільки він працював багато, вибратися з ним кудись було великою проблемою. А ось з Петром можна було піти будь-коли куди завгодно. Так, він мав гроші батька, але яка різниця? Витрачав він їх на Наталю.

Петро має розкішну машину, багатих друзів. Ось тільки подружки цих друзів косилися на Наталю. Вона не з їхнього кола. Але це дрібниці. Гроші Петра згладжують і це.

Зрештою, вона красива, молода, сама заробляє. Та й нехай вона витрачає всі гроші на себе. У них із Сашком не загальний гаманець. Сам винен. Побралися б і були б спільні гроші. Хоча… Наталя не готова витрачати свої гроші на Сашка. Нехай він попрацює, а там побачимо…

Наразі ситуація була дуже непростою. Наталі треба було сказати Саші, що вона виходить заміж за Петра. Але як це сказати так, щоб його не дуже засмутити? Ні, він засмутиться, звичайно, але, може, й нічого? Адже вони два роки зустрічаються, але він руки не пропонував, заміж не кликав та й Наталя йому нічого не обіцяла.

Налаштувавшись на розмову, Наталя чекала Сашка вдома. Сашко прийшов дуже пізно. Він дуже втомився, тому що друга його робота була фізичною. Він підробляв вантажником на квартирних переїздах. А зранку працював в офісі.

Наталка зустріла його в коридорі. Вона вирішила сказати все й одразу, щоб не нервувати його зайвими розмовами.

-Привіт. Я тебе чекала.

-Привіт. Я дуже втомився. Сьогодні перевозили трикімнатну. Там барахла було! Ми втрьох ледь упоралися. Є що-небудь поїсти?

-Ну… Ні, тільки хліб і сир.

-Тоді чайничок постав, будь ласка. Жаль, я не обідав сьогодні.

-Саша, я хочу тобі дещо сказати.

-Давай трохи пізніше, я хоч до ванни дійду.

-Ні, Сашко, давай зараз. Я на тебе чекала цілий день.

-Невже радісна новина? – Саша дуже хотів дітлахів і був готовий, що якщо це станеться, то він зробить відразу пропозицію Наталці, вони розпишуться, а весілля буде потім, коли грошей накопичиться достатньо.

-Ні, не радісна. Тобто для тебе не радісна. Я виходжу заміж.

Сашко застиг. Він не зрозумів цієї фрази взагалі.

-Я не зрозумів… Що ти сказала?

-Я виходжу заміж. За сина мого начальника. Він тиждень тому зробив мені пропозицію, весілля за два місяці. Я хотіла сказати тобі раніше, але якось не виходило.

Сашко сів у коридорі на стілець. Він дивився на Наталку круглими очима і не розумів, що відбувається. Як тиждень тому пропозиція? Виходить, вона з ним уже давно? А він? Сашко? Як д*рень весь цей час жив і не знав, що він тепер зайвий?

Він підвівся, пройшов до кімнати, мовчки почав збирати свої речі.

-Сашко! Ну скажи що-небудь!

-Бажаю щастя.

-Сашко! А я від тебе чекала хоч речення, а ти нічого не казав! Ми так довго разом, а ти мовчиш. Я думала, що я тобі не потрібна, як дружина. А Петро, він просто вирішив на мені одружитися, та й я не змогла йому відмовити при всіх.

Сашко зібрав речі, добре, що їх було мало, мовчки розвернувся і пішов у двері.

-Сашко! І ти просто так підеш?

-А що ти хочеш?

-Ось ти завжди так! Все мовчки, все сам. А я одна. А з Петром ми по ресторанах ходили, гуляли. А з тобою ніколи!

-Бажаю щастя, – Саша відчинив двері, поклав ключі від квартири на тумбочку і зачинив за собою двері.

Тепер це лише її квартира. А він додому, до батьків поки що. А там можна буде і свою купити. Він майже накопичив. Тепер на весілля витрачатися не треба.

Сашко йшов вулицею з величезною сумкою, втомлений, голодний. Але він не відчував нічого, окрім глухого відчуття б*лю. Так, мабуть, треба було зробити їй пропозицію, щоб вона була впевнена у його намірах. Але хіба недостатньо було того, що він збирав на весілля та квартиру? Хіба це не аргумент?

Згадалася фраза, яку якось сказав один сатирик:

-Якщо дружина пішла до іншого, то невідомо, кому пощастило.

Слабка втіха. Та й не дружина. Виходить, що вона була і з ним, і з цим… Ну… У голові крім міцних словечок не було нічого.

Батьки все зрозуміли, запитань не ставили. Наталя їм ніколи не подобалася, але вони шанували вибір сина. Вони навіть були раді, що так все вийшло, бо дружиною вони її не уявляли. Дуже вже вітряна пані.

Наталка образилася на Сашка. Він мав хоч щось сказати, хоч якось із нею поговорити! Ну і добре! Сам винен. Тепер треба готуватися до весілля. Купити сукню, замовити майстра-стиліста, обговорити місце, гостей, запрошення! Ой скільки всього! Як це чудово!

Наталя мріяла до півночі і не помітила, як заснула. Прокинувшись вранці, швидко одяглася, навіть снідати не стала, полетіла на роботу. Вона збиралася розповісти всім про цю майбутню подію, і була дуже горда тим, що вибір Петра зупинився на ній.

На роботі була якась метушня, всі напружено чекали на результати обговорення на раді директорів. Від нього залежала якщо не доля компанії, то добробут співробітників точно. Останні кілька контрактів, що не вдалися, поставили під сумніви подальше процвітання компанії.

Наталя не звертала раніше на це увагу, всі розмови колег про це наводили на неї тугу. Тепер це стосувалося її безпосередньо.

У коридорі вона зустріла Петра.

-Петро, привіт! – Наталя сяяла від щастя. – Я так багато хочу тобі сказати! Нам треба все обговорити!

-Наталю, пробач, зараз ніколи зовсім. – Петро швидко пішов у бік конференц-зали. Наталя трохи засмутилася, але розуміла, що зараз вони всі зайняті важливими розмовами. Вона вирішила відкласти розмову з Петром до вечора. А поки їй потрібно було обійти всіх знайомих та розповісти про майбутній захід.

Майже цілий день Наталка цим і займалася. Знайомих у неї було багато, поки всіх на роботі обійшла, поки телефоном з усіма переговорила, день добіг кінця.

Петра вона так і не побачила, а турбувати його телефоном не наважилася. Засідання тривало цілий день, усі були злі, стомлені, не до сторонніх розмов було.

Наступного дня сяюча Наталя прийшла на роботу і побачила, що народ ходить похмурий, все більше мовчать, намагаються не виходити зайвий раз із кабінетів. Наталка сіла на своєму робочому місці, але працювати не хотілося, якось все змішалося в голові, думки були зовсім про інше.

Вона вирішила все ж таки знайти Петра і поговорити.

Його секретарка сказала, що він із батьком поїхав на об’єкти. Наталя засмутилася, але зробити тут нічого не можна було, тому розмова знову відкладалася.

Так минув тиждень. Готуватися до весілля треба було серйозно, таки син директора одружується. Але жодних зрушень у плані підготовки не було, бо Петру було не до цього, а Наталя сама не могла нічого робити. Вона вирішила, що можна поки що оглянути сукню хоча б.

Це рішення її окрилило. Цілий день був присвячений пошуку салону та вибору сукні. Нарешті все було обрано, треба було їхати туди і подивитися на місці. Що вона і зробила після роботи.

Сукня була чудовою! Сиділа воно ідеально, ушивати чи переробляти було не потрібно. Єдине, що було потрібно внести заставу, щоб потім викупити її. На покупку одразу грошей у неї не було. Вирішивши, що заставу вносити непристойно, Наталка зателефонувала Петру, щоб узяти в нього всю суму одразу і викупити сукню. Петро не взяв слухавку.

Довелося дівчині сказати, що вона обов’язково повернеться за сукнею, щойно зніме гроші з картки.

Ця ситуація почала її дратувати. Так не можна! Часу все менше, а нічого не зсувається з місця.

За два дні Наталя зловила Петра в коридорі.

-Петро! Ти ховаєшся від мене чи що? Трубку не береш, тут я тебе не можу застати. Що відбувається? Поясни, нарешті!

-Наталя, ми відкладемо весілля. Все дуже складно, не так як раніше. Наразі немає вільних грошей, щоб влаштовувати свято. Нам би людям зарплати виплатити. Пізніше все пізніше!

-Але Петро! – він уже повертав за кут.

-Як же так? Що тепер робити? І як моє плаття? А раптом його куплять? Грошей немає. І тут грошей немає! Що ж у вас усіх грошей немає? Як так жити?

За тиждень Петро сказав Наталці, що весілля доведеться відкласти на невизначений термін, бо зараз все дуже складно. А ще через тиждень у клубі, куди Наталя прийшла від нудьги, вона побачила Петра, який сидів та обіймався з однією з дівчат його кола. Наталя знала цю дівчину. Вона була дочкою дуже заможного бізнесмена.

Розмова з Петром наступного дня була дуже короткою. Він сказав, що на користь компанії йому потрібно одружитися з цією дівчиною. Інакше вони просто розоряться…

Наталя була пригнічена. Такого вона й припустити не могла. Так все добре починалося і так дивно скінчилося. Що тепер робити? Усім уже розповіла, що виходить заміж за сина бізнесмена, хвалилася майбутнім весіллям…

Ну добре. Треба спробувати зателефонувати до Сашка. Вже він її точно прийме. Тільки слід сказати, що вона сама від Петра пішла. Тоді Сашко зрозуміє, що вона готова повернутися до нього.

Наталя набрала номер. Він довго не відповів.

-Привіт, Сашко. Це я.

-Навіщо дзвониш?

-Саша, як ти? Я хвилююся все-таки! Ми ж не чужі люди! Я давно не чула твій голос.

-Я нормально. Що це раптом за клопіт? Що, весілля відклалося?

-Звідки ти… Так! Я сама пішла! Я вирішила, що ти найкращий!

-А… Ну так… А я думав, що просто компанія не в кращому стані і там не до весілля.

-Звідки… Ні, там все добре, просто він мені набрид.

-Та чув я новини. Він одружується з іншою. Знаєш що, я тобі не латка. Я тебе любив, думав, що ти така чудова, що ми одружимося. Але не судилося. А знаєш, я навіть радий! А то дізнався б, яка ти, після весілля, ось був би номер. А тепер я бажаю тобі щастя! Шукай свого олігарха. Може, пощастить. А мені більше не дзвони.

Сашко вимкнув телефон.

-Ну чому так? Чому вони такі всі? Жадібні! А я буду щаслива! Вам усім на зло! Будете потім заздрити.

Наталка сіла на ліжко і заридала, обхопивши голову руками.

Важко жити людині, яка любить лише себе…

Plitkarka

Повернутись вверх