Головна - Життєві історії - Надія готувалася до зустрічі невістки. У двері подзвонили. На порозі стояв син Микита з своєю дівчиною Ольгою. Після вечері, Оля почала розмову: – Надія Олександрівно, Ви, мабуть, знаєте, що ми з вашим сином вирішили одружитися?. Тому вже зараз, щоб уникнути несподіванок, я хотіла б подивитися кімнату, в якій ми житимемо

Надія готувалася до зустрічі невістки. У двері подзвонили. На порозі стояв син Микита з своєю дівчиною Ольгою. Після вечері, Оля почала розмову: – Надія Олександрівно, Ви, мабуть, знаєте, що ми з вашим сином вирішили одружитися?. Тому вже зараз, щоб уникнути несподіванок, я хотіла б подивитися кімнату, в якій ми житимемо

Надія готувалася до зустрічі невістки. У духовці доходила до готовності курочка, одночасно жінка стелила гарну скатертину та сервірувала стіл. Почувши запах м’яса, що підгоріло, Надія забігла на кухню. Курка зарум’янилася трохи більше, ніж потрібно.

– Ах, як же так, як же так… Ось я розтяпа! Як тепер пригощати гостю таким, – журилася Надя.

Сьогодні ввечері син Микита мав познайомити її з майбутньою невісткою Ольгою. Вони зустрічалися вже 4 місяці, планували одружитися. Жити так само планували у квартирі Надії з її дозволу, адже не відправляти молодих на орендоване житло за наявності своєї трикімнатної квартири.

Надія почула дзвінок, швидко зняла фартух, поправила зачіску, і поспішила відчинити двері. Микита пропустив уперед дівчину, сяючи від радості. Оля акуратно переступила через поріг і оглянула коридор. На якийсь момент запанувала тиша.

– Здрастуйте, Оля! – Вигукнула Надія.

– Привіт Надія Олександрівна, – відповіла Оля, злегка нахиливши голову.

– Що ж ми стоїмо, проходьте до зали, все вже готове! Микито, допоможи Олі роздягтися, – заметушилась Надя.

Син уперше знайомив Надію зі своєю дівчиною, це означає, що все було дуже серйозно. Жінка дуже хотіла сподобатися майбутній невістці, зробити так, щоб вона почувала себе комфортно у їхньому домі.

– Хочу запропонувати Вам Оля свою фірмову курку в духовці, сподіваюся Вам сподобається, – запропунувала гості господиня.

– Дякую, але я не дуже голодна, – відмовлялася дівчина, злегка гидливо поглядаючи на страви.

– Тоді може цей салат, він дуже легкий, з морепродуктами, – не вгамовувалася Надія.

Оля погодилася скуштувати трохи салату, показуючи всім виглядом, що їжа її цікавить найменше.

Після того, як присутні злегка повечеряли, Оля почала розмову:

– Надія Олександрівно, Ви, мабуть, знаєте, що ми з вашим сином вирішили одружитися? І, оскільки свого житла у нас поки що немає, житимемо у вас, – повідомила дівчина і запитливо глянула на Надію.

– Так, Микита говорив. Що ж, я не проти і тільки буду рада, якщо мій син буде щасливий з Вами Оля, – відповіла майбутня свекруха.

– Тому вже зараз, щоб уникнути несподіванок, я хотіла б подивитися кімнату, в якій ми житимемо. Якщо Ви не проти звісно?

– Звичайно, звичайно, Оля. Ходімо, побачимо.

Оглянувши кімнату Микити, Оля трохи повела бровою, ніби показуючи, що це не те, що вона очікувала побачити. Кімната сина була найменшою у квартирі, без балкона.

– А Ви в якій кімнаті мешкаєте, можна побачити? – Раптом запитала Оля.

Надія трохи зніяковіла такому несподіваному питанню, але проводила гостю до своєї спальні.

– Тут трохи не прибрано, вибачте Оля, не подумала, що хтось зайде, – виправдовувалася Надія.

– Нічого страшного. Гарна у вас кімната. І давайте ви будете мене називати на «ти», якщо нам з вами доведеться жити разом.

***

Надія пила чай на кухні з подругою Любою. Їхні зустрічі були рідкісними, тому що Люба часто була в поїздках і лише один – два рази на місяць могла відвідати подругу.

– Надя, я хочу вручити тобі невеликий подарунок на честь 8 березня. Цей набір для душу, дуже мені подобаються їхня ароматна продукція, – Люба дістала акуратно упаковану коробочку і вручила Надії.

– Ой, у мене теж для тебе невеликий сюрприз, підемо в зал, – схаменулась жінка.

Надія зайшла до колишньої кімнати Микити і вийшла з гарно упакованою коробочкою.

– Це сувенір, від щирого серця Любочка, – посміхалася жінка.

– Дякую подруго. Тільки я не зрозуміла щось – ти тепер хіба в кімнаті Микитки живеш?

– Ах так! Так… Молодим тісно в цій кімнатці, тому я вирішила поступитися їм своєю спальнею, – почала виправдовуватися Надія.

– Ох і не подобається мені це все. Звісно, ​​молодим тісно! Та чи не соромно їм тіснити літню жінку? Усі ми були молодими і всі починали життя з тісноти. Хіба не пам’ятаєш, як тулилися у комуналках? Скільки працювали, щоби отримати квартиру? А тепер молоді відразу хочуть жити з комфортом, – не вгамовувалась Люба.

– Так, тіснилися це точно, – засміялася Надія, згадуючи юність, – Тільки примхлива дружина у Микити. Дуже вона його змучила проханням переїхати до моєї кімнати. А я не хочу, щоб вони сварилися на початку сімейного життя.

– Примхлива! А про приказку – з коханим і в курені не тісно чула? Відчуваю та ще штучка, твоя невістка, – примруживши очі, спитала Люба.

– З характером вона, так. Але що вдієш – раз вибрав її син.

Почувся скрип ключа в дверях, через хвилину до кімнати зайшла Оля.

– Здрастуйте, – сказала дівчина і попрямувала до своєї кімнати.

– Оля, це Люба, моя подруга, познайомся … – Але Оля вже зникла у своїй кімнаті.

– Так, не дуже вона в тебе вихована, – сказала Люба.

– Поспішає, все поспішає кудись, намагалася виправдати невістку Надія.

Того вечора син, дочекавшись, коли дружина піде до подруги, почав розмову з матір’ю:

– Мама я хочу з тобою поговорити. Вислухай мене, будь ласка, до кінця.

– Говори синку, – зацікавлено відповіла Надія.

– Ми з дружиною молоді, сама розумієш, хочеться вже свого чогось. Та й не комфортно Ользі з чужою людиною у квартирі. Ти теж, мабуть, хотіла б жити окремо. Тому ми подумали про те, що було б розумно продати нашу квартиру і купити поменше, – закінчив свою промову Микита.

– Я зрозуміла, про що ти говориш Микита. Тільки мені не хочеться продавати цю квартиру. Нічого путнього ми не купимо на виручені гроші. Та й важко мені мінятиме місце проживання, район, знайомих, – Надія дуже любила цю квартиру, адже тут вона жила з чоловіком, який пішов із життя сім років тому, тут виріс Микитка.

– Мамо, ти зрозумій нас! Оля не хоче так жити! Оля хоче окремо…

– Оля, все Оля. А хто запитав мене – чого я хочу? – З очей Надії потекли сльози.

Увечері Надія чула, як син із невісткою лаялися у своїй кімнаті. Вона відчувала вину за це, адже Надя розуміла, що невістка хоче жити окремо. Але, з іншого боку, Надя дуже не хотіла продавати цю квартиру.

– Якщо твоя мама не згодна, то нехай знайде собі інше житло! – Почула Надія голос невістки.

– Це її квартира, Олю! – намагався заспокоїти дружину Микита.

– У такому разі я йду від тебе! Якщо ти не можеш впоратися зі своєю матір’ю, – не вгамувалася Ольга.

– Олю, говори тихіше, мама може почути

– Нехай чує! Нехай чує, що заважає щастю сина своєю впертістю, – голосно промовила Оля.

Надія тихо вдягла пальто і вийшла надвір. Набравши подругу Любу, вона розповіла їй двома словами про те, що сталося в неї вдома. Люба наказним тоном сказала Надії негайно приїхати до неї для розмови.

Подруги довго розмовляли, обговорювали ситуацію, що склалася.

– Надя! Це вона до тебе в дім прийшла, а не ти до неї, як не зрозумієш… Не може вона диктувати свої умови на твоїй території, – намагалася донести до подруги Люба.

– Я ж хотіла якнайкраще, хотіла допомогти молодим, – тихо відповіла Надя.

– Добрими намірами сама знаєш, куди дорога веде. У будь-якого добра має бути межа. Ти і так багатьом пожертвувала, навіть кімнату свою поступилася. Але твоїй невістці все мало. Є в мене один план, якщо ти не проти зараз розповім…

***

Наступного вечора Надя повернулася до квартири разом із подругою Любою. Жінки занесли велику валізу, залишивши її в коридорі, і пройшли до зали.

– О, тітко Любо, ви знову в поїздку зібралися? – Запитав Микита.

– Ні, не в подорож я зібралася. У своїй квартирі затіяла капітальний ремонт, ось твоя мама і дозволила пожити у вас пару місяців, – завзято відповіла Люба.

– Що??! – Зі спальні вискочила Оля, широко грюкаючи очима.

– Кажу – Надя дозволила мені пожити у вас, поки ремонт у мене, – голосно і чітко промовила жінка.

– Так Олю, думаю ви не будете проти. Люба моя єдина подруга, вона мені як сестра. Вона поживе з нами кілька місяців, квартира ж велика, – з усмішкою відповіла Надія і переглянулась з подругою.

– Микито, ти хіба нічого не скажеш на це? – Було видно, що Ольга кипить від злості.

– Я? Ну раз мама так вирішила … Це ж її квартира, зрештою, – відповів Микита.

– От і добре! Микито, занеси мою валізу, – попросила Люба чоловіка.

Сварка молодих стихала весь вечір. Ольга метала блискавки, називаючи Микиту безхарактерним і маминим синком. Надія раз у раз поривалася поговорити з подружжям, але подруга тримала її: – Зрозумій, що тільки так вони зрозуміють, що господиня тут ти. І що це вони повинні бути вдячні за те, що забезпечила їх житлом. А твоїй невістці варто стримати свої апетити. Бач чого вдумали – матір із квартири виставити!

За кілька днів Микита повідомив, що вони з Олею переїжджають на орендовану квартиру. Невістка не могла прийняти того факту, що не вона головна господиня тут. На прощання вона заявила свекрусі:

– Не думала, що Ви сина на подругу проміняєте! Замість того, щоб звільнити квартиру для нас, притягли сюди цю… – злісно прошипіла невістка Оля.

Надії було прикро, що все так склалося, але подруга підтримувала її. Бо розуміла, що Ольга поводиться дуже нахабно і безцеремонно.

За місяць Микита прийшов до квартири матері. Вона відчинила двері і побачила в його руці валізу.

– Привіт синку… А ти чого – з валізою? – розгублено спитала Надя.

– Пустиш, мамо?

– Заходь, заходь синку, – квапливо відповіла жінка.

– Оля пішла … До іншого. Сказала, що не про таке життя вона мріяла – знімати квартиру на околиці міста.

Надія зрозуміла все без слів. Зайвих питань ставити не стала.

– Твоя кімната завжди залишиться твоєю, ти можеш жити тут скільки завгодно синку. Тільки Оля зараз показала своє справжнє обличчя. Нехай краще зараз, ніж за багато років,— тихо сказала Надія і обійняла сина.

Plitkarka

Повернутись вверх