Головна - Історії жінок - Коли почувся скрип воріт, і машина Діми заїхала у двір, Люда забігала по кімнатах. Що де не так лежить чи не витерто? Та начебто все чисто. Вечеря готова, жарке в гусятниці, скатертина свіжа. Тільки все одно Діма до чогось та причепиться. – Люда, я не розумію, чому в мене тапочки розкидані? – зайшовши в коридор, почав Дмитро

Коли почувся скрип воріт, і машина Діми заїхала у двір, Люда забігала по кімнатах. Що де не так лежить чи не витерто? Та начебто все чисто. Вечеря готова, жарке в гусятниці, скатертина свіжа. Тільки все одно Діма до чогось та причепиться. – Люда, я не розумію, чому в мене тапочки розкидані? – зайшовши в коридор, почав Дмитро

Коли почувся скрип воріт, і машина Діми почала в’їжджати по доріжці у двір, Люда вимкнула ноутбук і забігала по кімнатах. Що де не так лежить чи не витерто? Та начебто все чисто, немає претензій до порядку. Вечеря готова, жарке в гусятниці, скатертина свіжа, серветки заправлені в стаканчик, все нормально. Тільки все одно Дімка до чогось та причепиться. Ні, він не кричатиме і ганятиме Люду, він почне нити, а це дуже втомлює.

Діма зайшов у коридор і як завжди поставив черевики носочок до носочка, п’ята до п’яти. Це дратувало Люду – що станеться від того, якщо наприклад, черевики «встануть» у третю балетну позицію?!

– Людо, я не розумію, чому в мене тапочки розкидані?

– Це Лорд, мабуть, забігав і зачепив лапами.

Лорд – це величезний пухнастий кіт, виходить гуляти на вулицю, а потім забігає і трощить все навколо. Залишився у спадок від мами Діми – це був її улюбленець. Мама Діми пішла з життя рік тому, до останнього Люда носила їй пенсію додому, підробляючи листоношою. Невисока і суха жінка не хотіла оформляти пенсію на карту, вважала це ненадійним, а ходити до пошти далеко і складно – з хребтом була проблема. Але, заходячи до цієї жінки, Люда завжди дивувалася – Лідія Григорівна насилу пересувається, а вдома так чисто, як в аптеці. Навіть від пухнастого кота жодного сліду!

Коли у Діми з Людою почався роман, Лідії Григорівні це дуже подобалося – синові майже 40 років, жодного разу не був одружений, у нього бізнес. Так і онуків не дочекаєшся! А вона й не дочекалася – пішла з життя, але перед відходом взяла слово з сина, що він одружується з Людою. Так він і зробив, через 40 днів – запропонував руку та серце, і Люда переїхала до нього – до гарного будинку з чотирма кімнатами на двох рівнях та великим холом.

Спочатку Люді подобалося наводити марафет у всіх кімнатах, тим більше, що вона пішла з роботи –  адже чоловік добре заробляє. І тим більше він мріяв про господиню в будинку, а Люда була й не проти: вона начебто завжди справлялася з пилососом та ганчіркою. Але чоловік виявився фанатичним педантом, це його мама привчила до найвищого ступеня акуратності та чистоти. Це складно, дуже складно було жити з такою людиною!

Діма чіплявся до всього: якщо в хлібниці крихти, у раковині краплі, на шафі пилюка. Він не кричав, а нив – брав сам ганчірку і починав витирати. Якось Люді це було навіть принизливо, вона справді не помічала якихось дрібниць, які бачив він.

– Люда, навіщо в сушарці стоїть так багато посуду? У нас зараз немає гостей, тому все треба прибрати в шафу і залишити всього по дві штуки: тарілки, чашки, блюдця, ложки, виделки. І стояти вони повинні дном у ліву сторону.

Жах! До Люди приходили іноді подруги, і чоловік був не проти їхнього візиту, просто він просив потім усе прибрати на свої місця до його приїзду. А вона помиє посуд і про це забуває. Але найгірше це було прибирати за Лордом! Коли він приходить з вулиці, то його треба спочатку зловити і помити лапи. Але найгірше, що його пухнаста шерсть була скрізь! Люда навіть рукавичку спеціальну купила, щоб знімати шерсть із м’яких меблів, але це мало допомагало – шерсть була скрізь, навіть на посуді. Діма морщився, коли він прилипав до губ.

– Діма, ну я не знаю, що робити з цією шерстю та іншими дрібницями. Не знаю, чому я не справляюся! Мені здається, що все чисто, але ти завжди знаходиш недоліки! І не можу я цілий день бігати з ганчіркою, будинок у тебе великий, а ми з батьками жили у двокімнатній квартирі, і нам не потрібна була така стерильність!

– Мама чомусь могла прибирати весь будинок, а що тобі заважає? Так мама, сама знаєш – насилу ходила, і раніше такої техніки не було як зараз. Але чомусь вона нас з братом одна виростила, і вдома ніколи не було ні пилинки!

Коли Люда завагітніла, вона зраділа – ну ось, зараз Діма її жалітиме. Але Діма сказав:

– Людо, мільйони жінок завагітніють і продовжують займатися господарством. Чому ти маєш бути винятком? Мама нас двох із братом народила, і чомусь все одна на собі тягла – і куховарство, і господарство, і все одно чистота!

Мама мама! Люду вже почала бісити ця мама. Хто винен у тому, що цю даму покинув чоловік, коли молодшому братові Діми був лише один рік? Може, вона теж дістала чоловіка своєю стерильністю? Зовсім недавно після чергового «бу-бу-бу» чоловіка вона зібрала речі і пішла до батьків у їхню нестерильну квартиру, коли термін вагітності був три місяці. Але чоловік її повернув, пообіцявши стати більш терпимим до її недоліків. Але вистачило його рівно на тиждень, і ось знову все починається – тапки у нього, бачите, розкидані котом. Ну не пояснювати ж чоловікові, що в неї теж свої інтереси!

Коли Діма помив руки, перевдягся і сів за стіл, Люда йому почала перекладати жарке з гусятниці в тарілку. Один незграбний рух і кілька жирних крапель пролилися на кухонний лінолеум.

– Людо, ну треба якось обережніше це робити! Так паперових серветок не напасешся.

Люда нахилилася, витерла підлогу серветкою, потім вологою ганчіркою, потім сухою. Усередині її знову почало все кипіти.

– Подумаєш, краплі! – Забурчала вона. – Якщо ти такий чистюля, то найми нам хатню робітницю, нехай вона пахає на тебе.

– Ну так може мені ще й одружитися з нею? Я ж на тебі одружився! Ось моя мама, коли нас з братом одна ростила, ні про яку хатню робітницю не думала! Навіть….

Діма встиг домовити, і розгублено глянув на дружину. Вона раптом завмерла, зблідла і через кілька секунд сильно заплакала, впадаючи в істерику. Діма кинувся до Люди, посадив її на крісло і намагався привести до тями. Кинувся до крана, налив склянку води і витер за звичкою денце склянки рушником, щоб не закапати підлогу.

– Я не можу, я так більше не можу! Я не при(луга! Я не можу бути як твоя мама, бігати з ганчіркою та все витирати, я інша! Я вже починаю тебе боятися та комплексувати! – Люда вже зривалася на крик.

– Вибач, Людочко, вибач, це я ось такий вийшов, пунктик у мене такий! Мабуть, мама так привчила. А брат навіть утік від нас у 18 років. У мене і дівчата були, але теж втікали від нас з мамою. Хочеш, я змінюсь? Розкидатиму шкарпетки по кімнаті, як усі чоловіки, а ти їх збиратимеш і бурчатиме. Хочеш?

– Хочу! – схлипуючи, сказала Люда. – Дуже хочу, інакше я не витримаю.

Подружжя просиділо так ще дуже довго – вона в кріслі, а він – на підлокітнику, міцно притискаючи голову дружини до своїх грудей і гладячи її волосся. Діма лаяв сам себе, заспокоював Люду, клявся, що не буде занудою, обов’язково зміниться. Ближче до ночі конфлікт було вичерпано, і Діма пішов приймати вечірній душ.

– Люда, це що, вчорашній рушник? Ти що, забула його на свіжий змінити та повісити? – Запитав він у дружини, коли вийшов з ванної. 

Ой ні, ніколи ця людина вже не зміниться!

Plitkarka

Повернутись вверх