Головна - Історії жінок - – Андрію, ось що вона робить? Навіщо Павлику курячу ніжку дає, він маленький ще. – Ну, чоловік росте, нехай привчається до нормальної їжі. – Який чоловік, йому лише пів року! А якщо він не пережує? – Ой, Оксано, самі розбирайтеся. Все, я побіг. Оксана розбирала випрані дитячі речі та важко зітхала, так далі жити вона не могла

– Андрію, ось що вона робить? Навіщо Павлику курячу ніжку дає, він маленький ще. – Ну, чоловік росте, нехай привчається до нормальної їжі. – Який чоловік, йому лише пів року! А якщо він не пережує? – Ой, Оксано, самі розбирайтеся. Все, я побіг. Оксана розбирала випрані дитячі речі та важко зітхала, так далі жити вона не могла

– Андрію, ось що вона робить? Навіщо Павлику курячу ніжку дає, він маленький ще.

– Ну, чоловік росте, нехай привчається до нормальної їжі.

– Який чоловік, йому лише півроку! А якщо він не пережує? Ну навіщо дитині ці ніжки давати, не розумію. А завтра вона йому оселедець суне. Знаєш що, скажи їй, нехай не годує нашу дитину неналежною їжею!

– Ой, Оксано, самі розбирайтеся. Все, я побіг на роботу!

Оксана розбирала випрані дитячі речі та важко зітхала. Все, що робила Лідія Миколаївна, її свекруха їй не подобалося. Оксана намагалася кілька разів висловити свою думку, але від неї відмахувалися, як від набридливої ​​мухи.

Коли Оксана виходила заміж, вона особливо не задумувалася, як вони житимуть із батьками чоловіка. Начебто непогані люди, порядні, якось уживемося. Все одно йти поки що нікуди, свого житла немає, а на знімне Андрій категорично не хотів.

Спочатку було все нормально. Потім Оксана завагітніла, і посипалися поради від мами Андрія.

– Дивись, волосся стригти тепер не можна, бо дитині життя вкоротиш. В’язати теж не здумай, інакше дитина пуповиною обмотана народиться. І не купуй нічого заздалегідь, погана прикмета.

– Ой, що за дурниці! Я не вірю в ці бабусині забобони. Буду і в’язати, і купувати, і волосся стригти!

– Оксано, мама каже, що ти зла бажаєш нашій дитині, берегтися не хочеш … Вона ж життя прожила, даремно говорити не буде. А ти ще недосвідчена, і не слухаєш.

– Андрій, давай я сама вирішуватиму, кого мені слухати! А мама твоя дурниці каже, зараз ніхто цього не дотримується, і нічого, нормальні діти народжуються! І моя мама каже, що дурниці це все.

– Ну, дивися сама. Народиться слаба дитина, сама з нею няньчитися будеш!

– Оксано, доню, їж побільше м’яса, щоб дитина міцненька була. Я Андрійка коли носила, яловичину їла весь час, і бачиш, який виріс!

– У мене нудить від усього, яке тут м’ясо.

– Ох, що за молодь пішла. Я ж як краще хочу!

– Речі не купуй, я сама пошию, нема чого гроші витрачати.

– Не треба нічого шити, зараз повно всього у магазинах. З перших днів вже кофточки та повзунки можна, пелюшок багато і не треба.

– Які ще повзунки, з глузду з’їхала? Дитину потрібно туго сповивати, особливо в перші три місяці, щоб ніжки прямі були і спала спокійно. Придумала, повзунки.

“Мамо, ось чого вона лізе зі своїми порадами? То не роби, це не так, постійно командує! У неї вже план з виховання нашої дитини є, уявляєш?” – жалілася Оксана своїй мамі.

– Дочко, ну що вдієш, раз живете в них, то вона і командує, і вона ж бабуся буде, добра бажає. Не треба сваритися з нею, вам ще жити невідомо скільки там. Вислуховуй, а роби по-своєму.

Коли народився Павлик, тут же посипалися поради від свекрухи та мами.

– Пий більше чаю з молоком або згущонкою, молока багато буде. І пеленай тугіше!

Оксана слухала поради телефоном і закочувала очі. Сперечатись їй не хотілося, тому вона швидко завершила розмову.

Приїхавши з пологового будинку додому, на неї чекав сюрприз. Гора пелюшок, сорочечок і марлевих підгузків, пошитих свекрухою. Біля ліжечка стояв гумовий китайський заєць яскраво-жовтого кольору. Від його запаху неможливо було дихати. Оксана відразу винесла його з кімнати і провітрила.

– Чим тобі заєць не догодив? Красивий такий, яскравий. Я на ринку купила для онука.

– Ви що, не чуєте, як він пахне?

– Ну ось, все вам не так. А я хочу, як краще. Ось нашила нормального одягу дитині. І памперси шкідливі для хлопчиків, не надумай їх одягати Павлику. Ось, бери марлеві, я двох дітей виростила, знаю, що кажу.

– А сенс у марлевих? Я що, цілий день тепер повинна міняти і прати їх? Вони ж не вбирають. Адже памперси зручніше, викинув і все.

– Ліниві ви, молоді, ми руками прали, без жодних цих машинок. А ви розпещені які..

Якось Оксана залишила дитину зі свекрухою і поїхала до лікарні на огляд. Коли повернулася, побачила, що Лідія Миколаївна годує Павлика із пляшечки.

– Мамо, що ви йому даєте?

– Як що, молоко коров’яче, дитина їсти хотіла, що мені було робити. Розбавила водою, цукорку туди кинула, і дивись, як уплітає за милу душу.

– Яке молоко, що Ви? Не можна ось так одразу давати, та ще й із цукром! Ну, що ви робите! Мене 2 години не було, могли б і почекати.

Оксана вихопила сина та пішла до своєї кімнати. Весь вечір малюк вередував, у нього болів животик. Оксана була зла на свекруху. Андрій тільки знизав плечима на це. Він намагався взагалі не коментувати мамині витівки.

– А що це Павлик весь у меді? Хто йому давав?

– Я занурювала пустушку в мед і давала, йому так сподобалося, дивись, як смокче.

– Ви що, мамо, діткам не можна мед.

– Ну, ось ще вигадала. Там вітамінів он скільки, одна користь.

Другого дня Павлика всього обсипало. Свекруха стверджувала, що це Оксана з’їла щось не те, і мед тут ні до чого.

***

– Так, дочко, добав гарячої води у ванну, ця вже охолола.

– Нормальна вода, як належить, 37 градусів.

– Ох, що ти за мама така, дитині ж холодно. І ось що. Йому потрібно розпарити голову і масажувати руками, надаючи черепу круглу форму. Дивись, у нього голова витягнута якась, некрасиво. Давай я зараз спробую. Мене цьому моя свекруха навчила.

– Не здумайте нічого робити моїй дитині! Ви що?! У всіх новонароджених голови витягнуті спочатку, а потім нормальні стають.

Оксана була в шоці. Вона боялася залишити дитину наодинці з бабусею. Невідомо, що вона викине.

– Андрій, я вже не можу. Вона скрізь лізе зі своїми порадами. Павлику голову руками тиснути хотіла, уявляєш? Я, мабуть, до мами піду жити, не можу тут більше.

– Ось як… Ну йди. Я по тебе не побіжу, і ти сюди більше не повернешся. Батьки образяться сильно, та й що люди скажуть, не порозумілися невістка зі свекрухою?

– Нам треба своє житло, розумієш? Я хочу виховувати свою дитину сама. Я хочу, щоб до нас приходили в гості наші друзі, щоб ніхто не заважав. Хочу готувати смачні вечері тільки для нас двох, хочеться бути господаркою у своєму власному будинку, розумієш? Я тут у гостях. Допомога є від твоїх батьків, звісно, ​​але жити потрібно.

Андрій пообіцяв, що відкладатиме гроші на своє житло, знайде хороші шабашки, і після роботи ходитиме на них. Оксана підвелася духом. Невже в них буде колись своє житло? Це була її найзаповітніша мрія.

Пройшло 5 років

– Ну, все, батьки, з’їжджаємо від вас у ці вихідні. Хата вже готова, залишилися дрібниці всякі.

– Ой, дітки, та що ж ви нас кидаєте. Ми ж з батьком вже старі. І що люди скажуть?

– Мамо, мені все одно, що скажуть люди. Нам потрібне своє житло, ми хочемо другу дитину, і Оксана категорично не хоче її народжувати, поки ми тут живемо.

Оксана тріумфувала в душі. Нарешті її мрія збулася. Вони посилено збирали гроші, відкладаючи їх у банк на відсотки. Купили будиночок без оздоблення, і потихеньку, самотужки робили там ремонт. Тато Оксани допомагав штукатурити, фарбувати, клеїти шпалери.

Під’їхала вантажна машина, почали завантажувати речі. Лідія Миколаївна почала плакати і голосити.

– Ох, кидаєте нас, старих.. Ну, нічого, будемо доживати.

– Мамо, годі тобі плакати вже, як на похороні. Радуйся, що син ваш дім купив, своя родина у них, хай живуть.

Оксана урочисто покинула двір, у якому прожила 6 років. Тепер у них почнеться інше життя, своє власне, і нарешті вона почуватиметься справжньою господинею.

Plitkarka

Повернутись вверх