Головна - Про кохання - – Катя, давай розлучимося? – відсуваючи від себе тарілку з недоїденим борщем, промовив Денис. Катерина, яка спокійна пила чай, поперхнулася. На очах виступили сльози. – Ти серйозно? Вона розуміла, що навряд чи її чоловік жартуватиме такими речами. – Серйозно, – відповів чоловік. – Але чому, Денисе? – Закусивши губу, щоб не розплакатися, запитала Катя

– Катя, давай розлучимося? – відсуваючи від себе тарілку з недоїденим борщем, промовив Денис. Катерина, яка спокійна пила чай, поперхнулася. На очах виступили сльози. – Ти серйозно? Вона розуміла, що навряд чи її чоловік жартуватиме такими речами. – Серйозно, – відповів чоловік. – Але чому, Денисе? – Закусивши губу, щоб не розплакатися, запитала Катя

– Катя, давай розлучимося? – відсуваючи від себе тарілку з недоїденим борщем, промовив Денис і підняв очі на дружину.

Катерина, яка до цього спокійна пила чай, поперхнулася, закашлялася, почервоніла. На очах виступили сльози. Трохи віддихнувшись, вона уточнила:

– Ти серйозно?

Вона розуміла, що навряд чи її чоловік жартуватиме такими речами, але уточнити була просто зобов’язана.

– Серйозно.

– Але чому, Денисе? – Закусивши губу, щоб не розплакатися, запитала Катя.

Вона не розуміла, як він може так спокійно і повсякденно говорити про розлучення після восьми років шлюбу за плечима. Та ще й за наявності двох маленьких дітей.

– Катю, давай тільки без істерик, – швидко промовив чоловік, бачачи в якому стані дружина. – Пам’ятаєш, ми колись обіцяли один одному, що не брехатимемо?

– Пам’ятаю.

– От і добре, от і чудово, – закивав Денис, ніби його справді радувала добра пам’ять дружини. – Саме тому, що ми обіцяли один одному не брехати, я й хочу розлучитися. Розумієш… – він запнувся, підібрати слова було складно, це в його думках розмова виходила простою і легкою, а на ділі все виходило заплутано і страшно, він не хотів робити боляче дружині, але робив і нічого не міг змінити. – Розумієш, – знову почав він, – я, здається, закохався, – Денис опустив очі, йому було соромно.

– Ти мені зрадив? – Прошепотіла Катя, знову закусивши губу ще сильніше. Не зважаючи на це, вона сиділа, не зводячи очей з чоловіка.

– Я тобі не зраджував, – твердо промовив Денис. На його погляд, Катя зрозуміла – не бреше. – Але мене тягне. Тягне до колеги по роботі, – продовжив чоловік. – Я намагався не думати, заглушити ці почуття, але не вийшло, вибач.

Катя вже не могла стримати сльози. Вони котилися по її щоках великими краплями, падаючи на майку і залишаючи на ній мокрі плями.

Жінці хотілося схопитися зі свого місця, влаштувати скандал, розбити кілька чашок, але вона стрималася. Залишившись на місці, вона продовжила слухати Дениса.

– Ти мене вибач, Катю і відпусти, прошу. Так буде чесно. Мабуть, – він знизав плечима, зітхнув і спитав, – відпустиш?

Останні слова пролунали так, ніби йому було насправді важливо, щоб вона сказала, що відпускає і не злиться.

А вона злилася. І відпускати не хотіла. І кохала. І боялася залишитись одна, але нічого не сказала, кинула лише одну фразу:

– Іди, – і, вставши зі свого місця, пішла до дитячої.

Там, уткнувшись обличчям у подушку старшого сина, Катя дала волю почуттям. Вона чула, як збирається Денис, як грюкнули вхідні двері, і як він пішов.

Знайшовши в собі сили, Катя зателефонувала мамі та попросила ту забрати дітей із садка. Поговоривши телефоном, жінка знову впала на ліжко і заплакала.

У її душі кипіли неабиякі пристрасті. Їй хотілося помститися чоловікові.

Вона хотіла налаштувати дітей проти батька, заборонити йому бачитися, але не зробила цього. Довгі розмови з матір’ю переконали Катерину, що такими діями вона зробить гірше лише синам.

Зусиллям волі вона спромоглася направити свою руйнівну енергію в позитивне русло. Катя зайнялася собою. Ні, дітей вона не закинула, просто навчилася цінувати і любити себе трохи більше ніж раніше.

Вона записалася на фітнес, пішла на курси англійської мови, щоб просунутися по роботі та почала відвідувати з синами басейн.

Катя схудла, стала гарною і стала впевненою в собі жінкою. Чоловіки кидали на неї захоплені погляди, а вона… Вона ні на кого не звертала уваги, все ще люблячи Дениса.

Денис виявився чудовим батьком. Справно платив аліменти, забирав дітей у вихідні та їздив з ними у відпустку. Денис намагався налагодити із Катериною дружнє спілкування, але та відгородилася від нього. Не могла вона дружити з тим, кого досі кохала. Та й ламати себе більше не хотіла.

У радощах, прикростях, дрібних турботах пролетіло три роки. Катя успішно будувала кар’єру, ростила дітей та любила життя. Стосунків у неї не було, та й не шукала вона собі чоловіка.

Денис також був один. Катя знала, що з тією, через яку він колись попросив розлучення, у них нічого не вийшло. Від цього жінка не відчувала ні радості, ні смутку. Їй було байдуже.

Все перевернулося одного дня, коли Каті зателефонував Денис.

– Привіт, Катю, – якимось дивним голосом промовив чоловік, – я потрапив в ав*рію, я в лікарні. Ти не могла б мені привезти дещо з одягу?

– Могла б, – безбарвним голосом озвалася жінка, в якої всередині все похолодало.

А в голові пролунав голос:

– Він тобі не байдужий. Все ще не байдужий.

Катя кивнула в такт слів цього незрозумілого голосу і поїхала до Дениса до лікарні. Перелом був серйозним.

Декілька тижнів у лікарні, а потім ще й повний спокій удома. Катя весь цей час допомагала колишньому чоловікові, турбувати його літніх батьків не хотілося, та й не важко їй було доглядати за Денисом.

Подальше відбулося спонтанно. Одного дня Денис просто притяг до себе колишню дружину, і ніжно поцілувавши в губи, промовив:

– Я тебе люблю. Ти – найкраща з жінок. А я – дур*нь, – він замовк, вона теж мовчала, приходячи до тями.

– Може, спробуємо почати з нуля? – Раптом зважився він.

Гордість кричала – посли його, а серце говорило – погодься.

Катя послухала серце і жодного разу не пошкодувала. Вона знову щаслива з Денисом, а тим, хто каже їй гадості і натякає на те, що чоловік (так, так, вони з Денисом вдруге розписалися) її знову покине, Катя просто відповідає:

– Ніхто не знає, що буде далі, але зараз я щаслива. Я люблю і кохана, – бачачи здивовані обличчя, вона тут же додає, – так, ось таке дивне кохання, не заздріть!

А ви як думаєте, чи варто давати своєму коханню другий шанс чи потрібно жити за принципом, що в одну річку не ввійти двічі? І люди не змінюються?

Plitkarka

Повернутись вверх