Головна - Життєві історії - Ірина готувала на кухні вечерю, апетитний запах лоскотав ніздрі та покращував настрій. – Вадим, ти пам’ятаєш, що до нас завтра приїде моя мама? – гукнула вона до чоловіка. За декілька секунд на кухні зʼявився Вадим. – Як твоя мама? – округлив очі чоловік. – Я тобі про це декілька днів тому говорила, – Ірина уважно глянула на чоловіка. – Ні! Відміняй! Твоїй мамі завтра не можна до нам! – несподівано вигукнув Вадим. – Ти чого? – здивувалася дружина. – Завтра до нас приїжджає моя колишня! – несподівано заявив Вадим. – Як твоя колишня? – Ірина здивовано дивилася на чоловіка, не розуміючи, що відбувається

Ірина готувала на кухні вечерю, апетитний запах лоскотав ніздрі та покращував настрій. – Вадим, ти пам’ятаєш, що до нас завтра приїде моя мама? – гукнула вона до чоловіка. За декілька секунд на кухні зʼявився Вадим. – Як твоя мама? – округлив очі чоловік. – Я тобі про це декілька днів тому говорила, – Ірина уважно глянула на чоловіка. – Ні! Відміняй! Твоїй мамі завтра не можна до нам! – несподівано вигукнув Вадим. – Ти чого? – здивувалася дружина. – Завтра до нас приїжджає моя колишня! – несподівано заявив Вадим. – Як твоя колишня? – Ірина здивовано дивилася на чоловіка, не розуміючи, що відбувається

– Вадим, ти пам’ятаєш, що до нас завтра приїде моя мама?

Ірина готувала на кухні щось смачне, апетитний запах лоскотав ніздрі та покращував настрій.

Взагалі Іра не балувала Вадима, зазвичай вона готувала нашвидкуруч щось… з кулінарії.

Та й не дивно, вони обоє працюють, а вона ще заочно навчається. Ну і, якщо чесно, готувати вона не вміє.

– Слухай, тут така справа, – Вадим вийшов зі спальні ще заспаний, – Катя дзвонила, вона з Борисом посварилася, а йти їй зовсім нікуди. Просилася на кілька днів до нас, та вона тільки переночувати і на роботу. Вадим запитливо дивився на Ірину, а та явно нічого не зрозуміла. – У сенсі у нас переночувати? А Катя — це хто?

– Ну, як хто? – Вадим ніяково зам’явся. – Ну ти що, Ірино, забула чи що? Пам’ятаєш я тобі про неї розповідав, коли ми мали вечір одкровень?

– Це що, твоя колишня чи що? – Від обурення Іра навіть закашлялася.

– Ну Ірино, все давно в минулому, ми з нею взагалі не підходили один до одного. Помилка була, ми прийняли дружбу за почуття, добре зрозуміли вчасно. Катя хороша людина, але я люблю тебе, Іро!

– Саме так! Якщо ти любиш мене, то не пропонуй безглуздих речей. Завтра приїде мама, а в нас живе твоя колишня, як це виглядатиме? Ти мене дивуєш, не чекала, – Іра засмутилася.

– Ірино, ну перестань, Катя нормальна і… вона взагалі буде весь день на роботі. Ну давай щось придумаємо, ну наприклад, що Катя – твоя подруга, га Ірино?

– Ну, не знаю, це дуже дивно від тебе чути. Як взагалі тобі таке на думку спало, Вадиме? – продовжувала сердитися Іра.

Але Вадим зрозумів, що її обурення знизило градус і пішов в наступ: – Ну, зрозумій, я ж не такий вже не розумний, щоб у будинок запросити дівчину з якою… ну ти розумієш.

– Ну так ну так! – пожвавішала Ірина. – Ось саме, Вадиме, ти непередбачуваний, парадокси це твоє і від тебе багато чого можна очікувати! Хоча напевно ти маєш рацію, це було б занадто – кликати свою коханку в будинок, де живеш з дружиною і чекаєш у гості тещу!

– Ну нарешті до тебе дійшло! – Зрадів Вадим. – Хоча трохи прикро було про непередбачуваність, приводу я начебто не давав! Але про це потім, а зараз я тобі кілька слів про Катю розповім. Ну, щоб ти була готова…

– Готова? Цікавий початок, ну давай розповідай! – Ірина посміхнулася.

– Ми з нею в інституті, в баскетбол разом грали. Після тренування в кафе разом ходили, знаєш, як після гри їсти хочеться? Ну всі й вирішили, що у нас роман, а нам і на руку, бо мене маминим синочком називали! Ми з нею взагалі просто тоді зустрічалися, у кіно ходили, гуляли. Ми навіть не жили разом, ну ти ж зрозуміла, так?

– Слухай, мені зараз ці подробиці якось взагалі не хочеться обговорювати! – Ірина дбайливо скривилася, але по її очах було видно, що ці подробиці Вадим сказав не дарма! – Ну гаразд, вважай ти мене переконав, тільки вистачить мені впарювати про студентське братство. Насправді Вадиме я тобі довіряю, ну просто це якось виглядає не дуже – колишня у нас поживе!

– Ну, ми ж вирішили, для всіх вона твоя подруга, і все! – Зрадів Вадим, – Ну що, я дзвоню Каті, щоб вона до нас їхала? Завтра неділя, а Катя працює, тож теща її взагалі тільки ввечері побачить.

За годину у двері пролунав дзвінок. Вадим кинувся до дверей, потім натрапив на погляд Ірини: – Іра, йдемо разом, я вас одразу познайомлю!

Він відімкнув двері й увійшла Катя. Іра навіть застигла, Катя явно на півголови вище за Вадима.

– Привіт, Вадиме! Дякую вас, що мене прийняли, я вас не напружу, хоча звичайно дуже незручно! Я тут смаколиків накупила, якщо що…

Катя зустрілася поглядом з Ірою: – Ага, з тобою все ясно, ти цього маминого синочка до мене ревнуєш чи що? А ти Вадим їй не розповів хіба що ми просто друзі?

– Ніхто не ревнує, заходь. Я Іра, дуже приємно. Он у тій кімнаті, де диван, можеш розташовуватися. Завтра моя мама приїде, вона буде в маленькій, ми там дитячу плануємо, – суворо сказала Ірина.

Вадим захоплено глянув на дружину, потім на Катю, – Ось така вона в мене!

– До речі, вечеря остигає, Катя ти з нами вечерятимеш? Тоді мий руки.

Катя кинула сумку в кімнаті, вимила руки і перша з’явилася на кухні. – Ооо, у тебе пиріг? Вадим мабуть думає ти сама спекла, а ти я дивлюся коржі купила і джемом їх намазала?

– Можеш не їсти! – посміхнулася Іра

– А хочеш навчу, як швидко та смачно готувати? – Раптом запропонувала Катя, – Це я якраз найкраще вмію, бабусі дякую, навчила всяким хитрощам. Ближче до обіду дещо з тобою приготуємо, Вадим здивується!

Коли на кухню зайшов Вадим, Катя та Іра захоплено балакали. А після вечері пішли до кімнати, де розташувалася Катя.

– Слухай, я така рада, що у Вадима така класна дружина! – Раптом заявила Катя, – Між іншим я ніяка не колишня, ми просто дружили.

Катя озирнулася на двері, потім до Іри ближче підійшла, на вухо щось шепнула, – Та він мені, та в нас… не було!

І обидві дівчини розсміялися

– А ти зі своїм чоловіком сильно посварилася? – вже щиро поцікавилася Іра.

– Не сильно! – Катя розсміялася, – Та просто він пристав, щоб я з ним на прийоми ходила. У нього бізнес невеликий, у розвитку. Ну і в них бувають такі як міні прийоми, а я ці церемонії терпіти не можу. Сама бачиш – мій стиль це джинси та вітрівки. А всі ці сукні, макіяж, ну, не моє!

– Ти хочеш, щоб твій Борис туди один ходив? Це ти дарма! – Знизала плечима Іра, – А мені здається імідж зразкового сім’янина для бізнесмена-початківця великий плюс. Елегантна та розумна дружина поруч може здорово в цьому допомогти, ти подумай. До речі, Катя, за твої кулінарні хитрощі можу тобі також дещо запропонувати!

Десь за півгодини Вадим хотів зайти до них, але вони хором вигукнули:

– Не можна, не можна, ми зайняті!

Але коли Катя та Ірина вийшли з кімнати, Вадим просто застиг – ось це показ мод!

– Катю, а ти виявляється нічого собі! – Вадим підняв угору великий палець.

– Ну ти і хам, Вадиме, теж мені друг називається, ти що мене не красивою вважав? – жартома образилася Катя, а сама крутилася біля дзеркала, – Ну треба ж, а я думала мені таке не пасує, а виявилося навіть стильно!

– Шикарно, Катю! – Ірина була задоволена зробленим ефектом. Вона собі купила якось класну сукню і ще деякі речі, а вони великі виявилися. А на Каті – як влиті сидять, ніби на неї пошито!

Вирішили, що завтра прямо з роботи Катя переодягнеться і поїде на той прийом без попередження. Хоче чоловіка шокувати своїм виглядом, треба ж якось із ним миритися.

Натомість Ірина вразила свого чоловіка приготовленим обідом. За годину вдалося запекти буженину в мультиварці, начинену часником і морквою. Обмазану аджикою та на цибулевій подушці. Ще зварили розсипчастий рис і приготували салат із помідорів.

Іра з Вадимом любили гострі страви і обід пройшов на “ура”! Але в Іри були й інші, рецепти від Каті. Перший раз у житті їй так сподобалося готувати і вона передчувала, як дивуватиме чоловіка.

Раннього недільного ранку Катя вмотала на роботу, була її зміна. Прихопивши вбрання, подароване їй Іриною.

І майже одразу пролунав дзвінок у двері – приїхала в гості мама Ірини – Ніна Антонівна.

Ірина здогадувалася, навіщо мама завітала.

Ніна Антонівна давно натякала, що хоче перевірити, як її донька справляється із господарством. Вважала її непристосованою ні до чого і переживала, що Іра не впорається із сімейним життям.

Адже чоловіка треба годувати, що не кажи. Все ж таки жінка погоду в будинку робить.

Приготовлена домашня їжа у дочки на кухні приємно здивувала Ніну Антонівну. А коли дочка із зятем почали її пригощати, не стрималася:

– Швидко ви тепер молоді сімейну науку схоплюєте! І коли ж ти, Ірино, так встигла навчитися? А я то думала…

Увечері задзвонив мобільник, Катя дзвонила,

– Ірино, я сьогодні вдома ночую, ми з Борисом помирилися! Ти не уявляєш, я як увійшла до кафе, а в них переговори. У Бориса очі округлилися, коли він мене всю таку в сукні і макіяжі побачив. Але Борис в мене обличчя вміє тримати, він мене предсатвив, мовляв моя дружина трохи запізнилася, знайомтеся!

І в результаті Борис підписав дуже вигідний контракт, до речі, було цікаво розмовляти! Тож я перед тобою в боргу Іра, за своєю сумкою завтра зайду.

– Катю, це тобі дякую! Моя мама у захваті від моїх кулінарних навичок. Сказала, що тепер вона за мою долю спокійна.

– Класно, треба зустрітися, я тобі ще купу секретів від моєї бабусі розповім. І до речі, я хочу собі дещо прикупити, ти можеш мені допомогти, подруго?

***

Вадим тепер удавано журиться: – Ну от, була Катя моя подруга, а тепер ти з нею в кафе і торговими центрами прогулюєшся.

– Ти сам це влаштував! – парирувала Ірина, – Але, якщо чесно, я рада. Катя і справді класна подруга. Ми обидві з нею в плюсі ​​опинилися. Як то кажуть, скажи мені хто твій друг і я скажу хто ти. Я в собі стільки нового відкрила, навіть не думала, що я така. 

Доречі, Катя мене кличе з нею піти пограти в баскетбол. Ну а я давно хотіла піти до студії танців. Одній не дуже, а з подругою – саме те!

Ось так, зовсім несподівано, колишня подруга чоловіка стала найкращою подругою Ірини. Вона й не думала, що таке можливе!

Plitkarka

Повернутись вверх