Головна - Життєві історії - Аня, сміялася, коли говорили: мій сон був віщим. Але всі її судження змінилися, коли не стало, її бабусі. Бабуся навіть сміялася над Анею, коли та доводила свою точку зору про сни. І якось сказала: – Аня, коли мене не стане, я обов’язково прийду до тебе уві сні. Як же внучка сміялася над обіцянками бабусі

Аня, сміялася, коли говорили: мій сон був віщим. Але всі її судження змінилися, коли не стало, її бабусі. Бабуся навіть сміялася над Анею, коли та доводила свою точку зору про сни. І якось сказала: – Аня, коли мене не стане, я обов’язково прийду до тебе уві сні. Як же внучка сміялася над обіцянками бабусі

Аня раніше, коли вчилася в старших класах, сміялася, коли говорили: мій сон був віщим або сон став реальністю. Сон – це просто сон, вважала вона, в ньому ми просто переживаємо події минулого дня на підсвідомому рівні. Ось і вся розгадка. Але всі її судження змінилися, коли не стало, її дуже любимої бабусі.

Вона навіть сміялася над Анею, коли та починала наполегливо доводити свою точку зору про сни. І якось сказала:

– Аня, коли мене не стане, я обов’язково прийду до тебе уві сні і розповім про сьогоднішню розмову, а ще про твого майбутнього чоловіка розповім.

Як же внучка реготала над обіцянками бабусі.

– Якщо я подумаю про тебе, то тоді ти мені приснишся, тому що я про тебе просто буду згадувати. А те: вона прийде, та ще й передбачить, теж мені – ясновидиця з того світла. Ну ти бабусю насмішила.

Тоді Аня була молода, тільки в університет поступила і в принципі, як кажуть – життя ще не бачила. А восени бабусі не стало. Через тиждень вона їй наснилася і посміхаючись сказала:

– Ну ось я і прийшла до тебе уві сні, Аня, як і обіцяла. Пам’ятаєш нашу розмову про сни?

– Пам’ятаю.

– Я іноді буду відвідувати тебе уві сні і так, завжди буду поруч. Я тепер твій ангел-охоронець. Ти запам’ятаєш цей сон.

Вранці прокинувшись, Аня пам’ятала сон у всіх подробицях. Але знову не повірила, бо думала про бабусю кожен день, їй і справді не вистачало її мудрого спокою, коли вона могла одним поглядом дати зрозуміти, що Аня неправа або навпаки, подивитися добрим, теплим поглядом підтримуючи. Вона внучку завжди розуміла і любила.

І ось тут Аня подумала, раз бабуся була така мудра і все розуміюча, тоді чому вона намагається їй суперечити. Адже вона має рацію і уві сні сказала – я прийшла, як і обіцяла. Анні стало легше і спокійніше, адже бабуся пообіцяла бути поруч з нею.

Приблизно місяця через три вона знову наснилася: як ніби вони йдуть з нею по вулиці, і бабуся каже:

– Онучко, ти заміж не поспішай, саме твій чоловік, який по долі, прийде до тебе через три роки, у поїзді зустрінетеся, а той, з яким ти скоро познайомишся, порожній, з підвищеними вимогами, та ти і сама це зрозумієш. Ти ж знаєш, я тебе ніколи не обманювала, тому запам’ятай те, що я тобі сказала.

Буквально на вихідних, Аня з дівчатами з групи пішли в кафе, відзначати день народження Валентини. Народу в той день було багато, поруч з ними гуляла компанія, мабуть з якогось підприємства. І ось там один хлопець все поглядав на Аню, про це їй подруга Ліза сказала:

– Слухай, він з тебе очей не зводить, все дивиться і дивиться.

– Ну і що, він з дівчиною, бачиш, як вона його за руку тримає, щоб не втік.

– Точно – засміялася Ліза – а я її і не помітила, він руки на півстола розставив, господар життя, а вона як мишка там сховалася за ними.

Вони посміялися і незабаром пішли танцювати. Аня раптом помітила, як молодий чоловік встав з-за столу, його супутниця теж намагалася встати, але він придавив їй плече рукою, саджаючи на місце і щось сказав. Вона з сумно-вимученою посмішкою присіла на місце. Анні навіть з боку стало неприємно. І тут він попрямував прямо до танцюючих.

– Дозвольте приєднатися до вашої компанії?

– А чим вам ваша не подобається? Тим більше дівчину одну залишили, якось недобре.

Він раптом некрасиво стиснув губи і видав:

– Я, взагалі-то, хотів з вами познайомитися, ви мені відразу сподобалися, як тільки вас побачив. А дівчина? Це так, ми просто разом працюємо.

Анна, звичайно, дуже засумнівалася в його словах, тим більше бачила, як вона на нього дивиться, та й сиділи вони не як, просто знайомі, але ввічливо сказала:

– Мені приємна ваша увага, але у мене є молодий чоловік, якого я люблю, він просто у відрядженні. Так що всього доброго.

І відвернувшись, відразу заговорила з Лізою. Після цього танцю Аня попрощалася з дівчатами і рвонула бігом додому, чомусь на душі був якийсь неприємний осад, як ніби доторкнулась до чогось бридкого. Настрій веселитися далі у неї пропав.

Минуло два роки і Анна побачила цікавий сон, начебто до неї на автобусній зупинці підходить симпатичний, кремезний парубок і каже:

– Аня, нарешті я вас знайшов, я так переживав, що ніколи більше вас не зустріну і лаяв себе, що тоді ваш номер телефону похапцем не взяв.

А вона на нього дивиться з подивом і думає, що ми ніколи не зустрічалися, хоча обличчя начебто здається знайомим.

Прокинулася і подумала, присниться ж усякий непотріб. А потім як блискавка – спогад: влітку вони з мамою зібралися на море, мама перед від’їздом поїхала відвезти кота подрузі, щоб вона за ним доглядала, а вона з речами повинна приїхати до поїзда. Коли вийшла з таксі, то почула, що до відправлення їх складу залишилося п’ять хвилин і Аня рвонула.

І ось вона біжить, ну це красиво сказано, тягнеться з їх великою валізою і ще сумка на плечі, до свого вагона і раптом спотикається і падає. Її тут же підхоплюють сильні руки, ставлять на землю, вихоплюють ручку валізи, саму за руку, і вона чує:

– Який вагон?

– Шостий.

– Встигнемо.

Вона коли вже в тамбур слідом за чемоданом влетіла, склад рушив, Аня озирнулася нарешті на свого рятівника, так це був хлопець з її сну. Він крикнув:

– Як вас звати?

– Аня. Дякую Вам.

Поїзд уже набирав хід, і він залишився на пероні. Ось така була історія. А до чого він їй приснився, дівчина не стала морочитися, зібралася на заняття і пішла на зупинку. Підійшов автобус, не її, люди вийшли і зайшли і раптом з нововиявлених дверей вискочив молодий чоловік і до неї:

– Аня, нарешті я вас знайшов, я так переживав, що ніколи більше вас не зустріну і лаяв себе, що тоді ваш номер телефону похапцем не взяв.

Ці слова з сну і хлопець зі сну. Вона так була ошелешена, що дивилася на нього забувши закрити рот від подиву.

– Аня, це доля, повірте, я тільки сьогодні знову думав про вас.

– А я тільки сьогодні бачила вас уві сні – вирвалося в неї.

– Так ви мене теж не забули. Це здорово, правду кажуть, від долі не втечеш.

Аня його, звичайно не пам’ятала до сьогоднішнього дня, але у неї чомусь дивлячись на нього, гулко стукало серце. Від нього віяло таким позитивом і радістю і їй раптом так захотілося, щоб він нікуди більше не зникав, тому вона радісно кивнула, погоджуючись з його доводами.

І правильно зробила, тому що це дійсно була та сама доленосна зустріч, про яку говорила уві сні її бабуся. І було весілля, і народилися діти і зажили вони в мирі, любові та злагоді.

Plitkarka

Повернутись вверх