Настя з дитинства дружила з Вірою, дівчата були сусідами, квартири поруч. Мами їх працювали в одній школі. Найкращими подругами були. За однією партою у школі сиділи, навчалися обидві добре. Але характером були абсолютно різними.
Настя, була енергійно, дзвінкою, душею компанії, завжди заступалася за подругу. А подружка Віра була ніжна, тиха, скромна. Вона нікого не ображала, намагалася з усіма жити у дружбі. Настя її завжди налаштовувала:
– Віро, ти маєш навчитися відстоювати свою правду. Адже я не завжди поруч буду.
– А чому це ти не завжди поруч буду. Ми будемо дружити завжди, – усміхалася Віра.
У Віри було густе і довге волосся. Настя заздрила подрузі, але по-доброму. У неї не було такої коси, звичайне русяве волосся, вона його зав’язувала в пучок. Багато дівчат у школі милувалися косою Віри, а хлопчаки не могли спокійно проходити повз.
Після закінчення школи у подруг настала студентська пора. Тут їхні дороги розійшлися. Віра навчалася у педагогічному інституті, вона з дитинства мріяла бути, як мама педагогом. А Настя була студенткою політехнічного, вона хотіла бути інженером і працювати, як її батько.
Віра за півроку до закінчення інституту одружилася з однокласником Віктором. Віктор став красенем, високим та спортивним хлопцем. Вона з восьмого класу відчувала, що небайдужа йому. А він – спортсмен завжди брав участь у змаганнях. І тепер уже він оберігав Віру, а після школи не вчився, пішов на службу. Він казав, що повинен обов’язково відслужити, а навчатися можна потім.
– Віра, ти тільки мене дочекайся, я повернуся, і ми з тобою одружимося. Я давно знаю, що ти будеш моєю дружиною.
Минав час, Віра вчилася, чекала на свого Віктора, а той повернувся змужнілим і статним. Віра раділа, коли йшла з ним містом, а він тримав її за руку. Багато дівчат дивилися у слід на статного Віктора, а поруч Віра, ніжна красуня з густим волоссям і красивою косою. Через рік у них було весілля, Віктор перетворився на уважного та люблячого чоловіка, обидва були щасливі.
Настя після закінчення інституту вийшла заміж за однокурсника Олега, правда хлопець не місцевий. Додому не поїхав, дуже вже зачепила його спритна і справедлива Настя, без якої вже не уявляв свого життя. Настя одружилася, обидва працювали на місцевому заводі.
Незважаючи на те, що подруги навчалися в різних інститутах, їхня дружба не закінчилася, а навпаки переросла в ще міцнішу, дорослішу. Віра з Віктором жили у квартирі його бабусі, вона старенька, потрібен догляд, і Віра доглядала. Але перед тим, як Віра мала народити, бабусі не стало. За тиждень після відходу бабусі у них народився син.
Поки Віра була у пологовому будинку, Віктор доклав усіх зусиль, і за допомогою друзів Олега та Насті зробив косметичний ремонт у квартирі. Зустрічали Віру з малюком величезною компанією, батьки, друзі та колеги.
Настя з Олегом жили в її батьків у трикімнатній квартирі, але почали будувати будинок. І Настя, і чоловік хотіли саме свій будинок, батьки допомагали фінансово і ті, й інші, будинок будувався. Через рік у них народилася донька, Настю теж зустрічали усією компанією з пологового будинку.
Ішов час. Подруги також дружили, всі свята і знакові події відзначали разом, гуляли зі своїми дітьми, зустрічалися часто. Жили неподалік один від одного.
Коли синові Вірі виповнилося п’ять років, у їхній родині настала тривожна тиша. Занедужала Віра. Все було серйозно.
З недугою Віри справлялися всі разом, Віктор місця собі не знаходив, втішав, підбадьорював дружину, не показував виду, що переживає. Хоча йому це дуже важко давалося, він навіть не міг уявити своє життя без Віри.
Настя допомагала, як могла, іноді навіть у вихідний забирала до себе їхнього сина, він грав із її донькою, бігали, стрибали, вона гуляла з ними в парку.
Віра проходила курс за курсом процедур. Тяжко їй було, а чоловікові, мабуть, ще більше, дивитися на кохану дружину, і нічого не міг зробити. Допомагали всі рідні, колеги, друзі. І Віра впорплася. Молода жінка з кожним днем відчувала приплив сил, грала з синком, який надавав їй впевненост, що все налагодиться. Поступово все повернулося у своє русло.
Віктор від щастя літав, як на крилах. Настя раділа, нарешті подруга стає такою ж, як і раніше. З’явився той самий ніжний рум’янець на щоках, очі блищали, ось тільки «процедури» зробила свою справу. Не стало у Вірі розкішного волосся. Вона зав’язувала голову хусткою, намагалася гарно зав’язати її на голові, щоб не кидалося перехожим у вічі. Вона з сумом дивилася на жінок з гарним волоссям.
Через три місяці, як Віру виписали, святкували її день народження. Знову зібралися всі рідні, друзі, колеги. Всі вже сиділи за столом, тільки Настя затримувалася. Зрештою прийшла й подруга. Коли Настя увійшла до кімнати, настала тиша. Але Настя за мить засміялася, звертаючись до подруги:
– Віруню, ти що не впізнаєш мене? Тепер ми з тобою схожі.
– Ой, Настя, ти навіщо це зробила, – охнула Віра, і решта гостей була вражена не менше.
Настя була коротко-коротко підстрижена, її волосся було такої ж довжини, як у Віри. Вона посміхалася.
– Ну, навіщо ти це зробила, навіщо? – повторювала Віра зі сльозами на очах.
А Настя підійшла до своєї к подруги, міцно обняла і широко посміхаючись видихнула.
– За компанію, моя подруго! Я подумала, а чому б нашому волоссю не рости разом?
– Настя, як добре, що ти в мене є, дякую тобі за це! Але ти й так надто багато для мене зробила, – тільки й змогла сказати Віра.
– Віро, про що ти говориш? Для найкращої подруги не можна зробити надто багато. Справжня дружба вона або є, або її нема. Тож життя продовжується, живемо далі! – казала Настя, погладжуючи своє коротке волосся.
Віктор, дивлячись на Настю, він теж був розгублений, він не очікував, що можлива така підтримка, і це може придумати тільки Настя, він мало не розплакався і сказав:
– Вірочка! Як чудово, що в тебе є така подруг, і тобі є з ким сміятися, жартувати та по душах поговорити. Настя ти справжній друг і для мене також.
Усі плескали в долоні, сміялися, раділи. Віра розплакалася від радості, як важливо часом відчути дружню підтримку! Підтримка, адже вона різною буває, а Настя вирішила ось так висловити свою підтримку подрузі.
Мама Віри обійняла Настю:
– Дякую, Настя, ти справжня і безкорислива подруга. Моя дочка щаслива людина, її оточують такі добрі та справжні друзі. Це завдяки вашій підтримці, Віра справилася зі всім. Справжня дружба – це дар, дар, який дано згори. Низький уклін вам усім.
Минули роки. У Віри та Насті народилося ще по одному малюку. Віра знову народила хлопчика, і Настя не стала від неї відставати, також на радість своєму чоловікові народила сина. Настя з Олегом живуть у свому будинку, де часто збираються всі друзі. Добре, коли справжня дружба з дитинства гідно проноситься через усі роки та негаразди.