Головна - Життєві історії - Валентина вирішила орендувати квартиру. Варіантів було мало. Або далеко від роботи, або дуже дорого, або зовсім погані варіанти траплялися. Але пошуки Валентини нарешті закінчилися успіхом! Акуратна квартира, та й дуже помірна ціна її здивувала. Господиня квартири – товариська жінка трохи старша за Валентину, була приємною. Жінки швидко домовились про умови оренди… Пройшов тиждень. Валентина повернулася після роботи додому і раптом побачила в квартирі літню жінку! Вона щось виймала з шафи на кухні. Валентина остовпіла. – Ви хто?! – ахнула вона. Жінка повернулась до Валентини і посміхнулася. Валентина не знала, що й думати

Валентина вирішила орендувати квартиру. Варіантів було мало. Або далеко від роботи, або дуже дорого, або зовсім погані варіанти траплялися. Але пошуки Валентини нарешті закінчилися успіхом! Акуратна квартира, та й дуже помірна ціна її здивувала. Господиня квартири – товариська жінка трохи старша за Валентину, була приємною. Жінки швидко домовились про умови оренди… Пройшов тиждень. Валентина повернулася після роботи додому і раптом побачила в квартирі літню жінку! Вона щось виймала з шафи на кухні. Валентина остовпіла. – Ви хто?! – ахнула вона. Жінка повернулась до Валентини і посміхнулася. Валентина не знала, що й думати

Валентині на роботі запропонували посаду у центральному офісі в іншому місті.

Це було підвищення по службі та збільшення зарплати.

Їй було тридцять років, і вона планувала назбирати грошей на квартиру, а потім або вийти заміж, або народити дитину – для себе.

У тому місті треба було шукати квартиру в оренду.

Валентина взяла тиждень відпустки на переїзд і пошук квартири. Відповідних варіантів не було. Або далеко від роботи, або дуже дорого, або зовсім погані квартирки траплялися.

Але хто шукає, той знайде, от і пошуки Валентини нарешті закінчилися успіхом.

Акуратна однокімнатна квартира знаходилася за три зупинки від її роботи. Та й дуже помірна ціна її здивувала.

Господиня квартири, товариська жінка на вигляд трохи старша за неї, була їй симпатичною.

Жінки швидко домовились про умови оренди.

Вже наступного дня Валентина переїхала і почала працювати. Справ на новому місці було стільки, що додому вона поверталася тільки пізно ввечері, і то для того, щоб виспатися, а вранці йти назад.

…Так пройшов тиждень.

Якось Валентина повернулася після роботи додому і побачила в квартирі літню жінку, яка щось виймала з шафи на кухні.

Валентина остовпіла від побаченого.

– Ви хто?! – ахнула вона.

Жінка повернулась до Валентини і посміхнулася.

Валентина не знала, що й думати.

– Здрастуйте, Валентино, – сказала вона. – Не переживайте. Мене звуть Ірина Петрівна. Це моя донька вам здала квартиру, а до того я тут жила. Донька вирішила, що краще нам жити разом, а мою квартиру здавати в оренду, адже гроші зайвими не бувають.

Я тут забула свої пігулки, от і зайшла забрати. Ви не звертайте на мене уваги, робіть, що вам потрібно…

…Ірина Петрівна ще щось пошукала в ящиках, поклала в сумку і попрямувала до виходу.

Валентина так розгубилася, що нічого не сказала незнайомці.

Як же ж так?

Значить, за її відсутності що господиня, що її мати можуть приходити в квартиру і нишпорити по шафах?!

Валентина вважала, що, якщо вона платить гроші за оренду, то зрозуміло, що в цю квартиру ніхто сторонній без її дозволу зайти не може.

Вона зателефонувала Світлані й попросила її попереджати про візити, тим більше незнайомих людей. Світлана погодилася, сказала що такий інцидент не повториться.

Але через тиждень Валентина знову застала у квартирі Ірину Петрівну!

– Дорогенька, ти не турбуйся Я тут швидко. Я тільки покладу на антресолі речі, які мені зараз не потрібні. Тобі ж не цікаво, що там лежить, та й не треба тобі пхати носа туди…

Валентина промовчала, але ситуація почала її напружувати.

Ірина Петрівна спритно стала на табуретку і щось закинула на антресоль, а потім попрямувала на кухню.

– Щось пити хочеться. Я тут погосподарюю трохи, ти ж не проти? – вона чи то запитала, чи просто поставила Валентину перед фактом.

Ірина Петрівна, не чекаючи на відповідь квартирантки, поставила чайник на плиту. Вона пила чай і брала печиво з вази, при цьому докладно розповідаючи про своє життя.

Де працювала, як отримала цю квартиру, як зараз живе на пенсії. Пішла вона тільки через годину. Валентина знову зателефонувала до Світлани.

– Так, мама, значить, до себе пішла, а я думаю, куди вона поділася…

– Світлано, я оренду оплачую, як ми й домовилися! Будь ласка, поясніть своїй мамі, щоб вона більше сюди не приходила, а тим більше коли мене немає вдома!

– Ну, що ви так нервуєтеся. Мама літня жінка. Може, вона щось забула. Нічого поганого вона вам не зробила? Може, вона просто хоче познайомитись ближче, вона у цій квартирі стільки років прожила, ось вона й турбується. Вона на пенсії, нема чим їй зайнятися. Ви повинні зрозуміти і не ображайтеся. Що тут такого, вона ж трохи посидить і піде.

– Я рада за вашу маму, але давайте домовимося – більше жодних візитів. Я працюю, втомлююся і вдома хочу побути в тиші і спокої. Мені здається, ми зрозуміли один одного.

– Ну, гаразд, я поговорю з мамою, – невдоволено відповіла Світлана.

– Нічого собі, – захвилювалася Валентина. – Тобто Світлана вважає нормальним, що її літня мама, ніби щось забувши, постійно навідуватиметься в цю квартиру? Оце так простота! За кого вони мене приймають?

Валентина подумала про те, що добре було б змінити замок, але не наважилася це зробити.

Через кілька днів вона знову застала в квартирі Ірину Петрівну. Та сиділа на кухні, їла канапку і сьорбала чай.

– Ось проходила повз, щось мені їсти захотілося. Я зовсім трохи взяла з холодильника…

Валентина перевдягалася в кімнаті і не відповідала. Та що ж це таке, як її випроводити?!

Потім вона також мовчки стала готувати собі нехитру вечерю, а Ірина Петрівна все не йшла.

– Валентино, я ось тут що подумала. А якщо я трохи поживу тут, га? Місця багато не займу. Кімната вся у твоєму розпорядженні, а я тут на кухні розташуюсь. Із донькою щось не можу вжитися, весь час сваримося. А тут у мене все своє рідне…

Валентина аж чашку випустила від подиву, але та не розбилася.

– Тобто я платитиму за оренду, а ви тут жити будете?! За що мені так пощастило? – намагалася пожартувати Валентина. – Так, звісно, живіть, Ірино Петрівно. Ви ж

у себе вдома. Я зараз зберу свої речі й поїду. Цей місяць у мене оплачений, тож ми один одному нічого не винні…

– Куди це ти зібралася їхати? Стривай, ти винайняла квартиру, я розраховую на ці гроші! Я ж тебе не обтяжую. Ти цілий день на роботі разом, потім повечеряємо і спати. Що тобі не подобається? Ти не маєш права переїжджати!

– Ще й як маю! Про вашу присутність ми не домовлялися, так що шукайте нових квартирантів. Тільки одразу кажіть, що в умовах буде суттєвий бонус у вигляді вас!

– Та, гаразд, залишайся, я піду! Ти, як моя дочка, тільки про себе й думаєш!

Ірина Петрівна пішла, але Валентина наступного дня почала шукати іншу квартиру.

Світлана дзвонила й просила залишитися.

– Мама все зрозуміла, вона більше не прийде без запрошення! – казала вона.

Але Валентина вирішила, що простіше заплатити трохи дорожче, аніж бачити знову на кухні непрохану гостю…

Plitkarka

Повернутись вверх