Головна - Історії жінок - Тетяна поверталася додому з роботи, в піднесеному настрої – вона хотіла влаштувати сюрприз для чоловіка. Але сюрприз очікував її. Ледь увійшовши в квартиру, Тетяна почула голоси, що доносилися з спальні. Один голос належав Славі, а другий … Його вона теж впізнала, просто не очікувала почути в такий час, в такій обстановці

Тетяна поверталася додому з роботи, в піднесеному настрої – вона хотіла влаштувати сюрприз для чоловіка. Але сюрприз очікував її. Ледь увійшовши в квартиру, Тетяна почула голоси, що доносилися з спальні. Один голос належав Славі, а другий … Його вона теж впізнала, просто не очікувала почути в такий час, в такій обстановці

Про зраду чоловіка Тетяна дізналася випадково. Як це зазвичай буває, дружини дізнаються про невірність чоловіка останніми. Тільки потім Тетяна зрозуміла, що означали всі ці дивні погляди колег і шепіт за її спиною. Ні для кого в колективі не було секретом, що найкраща Таніна подруга Віра завела роман з В’ячеславом. Тетяна про це не здогадувалася.

Дізналася вона про все в той вечір, коли раптово повернулася додому. Тетяна вже кілька років працювала лікарем в стаціонарі. У той день вона повинна була чергувати в нічну зміну. Але в кінці робочого дня до Тані звернулася з проханням молода колега Олена:

– Таня, не могла б ти зі мною помінятися чергуванням. Я відпрацюю сьогодні, а ти за мене в суботу. Якщо, звичайно, у тебе немає інших планів. У мене сестричка заміж виходить. У суботу весілля.

Тетяна погодилася. Олена була приємною, чуйною дівчиною. Та й весілля – причина поважна.

Пізно ввечері Тетяна поверталася додому в піднесеному настрої – вона хотіла влаштувати сюрприз для чоловіка. Але сюрприз очікував її.

Ледь увійшовши в квартиру, Тетяна почула голоси, що доносилися з спальні. Один голос належав Славі, а другий … Його вона теж впізнала, просто не очікувала почути в такий час, в такій обстановці. Це був голос її найкращої подруги Віри. Те, що Таня почула, не залишало сумніву в характері відносин цих двох.

Тетяна вийшла з квартири так само тихо, як і увійшла. Ніч вона провела в стаціонарі абсолютно без сну. Як вона тепер буде дивитися в очі колегам? Всі все знали, а вона була засліплена своєю любов’ю до Слави, довіряла йому беззастережно. Чоловік був сенсом її життя. Заради нього вона готова була на багато що. Від своєї мрії про дитину Тані довелося відмовитися. Кожен раз, коли вона говорила про це з В’ячеславом, він говорив, що не готовий ще, що треба почекати, пожити для себе. Тепер Таня розуміла, що Славік не хотів заводити дітей, тому що не відносився серйозно до їх сім’ї.

У цю безсонну ніч Тетяна прийняла рішення, яке здавалося їй єдиним вірним. Вранці вона написала заяву на відпустку з подальшим звільненням, потім приїхала додому і, поки чоловік був на роботі, зібрала свої речі і поспішила на вокзал. Вона успадкувала від бабусі невеликий будинок в селі. Ось туди Тетяна і відправилася, справедливо припускаючи, що в цій глушині чоловік шукати її не стане.

На вокзалі вона купила нову сім-карту, а свою викинула. Тетяна розірвала всі зв’язки з минулим життям і сміливо зробила крок в нове.

Вже через добу вона вийшла з поїзда на знайомій станції. Жінка приїжджала сюди в останній раз майже десять років тому на похорон бабусі. Все тут виглядало так само, як і тоді – тихо, малолюдно. «Те, що мені зараз і потрібно», – подумала Тетяна.

До села Таня доїхала на попутках, а потім ще хвилин двадцять йшла до бабусиного будинку. Двір за ці роки заріс чагарником так, що жінка насилу добралася до вхідних дверей.

Кілька тижнів їй знадобилося, щоб привести двір і будинок в порядок. Сама б Таня ні за що не впоралася. Але їй дуже допомогли сусіди. Всі вони прекрасно пам’ятали Таніну бабусю, Зінаїду Іванівну, яка понад 40 років пропрацювала вчителем початкових класів у місцевій школі. Не одне покоління сільських хлопчаків і дівчат вчила Зінаїда Іванівна писати і читати. І тепер багато хто хотів допомогти Тані в пам’ять про улюблену вчительку.

Тетяна навіть не очікувала зустріти такий теплий прийом. Вона була дуже вдячна всім, хто допомагав їй наводити порядок, ремонтувати будинок і облаштовуватися на новому місці.

Чутка про те, що Тетяна лікар, облетіла село дуже швидко. Якось найближча Таніна сусідка Настя прибігла в страшному хвилюванні.

– Таня, вибач, не зможу сьогодні тобі допомогти. Щось моя найменша нездужає. З’їла, напевно, щось не те, з ранку з животик прихватив.

– Підемо, подивлюся твою доньку, – запропонувала Тетяна, взяла свій лікарський чемоданчик і пішла за сусідкою.

Маленька Валі з’їла щось не те. Тетяна допомогла, і пояснила Анастасії, як далі доглядати за дівчинкою.

– Дякую тобі, Таню, – Настя не знала, як дякувати сусідку. – Ти, виявляється, ліка. У нас же до найближчої лікарні 60 кілометрів. Був і в селі свій фельдшер, та вже рік, як звільнився, а нового все не надсилають.

І з того моменту стали односельці звертатися до Тані за допомогою. А вона відмовити не могла, адже вони її так радо і тепло зустріли, допомагали, чим могли.

Коли звістка про лікара дійшла до начальства, Таню запросили на роботу в районну поліклініку.

– Ні, в район не поїду, – твердо заявила Тетяна. – А якщо довірите медпункт в нашому селі, то із задоволенням візьмуся.

Начальство тільки руками розводило – столичний лікар з таким досвідом і в сільському медпункті хоче працювати. Але Тетяна від свого рішення не відступала. І через якийсь час в селі знову запрацювала амбулаторія, де Тетяна почала вести прийом.

Одного разу в будинок до жінки постукали. Був вже вечір.

Тетяна відкритомула двері і впустила в будинок незнайомого чоловіка. За його зовнішнім виглядом Таня відразу зрозуміла, що сталося нещастя.

– Тетяна Михайлівна, – звернувся відвідувач. – Я приїхав з Калинівки, це кілометрів за 15 звідси. Моя дочка сильно нездужає. Спочатку думав, застудилася. Але температура не знижується вже третій день. Прошу Вас, поїдемо зі мною, допоможіть моїй дочці.

Тетяна почала швидко збиратися, попутно розпитуючи чоловіка що саме з дівчинкою.

Коли прибули на місце, Тетяна побачила на ліжку маленьку і дуже бліду дівчинку. Вона важко дихала. Губи малятка потріскалися, волоссячко сплуталося, повіки злегка тремтять в такт диханню.

Після огляду вона сказала:

– Положення важке. Треба вести в лікарню.

Чоловік заперечливо похитав головою.

– Ми живемо вдвох з дочкою. Її мами не стало незабаром після пологів. Ця дівчинка єдине, що у мене є. І я не можу її втратити.

– Але в лікарні дівчинці швидше допоможуть. Я нічого не можу зробити.

– Скажіть, які ліки потрібно, я дістану. Тільки не забирайте в лікарню, прошу Вас. В районі є цілодобова аптека, я швидко привезу все, що необхідно. Але … Мені нема з ким залишити доньку.

Тетяна бачила, як сильно був наляканий і схвильований батько дівчинки. Тільки зараз вона розглянула чоловіка як слід. Він був приблизно її віку, високий, стрункий і з дуже красивою копицею каштанового волосся. Очі у чоловіка були темно-зеленого кольору, а довгим віям могла позаздрити будь-яка дівчина.

– Я залишуся з малятком, – сказала Тетяна. – Як її звати?

– Анюта, – з ніжністю дивлячись на дочку, вимовив чоловік. – А мене Володимир. Дякую Вам, лікарю!

Тетяна виписала рецепт, і Володимир поїхав до районного центру.

Температура у Ані не спадала, дівчинка металася уві сні, плакала і кликала батька. Тетяна підняла дитину на руки і, наспівуючи якусь дитячу пісеньку, ходила з нею по кімнаті, поки Аня не заспокоїлася.

Через кілька годин Володимир повернувся з ліками. Тетяна зробила дівчинці укол і втомленим голосом сказала:

– Тепер тільки чекати.

Всю ніч вони з Володимиром провели біля ліжка Ані. До ранку температура почала знижуватися, на лобі малятка виступив піт.

– Це хороший знак, – зауважила Тетяна. Вона валилася з ніг, але почуття задоволення від того, що вона переламала недугу, допомагало їй триматися.

– Дякую Вам, лікарю, – не втомлювався повторювати Володимир.

Пройшов рік. Тетяна як і раніше працювала в сільській амбулаторії, лікувала своїх односельчан і жителів найближчих сіл. Тільки тепер вона жила не в старому бабусиному будиночку, а в красивому просторому будинку Володі. Вони одружилися через півроку після тієї ​​ночі, коли життя Анюти висіло на волосині. Їм ще кілька тижнів довелося боротися з недугою малятка. Дівчинка одужала. Вона дуже прив’язалася до Тані. І Таня полюбила Аню всім серцем. Але кожен раз, обіймаючи дівчинку, жінка думала про те, що колись упустила шанс стати матір’ю.

Вечорами Тетяна втомлена, але щаслива поверталася в свій новий будинок, де її чекали і любили дві найдорожчі людини.

А сьогодні Володя зустрів її на ганку, обійняв і запитав:

– Ну як? Підписали тобі відпустку? Я вже продумав маршрут, вирушимо втрьох в подорож.

Тетяна загадково посміхнулася і відповіла:

– Відпустку підписали, а в подорож ми їдемо не втрьох, а вчотирьох.

Володимир деякий час в подиві дивився на дружину, а потім схопив її в обійми і закрутив по двору …

Plitkarka

Повернутись вверх