Головна - Життєві історії - Рита посмажила на вечерю котлетки, зварила картопляне пюре. Відкрилися вхідні двері, додому повернувся чоловік. – Привіт, – Рита вийшла в коридор. – А ти чому такий брудний? – Після роботи подзвонила мама, попросила приїхати на дачу, допомогти із парканом, – невдоволено пробурчав Микола і простяг дружині якусь сумку. – Це тобі мама передала! – Що там? – Маргарита з цікавістю зазирнула всередину і виявила кілька баночок із закрутками. – Не знаю, не дивився, – сказав втомлено чоловік і вирушив у ванну кімнату. Поки він мився, Маргарита витягла на стіл банки, глянула на них і застигла від побаченого

Рита посмажила на вечерю котлетки, зварила картопляне пюре. Відкрилися вхідні двері, додому повернувся чоловік. – Привіт, – Рита вийшла в коридор. – А ти чому такий брудний? – Після роботи подзвонила мама, попросила приїхати на дачу, допомогти із парканом, – невдоволено пробурчав Микола і простяг дружині якусь сумку. – Це тобі мама передала! – Що там? – Маргарита з цікавістю зазирнула всередину і виявила кілька баночок із закрутками. – Не знаю, не дивився, – сказав втомлено чоловік і вирушив у ванну кімнату. Поки він мився, Маргарита витягла на стіл банки, глянула на них і застигла від побаченого

– Не набридла їм ще ця дача? – скривилася Рита, почувши від чоловіка про те, що свекрам знову знадобилася його допомога. – Зараз все можна купити в магазині, а вони натомість тільки своє здоров’я псують.

– Що я можу зробити? – Натягнуто посміхнувся Микола і розвів руками. – Я сто разів їм уже казав, щоб вони продали її – не хочуть. Просять із парканом допомогти, він там взагалі на ладан дихає.

Перекинувшись парою фраз із дружиною, чоловік поїхав до батьків, щоб разом із ними поїхати на дачу.

Поки чоловіка не було вдома, Маргарита сходила з двома дітьми до парку атракціонів.

Повернувся Микола тільки ближче до вечора, вимотаний і брудний. Дружині, яка зустріла його в коридорі, простягнув сумку.

– Що там? – Маргарита з цікавістю зазирнула всередину і виявила кілька баночок із закрутками.

– Не знаю, навіть не дивився, – пробурчав втомлено чоловік і прямо вирушив у ванну кімнату.

Поки він мився, Маргарита витягла на стіл банки і почала уважно їх розглядати.

Іржаві кришки не вселяли їй жодної довіри. Жінка поставила банки на стіл і, коли з ванної вийшов чоловік, показала йому те, що передала Марина Іванівна.

– Ого! Навіщо я тільки віз їх? – Микола був здивований презентам від матері не менше Маргарити. – Треба було глянути, що там.

– Сумку збирала Марина Іванівна, думаєш, вона не бачила? – хитро примружившись, спитала дружина.

Чоловік у відповідь знизав плечима, він не знав, що відповісти на запитання Маргарити.

– Викинь. Ми все одно їсти не будемо, – байдужим тоном промовив Микола.

Жінка спочатку хотіла наслідувати його пораду, але тільки-но відкрила сміттєвий бак, як відразу передумала і повернулася додому.

Заховавши банки до шафи, щоб не бачив Микола, Маргарита вирішила дочекатися візиту свекрухи.

Жінка не змусила довго чекати і з’явилася на порозі квартири сина і невістки через тиждень.

Її приходу Рита була рада, як ніколи. Вона запросила Марину Іванівну за стіл та поставила на стіл банки із закрутками.

– Що будете? Помідори чи огірки, чи те й інше? – з награною турботою спитала невістка.

Свекруха підняла окуляри і здивовано дивилася на банки з іржавими кришками.

– Це що таке? – невдоволено сказала Марина Іванівна. – Ти мене зіпсованою їжею зібралася пригощати? Цікаво, і чим я заслужила таке ставлення?

Справді, стосунки у жінок були хороші. Свекруха кілька разів намагалася лізти в життя сина зі своїми вченнями, але, отримавши інтелігентну відсіч, перестала робити спроби навчити Риту життя.

– Загалом це ваші закрутки, – легка посмішка з’явилася на обличчі невістки.

– Ні, не кажи нісенітниці, – запротестувала Марина Іванівна. – У мене зовсім інші кришки та й ці іржаві. Невже ти думаєш, що я стала б давати вам таке?

– Коли Микола їздив допомагати вам із огорожею на дачі, ви передали йому цю сумку, – спробувала нагадати Маргарита.

Однак свекруха стояла на своєму і заперечувала свою причетність до банків із іржавими кришками.

– Ти наводиш на мене наклеп, – ображено промовила Марина Іванівна. – Не знаю, звідки у вашому будинку з’явилися ці банки, але вони явно не мають жодного стосунку до мене.

– Тоді, звідки ви думаєте, вони взялися в нашій квартирі? – запитала Маргарита.

– Це питання, дитинко, ти адресуй собі. Ти ж господиня у цьому будинку! – багатозначно промовила свекруха. – Згадуй, де їх взяла. Може, в магазині, а може у свахи.

– У магазині продають банки з терміном придатності, а його тут я не спостерігаю. Мама моя так само нічого нам не передавала. Якщо ви забули, вона продала дачу ще два роки тому, – посміхнулася Рита, якій не сподобалося, що жінка, намагаючись викрутитись, вирішила звалити все на когось іншого.

– Ну не знаю, може, подружки… та й чому я взагалі маю про це думати? – сплеснула руками Марина Іванівна. – Мені важлива інша деталь: чому ти вирішила мене нагодувати цим?

– Я хотіла, щоб ви подивилися, що передали…

Заперечити невістці жінка не встигла, тому що в цей момент голосно гримнули вхідні двері, і через пару хвилин на кухню зайшов Микола.

– Ой, синку! Я зараз тобі таке розповім! Твоя дружина хотіла нагодувати мене зіпсованою їжею, – почала скаржитися чоловікові Марина Іванівна.

– Мамо, це ж твої банки, – здувував жінку Микола. – Ти мені сама їх дала тиждень тому.

– Я? – Жінка різко змінилася на обличчі.

– Ти хіба не пам’ятаєш? – з лукавою усмішкою на обличчі спитав чоловік.

– Пам’ятаю, звичайно, але я ніяк не могла дати тобі банки з іржавими кришками, я поки що добре все памʼятаю, – насупилась Марина Іванівна.

– Мамо, це точно твої банки, – почав сперечатися з матір’ю Микола.

Він не збирався здаватися і погоджуватися з тим, що зіпсовані банки з’явилося в їхньому будинку без її участі.

– Якщо це мої банки, то Рита зберігала їх неправильно, тому вони зіпсувалися! – Зрозумівши, що заперечувати марно, Марина Іванівна звинуватила невістки.

– Ви думаєте, що вони за тиждень зіпсувалися? – глузливо спитала Маргарита.

– Не знаю, і знати не хочу! Я б вам точно такі банки не дала, значить, ти зберігала їх у неправильному приміщенні, – стояла на своїй свекрусі.

– Тоді ви не образитеся, якщо я їх викину? – жінка стала акуратно складати банки у сміттєвий пакет.

– Я не ображусь, бо це не моя вина, що вони зіпсувалися, але самі банки б ще знадобилися, – промовила Марина Іванівна. – До речі, мої банки мають особливу мітку! – гордо додала свекруха. – На дні має бути синій хрестик, а тут його…

– Є! – Рита різко зупинила жінку і стала із захопленим виглядом показувати їй дно кожної банки.

Обличчя свекрухи миттєво вкрилося червоними плямами, на лобі виступив холодний піт.

Марина Іванівна була готова від сорому провалитися крізь землю.

– Ой, це мої баночки, – напівпошепки промовила жінка і безглуздо посміхнулася, – не знаю, як я могла такі дати…

– Якось дали…

– Можливо, я просто сумки переплутала. Ти певна, що це з останнього? Може, мої закрутки стоять у вас не один рік? – промовила свекруха, бажаючи реабілітуватися. – Я точно не могла помилитись! Це ви самі наплутали щось: або неправильно зберігали, або сунули старе, яке раніше не з’їли, або взагалі наклеїли на дно синій лейкопластир, щоб мене присоромити!

– Навіщо нам це треба? – Здивувався Микола, який ніяк не чекав від матері подібних звинувачень.

Щоб син і невістка знову не стали переконувати її у зворотному, Марина Іванівна зазбиралася додому.

Поговоривши після її відходу між собою, подружжя вирішило більше нічого не брати у батьків чоловіка, щоб не потрапляти в безглузде становище.

Plitkarka

Повернутись вверх