Головна - Життєві історії - Павло дуже любив Марину. Але дівчина поїхала в місто вчитися музиці. Бачилися вони все рідше. А одного разу Марина раптом подзвонила дуже сумна. – Павлику, я голос зірвала, – сказала вона. Я так за тобою сумую. Тільки зараз це зрозуміла. Ми з татом скоро приїдемо в село… Марина приїхала наступного ж дня, і одразу пішла до Павла. – Павлику, я не можу я без тебе, – заявила дівчина. – Я до тебе приїхала. Ти мене ще чекаєш? Той усміхнувся. – А я на тебе не просто чекаю, – сказав Павло. – Подивись, що ми з батьком зробили. – Що зробили? – Марина не розуміла, про що він говорить

Павло дуже любив Марину. Але дівчина поїхала в місто вчитися музиці. Бачилися вони все рідше. А одного разу Марина раптом подзвонила дуже сумна. – Павлику, я голос зірвала, – сказала вона. Я так за тобою сумую. Тільки зараз це зрозуміла. Ми з татом скоро приїдемо в село… Марина приїхала наступного ж дня, і одразу пішла до Павла. – Павлику, я не можу я без тебе, – заявила дівчина. – Я до тебе приїхала. Ти мене ще чекаєш? Той усміхнувся. – А я на тебе не просто чекаю, – сказав Павло. – Подивись, що ми з батьком зробили. – Що зробили? – Марина не розуміла, про що він говорить

Знову внука з сусідською Мариною бачили, ходить такий щасливий, а в бабусі через нього душа не на місці.

Поїде Марина, а він сумуватиме, ніяк не хоче зрозуміти, що така дівчина не для нього!

– Ти даремно не сподівайся, вони люди багаті, міські, вони за тебе Марину нізащо не віддадуть! Вивезуть і відмовлять, та й що їй тут у селі робити? – дивлячись на свого онука Павлика знову бурмотіла бабуся.

– Та годі тобі, бабусю, зараз часи зовсім інші. Це раніше так було, а зараз ніхто не дивиться звідки ти, міський чи з села! – сміявся з її слів Павлик.

А вона переживала, бачила, що онук нікого, крім Марині своєї, не бачить, і засмучувалася.

Батько Марини Микола Васильович чоловік свій, сільський, із сусідньої вулиці.

Одружився з міською, живе і працює тепер там, але кожен вихідний до матері в село приїжджає. І Марину із собою привозить, літні канікули вона завжди у своєї бабусі.

Павлик з Мариною давно дружать, навіть поїсти то до одних, то до інших ходять. А найбільше вони люблять гратися в їхньому старому будинку, де зараз ніхто не живе. Залізуть на горище, особливо під дощ, і не нудно їм разом ніколи.

Павлик з батьками, молодшою ​​сестрою Надею і з бабусею давно живуть у новому будинку, він поруч зі старим стоїть.

Батько, коли одружився, новий будинок збудував, сказав, що легше новий будувати, аніж старий упорядкувати, та й тоді там ще бабуся з дідом жили.

Віктор Григорович і тесляр, і столяр, і покрівлю може крити, на всі руки майстер.

Павло як батько хоче працювати, він уже багато чому в нього навчився і їхати від батьків із села не хоче.

І останнім часом мама Марини почала непокоїтися.

Марині шістнадцять, Павлу вже вісімнадцять, як би що не надумала молодь.

Та й до чого її доньці така дружба? Вона в місті вчиться, співає добре. Її вчитель каже, що Марину чекає велике майбутнє.

А тут якийсь хлопець сільський!

Мати Марини Ірина Юріївна зовсім інша людина, незрозуміло, як вона взагалі за Миколу вийшла.

Вона суто міська, ходить гордо, говорить зарозуміло. З чоловіком у село рідко приїжджає, та й доньку налаштовує проти сільського життя, вважає, що тут робити нічого, бо справжнє життя лише у місті.

Ні до чого мерзнути в селі, в місті набагато більше можливостей себе реалізувати.

– Ви що там на горищі знову робили? – розпитувала бабуся Павлика, коли вони ще молодші були.

– Мріяли, розмовляли, я Марині розповідав про зірки. А ще обіцяв їй, що я цей будинок відремонтую, і ми в ньому будемо жити, а що, бабусю?

– Нічого, просто питаю.

– Бабусю, а Марина згодна, вона хоче вікна сині, як небо. І щоб діти в нас були, а вона їм пісні співатиме і їх навчить.

– Які ще вам діти, самі ви діти, вирости треба, – бурмотіла бабуся.

Але не виставляла, думала, що виростуть Марина й Павло, і пройде у них ця дитяча дружба. Бо ж завжди буває, перше дитяче кохання недовговічне.

Тільки час минав, а Павло і Марина й не думали розлучатися, вони навіть не сварилися.

Вони йшли до річки, на своє улюблене місце, і там Марина співала Павлу, і голос її легкий, як літній вітерець, дзвенів і лився, а птахи їй підспівували, сприймаючи Марину за свою.

Але настав час, Марина вступила в музичне училище на вокальне відділення, і приїжджати стала все рідше і рідше.

Вони часто зідзвонювалися, але Марина була дуже захоплена навчанням. Тим більше, що її незабаром почали запрошувати співати то на заходи в парку, то у філармонії.

Павло дуже сумував, йому стало здаватися, що Марина його забула. Він уже працював разом із батьком і непогано заробляв. Поволі відкладав на їх з Мариною весілля і чекав, коли вона закінчить навчання і приїде.

Але Марина приїжджала рідко, була в захваті від свого нового життя, і тільки про це й говорила.

Та ще й її мама якось бабусі Павла обмовилася, а швидше за все спеціально сказала, що у Марини педагог з вокалу просто чудовий.

Максим і сам лауреат якихось конкурсів, хоч йому всього тридцять. Він уже собі ім’я зробив і він закоханий у Марину, їх пов’язує спільна справа, тож весілля Марини та Максима не за горами…

Бабуся Павла не відразу це розповіла, спочатку переживала засмутити онука, але потім вирішила – що хлопець даремно чекатиме, нехай знає,

– Не чекай на свою Марину, у неї своє життя, а ти знайдеш собі дівчину і теж будеш щасливий. Бачиш, їй там краще, не вийде нічого!

Павло спохмурнів, почувши це від бабусі, а через тиждень вона побачила, що він у старий будинок пішов і почав гнилі дошки знімати.

Потім матеріал привіз, на відкладені гроші купив і почав ремонт. Підлогу стару зняв, основа виявилася не гнилою, міцною, вже добре.

– Ти що мовчиш? – не витримала бабуся. – Для чого тобі цей будинок знадобився?

Павло насупився, в очі їй не дивиться, але потім відповів неохоче:

– А я, бабусю, вирішив будинок впорядкувати, адже ми так з Мариною мріяли і планували. Вона хотіла вікна сині, і стіл великий. От я й подумав, що коли я наш дім відремонтую, Марина обов’язково до мене повернеться. Тому що це була спільна наша мрія, і ні в що інше я не вірю і все!

– То ти б спитав у неї, чи треба їй це тепер? – здивувалася бабуся.

– Не буду нічого питати, слова тут зайві, от зроблю, як казав, і стане все ясно. Ніколи мені ці розмови розводити, мені працювати треба!

Батько на вихідних теж став Павлу допомагати, і незабаром старий будинок почав оживати.

Навіть бабуся вже не заперечувала, а щодня дивилася і раділа,

– І справді, як у минуле я потрапила, ми ж у ньому з твоїм дідом все життя прожили, дітей народили й виростили!

Але Марина казала Павлу, що в неї зовсім немає часу.

Її вчитель з вокалу багато з нею займається і вона хоче навчитися співати ще краще.

Павло їй не заперечував, він за Марину тільки радів.

Про будинок він їй нічого не говорив, вирішив, що як приїде, то сама побачить.

Ну а якщо не приїде, то значить так і бути…

І одного разу Марина йому подзвонила дуже сумна, голос хрипкий, засмучений:

– Павло, я голос зірвала, перепрацювала на концертах, кажуть не можна так було часто виступати. Але мене вчитель переконав, що то гарна практика. Павлику, я так за тобою сумую, я тільки зараз це зрозуміла, я з татом приїду скоро в село…

Вона приїхала наступного ж дня, і одразу пішла до Павла

– Павло, не можу я без тебе, знаєш, мені навіть не співається, і нічого не хочеться. Я до тебе приїхала. Ти мене ще чекаєш?

Він усміхнувся.

– А я на тебе не просто чекаю, – сказав Павло. – Подивись, що ми з батьком зробили.

– Що зробили? – Марина не розуміла, про що це він говорить.

– Старий будинок відновили! Підлогу зробили нову, покрівлю замінили. А вікна сині, як ти й хотіла. І стіл великий готовий.

– Ходімо швидше, я найбільше цього чекала, мені без тебе нічого не потрібно! – Марина пригорнулася до його плеча і мало не розплакалася від щастя.

…Марина й Павло живуть тепер у селі. Марина закінчила музичне училище і навчає дітей у школі музиці.

Її часто запрошують виступити, навіть в інші міста вона їздить, але завжди повертається у їх з Павликом гарний будинок.

Павло працює з батьком, будинки будує, покрівлі робить, роботи вистачає.

А бабуся чекає не дочекається правнуків, навіть мама Марини пом’якшала, тепер теж у село почала приїжджати.

– Село – це місце сили, тут не тільки голос відновиться, тут і люди добріші й щиріші, тільки в селі можна дихати глибоко і бути щасливим, – сказала якось мама Марині, і всі розсміялися.

Де народився – там і згодився, але навіть якщо народився в місті, іноді так хочеться поїхати туди, де небо таке величезне.

Де струмки течуть крижані і вода кришталева. І де хочеться співати, кохати і бути коханим…

Plitkarka

Повернутись вверх