Головна - Життєві історії - Оленка он зі своїм в Італію їдуть, а ми все на дачу, – казала жінка Дмитрові

Оленка он зі своїм в Італію їдуть, а ми все на дачу, – казала жінка Дмитрові

-Мені набридли твої відрядження! Я хочу на море! Я не хочу в чергову відпустку стирчати на дачі. Діма! І взагалі мені все набридло! Набридло! – кричала Оля до чоловіка.

-Он Оленка зі своїм в Італію збираються, а я далі цієї дачі ніде не була! Мені все набридло!

-Оля! Припини зараз же! Ти ж знаєш, що я працюю, щоб у нас все було. Буде і у нас Італія, почекай трохи. Дай мені трохи часу. І у нас прекрасна дача. Двоповерхова, між іншим, з лазнею.

Хіба таке є в Італії? Звичайно, ні. Оля, я тебе люблю, а це головне. А все інше буде, – він посміхнувся і злегка повернувся до неї, намагаючись заспокоїти, поцілувати в щоку, але раптом побачив її очі, відкритий рот… Обернувся на дорогу… Далі все… Темрява…

Діма прокинувся і відкрив очі. Навколо нього білі стіни, з потрісканою побілкою і кілька порожніх ліжок. Він насилу пригадав все. Як вони їхали з дружиною на машині… Неначе це було дуже давно, а може і не з ним зовсім. Як він потрапив сюди, не пам’ятав зовсім. Цей фрагмент взагалі випав у нього з пам’яті.

Відчинилися двері і зайшов доктор в не дуже свіжому халаті, діловито дістав з під пахви пом’яту папку.

-Тааакс… У нас є з вами, Дмитро, – він заглянув в папку, – хороша новина. – Ви тут. І це дуже непогано, – він подивився на Діму, перевіряючи, як на нього подіяв жарт і знову зазирнув у папку.

-Але є новина, так би мовити, нехороша. Рухатися ви не зможете… Ось, власне і все, – він кахикнув. – А що з усім цим робити, будемо думати. А поки відпочивайте, вам треба набратися сил.

Дмитро спочатку не зрозумів що він сказав, думав недочув.

-Зачекайте, зачекайте, ви хочете сказати, що я тепер не можу рухатися?! Зовсім? І я буду ось так лежати весь час? Ви це маєте на увазі? Та ви що!! – Дмитро обурено підняв голову, намагаючись встати, але… Нічого не вийшло…

Прокинувся він вже ввечері, прийшла нянечка, принесла вечерю. Він проковтнув водянисте картопляне пюре, гумову сосиску, випив кефір. Їв машинально, мовчки, не розуміючи смаку їжі. Їв напевно з підсвідомого почуття самозбереження, інших почуттів у нього не залишилося…

Вранці він нарешті запитав про дружину. Дізнався, що з нею все в порядку. Її давно виписали. Дмитро хотів запитати чому вона не прийшла, в чому справа, але не став.

-В сорочці народилася, он як! – із задоволенням сказав доктор, подивившись на Дмитра.

Вдень нарешті прийшла Оля. Вона була спокійною і рішучою.

-Ти. Як ти міг… Ти розумієш хоч? Я давно хотіла сказати, що я не можу більше так. Давно. Я хочу розлучення і квартиру. Я вважаю, що я заслужила. І нехай це буде компенсація. – Оля говорила чужим, злим голосом. Діма подумав, що виявляється як же він погано знав свою дружину. Перед ним сиділа зовсім чужа йому людина.

Йому було так нудно, що він не хотів ні сперечатися, ні сваритися з нею. Було одне бажання, щоб вона пішла. І взагалі, щоб його ніхто не чіпав. Ніхто…

…Дні змінювалися днями, тільки у Дмитра всі вони перетворилися в один безбарвний, бляклий, нескінченний день. Без фарб, емоцій і смаку. Ні, емоція була. Одна. Безнадія…

На сьомий день його раптом відкрилися обшарпані, скрипливі двері і до нього зазирнула кучерява світла голова. Вона покружляла на всі боки, шукаючи щось і, побачивши Дмитра, нарочито шумно зраділа.

-О! Ну нічого собі! Лежить тут значить, відпочиває, а я його ходжу шукаю по всій будівлі, – радісно сказала голова і слідом за нею з’явилася її господиня. В якій Дмитро з подивом впізнав їх сусідку Марину.

Вона пройшла до його ліжка і зупинилася поруч, розглядаючи його.

-Так, сусіде, скажу чесно, запахи у тебе тут ще ті… – захихотіла вона радісно. Але це діло можна виправити звичайно.

Вона проговорила ще з півгодини, не звертаючи уваги на його мовчання. Про погоду, про якісь мало його цікавлячі речі і, пообіцявши прийти завтра, пішла, акуратно прикривши обшарпані двері.

А він продовжував лежати, дивлячись в стелю…

До вечора приїхала Оля, вся ділова і злегка нервова. Вона по черзі підносила йому папери на підпис, пояснюючи який і що означає.

Отже, йому залишилася батьківська дача. Та сама, з лазнею, і машина, яка вже нікуди не годилася, хіба на запчастини…

…Наступного ранку, відразу після сніданку, різко відчинилися двері і спочатку в палату протиснулася велика сумка, а потім усміхнена сусідка Марина.

-Привіт. Не чую привітальних слів і дифірамбів. Ну та нічого, прощаю, – посміхнулася вона вона добродушно.

Розмовляючи про те, про це, Марина, між тим, вивудила з сумки невелику миску, приладдя для гоління, машинку для стрижки волосся, гребінець, рушники, якісь баночки. Тут Дмитро не втримався.

-Що це таке? Ти збираєшся мене стригти? Для чого? Тобі що не однаково, який я тут лежу?

-Ні, не однаково. Мені не однаково, що мій сусід лежить такий весь кошлатий і неголений. Будемо робити з тебе Ален Делона, – посміхнулася Марина і Діма зауважив, яка приємна у неї посмішка і маленька щілинка в передніх зубах надає їй якусь чарівність.

Через годину все було закінчено і вона подала Дмитрові дзеркало. Він довго дивився на бліде, гладко вибрите обличчя з гарячково блискучими очима і закрив очі…

-Навіщо?! Навіщо тобі це треба? Кому я потрібний. Дружина мене залишила… Я не хочу і не можу приймати твою допомогу… Іди ти звідси, га… – хрипким голосом прошепотів він, відвернувши голову в бік…

-Послухай, Дмитре. Я розумію, що у тебе зараз на душі. Вірніше, уявляю… Але, я скажу банальні фрази напевно. Треба жити і треба боротися. Навіть коли важко і здається неможливо. А я допоможу тобі.

Ти чудовий сусід і я пам’ятаю, як ти допомагав мені. І кран, який ти ремонтував і шафу, яку зібрав, і сумки, які допомагав доносити… Ти хороша людина, а у мене вагон часу. Я працюю в інтернеті і в основному вечорами, тому… А дружина? Ну вона просто слабка і все… Так, і я не піду, як би ти не пручався і все тут… Крапка.

Марина приходила щодня, як на роботу. Вона приносила йому домашню їжу, читала книжки, розповідала останні новини і плітки, багато жартувала, ловила кожен його погляд і, помітивши щось подібне до посмішки на його похмурому обличчі, раділа як дитина.

Він бачив це. І одного разу зловив себе на думці, що чекає її з нетерпінням. Чекає, коли відкриються обшарпані двері і в них просунеться кучерява, світла голова…

Одного разу вона прибігла вся скуйовджена і червона від збудження. Він зрозумів, що сталося щось грандіозне.

-Так! Слухай! У мене є знайомий, приятель, коротше кажучи. Він дуже талановитий експерт в твоїх теперішніх проблемах! Вони займаються такими, як ти… І він хоче запропонувати тобі варіант. Дуже дуже вигідний. Послухай, я коли дізналася просто бігла сюди, як навіжена! – вона засміялася.

-Так от! Він займеться тобою повністю, а за це ти дозволиш висвітлювати все це в інтернеті і все таке! Га? Він поставить тебе на ноги! Дмитре, це шанс!!! – вона готова була від щастя просто стрибати. Він бачив її радість і посміхнувся у відповідь…

…Минуло півроку. Півроку процедур, сліз Марини, яких він не бачив, тихої радості від маленьких досягнень і от нарешті…

Він уже ходив. Ходив важко, але був щасливий, як хлопчисько. Він відчував ноги. Марина практично жила разом з ним. І його перші кроки стали їхньою спільною перемогою. Діма годинами займався на спеціальних тренажерах. Поступово він ставав дедалі міцнішим. Дві палички змінилися на одну і ходити він став впевненіше, злегка накульгуючи. Увечері прийшов лікар.

-Отже, мої любі, я вважаю наш експеримент закінченим і успішним! З чим вас і вітаю! Ви молодець, Дмитро! А Маринці навіть не знаю як вам і дякувати. Якби не вона… – задоволений він посміхнувся Марині.

-Так, якби не вона… Це точно, – Дмитро подивився на Маринку і взяв її за руку. А вона не руку не забрала…

-Так от, я вас виписую. Будете правда приїжджати до мене на перевірку разок в тиждень, потім рідше і так до повного відновлення. З вашого дозволу я продовжу все фіксувати на відео. Фізичні вправи ви можете і вдома виконувати, схема у вас є. Так що, щасливої ​​дороги! – вони потиснули руки.

-Спасибі… Спасибі… Спасибі… Якби не ви… – сльози текли по щоках Дмитра.

-Нічого нічого. Емоції – це нормально. А спасибі їй скажіть, – доктор кивнув на Маринку, ще раз потиснув Дмитру руку і вийшов з посмішкою.

Вони приїхали додому ввечері. Занесли речі і не включаючи світло, поставили чайник. Довго мовчали. Потім він заговорив.

-Я не обіцяю тобі Італію. Поки що. Але я обіцяю любити тебе так само сильно, як зараз. І ніколи не зраджувати. Ще у нас з тобою є прекрасна дача, з лазнею і ми можемо проводити там вихідні та свята. Більше я тобі нічого не можу запропонувати, нікуди вже не потрібну машину я не рахую… – сумно посміхнувся Дмитро.

-Господи… Нарешті… Я так боялася, що ти цього не скажеш… Адже головне ми, решта буде, правда ж? І я теж люблю тебе… А дача? Поїдемо туди днями, так? І я обожнюю лазню!

…Минуло ще півроку. Дмитро з Мариною чекали первістка. Часто, виходячи з квартири, вони зустрічалися з Олею, колишньою дружиною Діми. Зіткнувшись з ними черговий раз, вона відверталася, стиснувши губи і злобно дивлячись на кругленький Маринчин живіт. Іноді ще щось шепотіла про себе.

-Діма, коли вже буде готова наша квартира? У мене відчуття, що вона ворожить, коли шепоче… Я прямо аж переживаю… – говорила Марина в черговий раз.

-Мила моя, потерпи трохи. Скоро цю продамо і заїдемо в наші хороми! Так? Там всім вистачить місця. І нам і синові. А Оля? Ну вона просто самотня і заздрісна. Не звертай уваги, – Дмитро обіймав її, цілував і вона заспокоювалася, відчуваючи його сильні руки…

Через місяць вони переїхали. Марина весело командувала вантажниками, куди і які речі заносити. Ще через тиждень вони обладнали дитячу. Вона була в ніжно блакитних тонах, з високими стелями, простора і світла.

Марина з Дімою стояли біля ліжечка їхнього майбутнього сина, взявшись за руки. І вони напевно знали, що тепер вже точно все буде добре…

Plitkarka

Повернутись вверх