Головна - Історії жінок - Олена прокинулася рано. Жінка одягнулася і пішла готувати сніданок. Через годину на кухню зайшов чоловік. – Що у нас на сніданок? – запитав Віктор. – А ти нічого не хочеш мені сказати? – раптом сказала Олена. – Ні, – нічого не розуміючи відповів чоловік. Олена заплакала, одягла пальто і вибігла з квартири

Олена прокинулася рано. Жінка одягнулася і пішла готувати сніданок. Через годину на кухню зайшов чоловік. – Що у нас на сніданок? – запитав Віктор. – А ти нічого не хочеш мені сказати? – раптом сказала Олена. – Ні, – нічого не розуміючи відповів чоловік. Олена заплакала, одягла пальто і вибігла з квартири

Будильник продзвенів рівно о сьомій ранку. Розплющивши очі, Олена озирнулася на всі боки. Поруч із нею сопів чоловік, а на сусідньому ліжку мирно спала донька.

У першокласників канікули, а чоловік у довгостроковій відпустці через відсутність замовлень у фірми. Тому сьогоднішнього ранку у Олени було години три до їх пробудження. Вона встала і подалася в душ.

Вмившись і зробивши макіяж, Олена, дивлячись на себе в дзеркало, відзначила, що дуже постаріла за останні пару-трійку років. Сьогодні їй виповнилося двадцять дев’ять. Про старість рано говорити, але все ж таки… З дзеркала на неї дивилася молода доглянута жінка з модною стрижкою, одягнена зі смаком. Їй можна було дати років двадцять п’ять, але стомлений і згаслий погляд більше підходив для сорока.

Однак так було не завжди.

***

Заміж Олена вийшла на третьому курсі інституту. Попередні стосунки не склалися: дівчині здавалося, що її перший хлопець був незрілим у порівнянні з нею. Олені було трохи більше вісімнадцяти, а Андрій був молодший на півроку, і їй здавалося, що вона буде для хлопця «нянькою». Тому через два роки, зустрівши тридцятирічного Віктора, вона без роздумів вийшла заміж, сподіваючись на кохання, захист та заступництво.

Але після дев’яти років шлюбу Олена розчарувалась у своїх надіях. На перший погляд, Віктор не здавався поганим чоловіком. Він любив Олену і був їй вірним, не гуляв, працював. Віктор працював у будівельній фірмі майстром-універсалом: бетонщиком, маляром-штукатуром, арматурником.

Проте однієї його зарплати катастрофічно не вистачало на всі потреби, до того ж щороку в компанії траплялися кризи, коли не було об’єктів і доводилося сидіти вдома — власним коштом. У кращому разі місяць, у найгіршому п’ять. У цей період Віктор не поспішав крутитися, щоб годувати сім’ю – йому спокійно відпочивалося на дивані перед телевізором.

Сама Олена за фахом була інженером, але попрацювати після закінчення вузу не встигла, тому що на п’ятому курсі вирушила до декрету. Під час декрету вона зайнялася онлайн-підробками та освоїла графічний дизайн. Вона могла забезпечити сім’ю в періоди довгих відпусток чоловіка, але їй потрібен був час, який вона просила у Віктора — від нього потрібно було лише взяти на себе домашні турботи. Але на жаль, їй доводилося метатися між пранням, прибиранням, готуванням, заняттями з дитиною та скороминущими замовленнями. А Вітя тим часом лежав на дивані, граючи в телефоні.

— А як інші дружини на роботу ходять, і за дітьми, і за будинком? — обурювався зауваженням дружини Віктор.

Так пролітали дні та… роки. Олена часто думала, що давно б розірвала це коло, якби не дочка, яка душі не чула в батькові. Олена постійно запитувала себе: «За що вона його любить?». Він не розповів їй жодної казки, не співав жодної пісні, не прочитав жодної книги за сім років її життя, не знав, як робити з нею уроки, як нагодувати її, чогось навчити. Але малеча любила його просто так. І великою цінністю її маленького серця була сім’я. Тому Олена не могла просто взяти і все зруйнувати.

***

Одягнувшись, Олена вийшла в морозний лютневий ранок. Перший раз у житті їй захотілося купити квіти. Сьогодні це вже не здавалося їй чимось ганебним, і вона вирушила до квіткового магазину. Флорист з посмішкою зустріла раннього клієнта:

– Які квіти шукаєте? Вам у подарунок? — питання було більше схоже на твердження.

– Червоні троянди. Так, у подарунок, – не зніяковівши, відповіла Олена. Адже вона правда купувала їх у подарунок — собі.

З вітрини на дівчину дивилися букети різноманітних кольорів, відтінків та розмірів. Вона вибрала яскраво-червоні великі троянди на довгій ніжці. Продавщиця загорнула три квітки в папір і вручила Олені, побажавши гарного дня. Олена відповіла усмішкою та вийшла з магазину. Надворі сипав густий сніг. Вона раптом згадала, що у дитинстві на кожен свій день народження вона «замовляла» сніг. І щороку він справді випадав на її день народження! Стоячи під білими пластівцями, вона акуратно прочинила край згортка і вдихнула принадний аромат троянд, заплющивши очі і зариваючись обличчям у ніжні, немов шовк, пелюстки. Вона подумала: «Нехай моє щастя знайде мене. І нехай у нього буде аромат троянд».

Повертаючись додому, Олена вирішила купити торт. Стояти біля плити їй не хотілося, а день народження без торта здавався їй дуже сумним. Тому вона забігла до найближчого супермаркету, обрала торт і вирушила на касу.

Стоячи в черзі, вона побачила попереду чоловіка, який здався їй знайомим. Раптом він обернувся і їхні очі зустрілися. Вони одразу впізнали одне одного. Хіба можна забути своє перше кохання? У Олени в голові промайнули питання: «Як він тут опинився? Чому саме сьогодні? Чому один?” Чоловік розплатився і вийшов надвір. Розрахувавшись, Олена вискочила з магазину і почала дивитися на всі боки. На парковці вона побачила Андрія, який виймав із візка пакети з продуктами, завантажуючи їх у машину. Побачивши Олену, він повільним, але певним кроком підійшов до неї.

– Ну привіт!

– Привіт! – відповіла Олена.

– Як життя? До речі, з днем ​​народження тебе ! — дивлячись їй у вічі, сказав Андрій.

– Ти пам’ятаєш? – Здивувалася Олена, – Стільки років минуло …

– Хіба ж я міг забути? – Відповів питанням на запитання Андрій. Побачивши в руках дівчини згорток із квіткового магазину, Андрій додав:

– Мабуть, я не перший, хто тебе сьогодні привітав?

– Насправді … Та не важливо, – осіклася Олена. – Як ти сам поживаєш?

– Та потроху. Сім’я, робота. Ось у відрядження приїхав, завтра додому повертаюся.

Помовчавши, він додав:

– У мене сьогодні вільний вечір, може, повечеряємо разом? Якщо, звичайно, ти не маєш інших планів. Ну, там, галаслива вечірка чи сімейне гуляння…

– Я якось не дуже люблю галасливо святкувати дні народження, — промимрив Олена. – Добре. Домашні справи закінчу і можемо повечеряти, я не проти.

– Чудово! – Усміхнувся їй Андрій. – Тоді чекаю на тебе в ресторані готелю «Ріверсайд» у вісімнадцять. Я зупинився там.

Олена повернулася додому з тортом та квітами. Чоловік нещодавно прокинувся і привітав дружину недбалим «З днем ​​народження», цмокнувши в губи і втік на кухні. Слідом із кімнати вибігла донька, кинувшись мамі в обійми.

– З днем ​​народження, люба матусю! – з теплою посмішкою промовила малеча і простягла мамі саморобну листівку. На листі А4, складеному вдвічі, красувався смішний мамин портрет. Усередині були намальовані квіти та кульки, а ззаду – торт зі свічками. Листівку прикрашав напис великими друкованими літерами «З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ МАМОЧКА».

На серці Олени стало тепло. Вона поцілувала світловолосу голову доньки і вирушила на кухню готувати сніданок. Після чаювання з тортом вона позаймалася з донькою уроками, приготувала обід і, привівши себе у більш-менш святковий вигляд, зібралася на вечерю з Андрійом. Чоловікові Олена сказала, що йде вечеряти з подругою. Не відриваючись від телефону, Віктор угукнув.

Таксист привіз Олену на місце зустрічі. Її проводили до ресторану, і Олена побачила Андрія, що сидів біля вікна, а на столі перед ним лежав величезний букет червоних троянд. Побачивши Олену, він одразу взяв у руки букет і з усмішкою простяг його дівчині:

– З Днем народження! Бажаю великого щастя!

Притиснувши до себе квіти, Олена вдихнула їхній аромат. Перед її очима миттю пролетіли всі спогади минулих років: їх з Андрійом романтичні зустрічі та прогулянки, сварки та примирення, свята та поїздки. До горла підступив ком – Олена згадала, як часто Андрій дарував їй квіти, з приводу і без, як копив стипендію, а на канікулах підробляв, щоб потім дивувати її сюрпризами на свята. Він дарував їй прикраси, водив її в кіно, театри, кафе.

У їхній розлуці були винні обидва — вони були надто молоді й імпульсивні. Але Олена пам’ятала, що вона не дала їм другого шансу. Тоді десять років тому вона змогла зробити те, чого не може зробити зараз — піти. За всієї своєї незрілості, Андрій був готовий йти на компроміси. Але вона пішла, розтоптавши все, що було між ними.

Впоравшись із емоціями, Олена присіла за столик і поклала поруч букет. Андрій теж був схвильований. Вони розмовляли години дві — сім’ї, діти, робота. Але обидва мовчали про найголовніше – ніхто з них не забув. Колишні почуття напали, як лавина.

Олена схаменулась у номері Андрія. Зім’яті білі простирадла нагадали про те, що сталося півгодини раніше. Олена глянула на Андрія і зрозуміла, що в її серці немає жалю про те, що сталося. Заплющивши очі, вона прогорнула в пам’яті всі найкращі спогади юності і… відпустила їх, назавжди.

***

Будильник продзвенів рівно о сьомій ранку. Розплющивши очі, Олена озирнулася на всі боки. Поруч із нею сопів Віктор, а на сусідньому ліжку мирно спала донька. Присівши на краю ліжка, вона спробувала впорядкувати думки – сон був настільки яскравим і реалістичним, що вона не могла схаменутися. Олена підійшла до вікна. Ще вчора на вулиці була слякоть і вогкість, а сьогодні землю застилав білий пухнастий килим, а в повітрі літали пухнасті пластівці снігу.

У дитинстві мама вчила Олену після яскравого сновидіння підходити до вікна і говорити: “Мудрий Самсон, куди ніч, туди і сон”. Прошепотівши ці слова, вона тихо прослизнула у ванну. Після підбадьорливого душа їй полегшало.

На кухні, на її подив, на столі чекав сюрприз — чашка ароматної кави та букет з трьома червоними трояндами. Поруч красувалася листівка з її портретом, усередині якої були намальовані квіти, кульки та напис «З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ МАМТУСЯ», а на звороті — торт зі свічками.

– З Днем народження, люба! — голос Віктора пролунав біля її вуха, а сильні руки лягли на її талію.

Сьогодні вночі йому наснилося, що Олена пішла від нього до іншого чоловіка. Уві сні він відчув біль і безвихідь настільки яскраво, що прокинувся в холодному поті. На годиннику було п’ять ранку. Чорт, у дружини день народження! А він не підготував подарунка! Віктор запанікував, але цілодобова доставка квітів врятувала його — за годину замовлення було доставлено, а дружина все ще спала. Віктор тихо ліг поряд, чекаючи на її пробудження. Поки Олена була в душі, він приготував каву і потихеньку розбудив доньку. І раптом зрозумів, як це приємно – дбати та дарувати подарунки. Треба робити це частіше.

– З днем народження, кохана матуся! – підлітаючи ззаду і обіймаючи Олену за ноги, вигукнула донька.

Олена взяла в руки букет і піднесла його до обличчя. Заплющивши очі і занурившись носом у м’які шовковисті пелюстки, вона вдихнула улюблений аромат.

Посеред кухні, обійнявшись з трояндами та улюбленими людьми, вона відчула давно забуте, але таке знайоме щастя.

І це щастя мало аромат троянд.

Plitkarka

Повернутись вверх