Головна - Життєві історії - Олена одягла весільну сукню. За годину має розпочатися церемонія. – Доню, яка ж ти гарна! – Зоя Валеріївна із захопленням дивилася на дочку. – Мамо, я ж зробила правильний вибір? – Запитала Олена. Обличчя Зої Валеріївни змінилося. – Я не знаю, – промовила Зоя Валеріївна і несподівано розплакалася. – Я не знаю, як так вийшло! – Ти щось знаєш? – Здивувалася Олена. Зоя Валеріївна голосно схлипнула та кивнула

Олена одягла весільну сукню. За годину має розпочатися церемонія. – Доню, яка ж ти гарна! – Зоя Валеріївна із захопленням дивилася на дочку. – Мамо, я ж зробила правильний вибір? – Запитала Олена. Обличчя Зої Валеріївни змінилося. – Я не знаю, – промовила Зоя Валеріївна і несподівано розплакалася. – Я не знаю, як так вийшло! – Ти щось знаєш? – Здивувалася Олена. Зоя Валеріївна голосно схлипнула та кивнула

Олена дивилася на себе в дзеркало, поправляла білу сукню і відчувала себе найщасливішою. Нарешті цей день настав: самий довгоочікуваний, щасливий і трепетний.

– Ти просто принцеса! – захоплено сказала Олені її молодша сестра, а потім обережно помацала гладку тканину сукні, в якій була наречена.

– Ти теж колись будеш принцесою, – Олена посміхнулася Олесі і ласкаво погладила молодшу сестру по щоці. Дівчинка дивилася на неї з таким неприхованим обожнюванням та захопленням, що Олені було не по собі від цих дитячих почуттів, щирих та справжніх. Таких самих, які відчувала сама Олена по відношенню до Олексія.

День весілля випав на червень. Було ще не так спекотно, але вже не було холодно. Дерева давно стояли зеленими, а сади розпустилися квітами. Олексій був першим і єдиним коханням Олени, і дівчина розуміла, що далеко не кожній дівчині вдається зустріти своє справжнє і взаємне кохання.

Олена була щасливою, і їй здавалося, що ніщо не зможе затьмарити її настрої. Погода була приголомшлива, плаття шикарно виглядало на її точеній фігурці, ніхто з гостей не відмовився від участі в церемонії.

– Доню, яка ж ти гарна! – На порозі кімнати, в якій наречена готувалася до одруження з’явилася її мати. Зоя Валеріївна із захопленням дивилася на свою дочку, а на її губах мелькала несмілива усмішка. Можливо, матері хотілося сказати ще щось, але вона стримано посміхалася, схрестивши руки та хитаючи головою.

– Мамо, я ж зробила правильний вибір? – Запитала Олена, а обличчя Зої Валеріївни в одну мить змінилося. Олена посміхнулася, здогадуючись, що мати не до кінця зрозуміла її питання. – Я маю на увазі вибір сукні, а не нареченого.

Мама з полегшенням зітхнула:

– Ах, ти про сукню! Звичайно, ти все правильно зробила, зупинивши свій вибір на шовку. Мереживо були б зайвими.

Зоя Валеріївна не наважувалася наблизитися до старшої дочки, а розглядала її, перебуваючи на відстані. Помічниця, яка надавала допомогу Олені з зачіскою та макіяжем, делікатно вийшла з кімнати, залишивши наречену з матір’ю.

– А щодо нареченого? – Раптом запитала Олена у мами, і знову тінь пробігла по обличчю Зої Валеріївни. – Ти думаєш, я дарма виходжу заміж?

Олена та Олексій були знайомі трохи більше року. Зустрівшись в один день, вони зрозуміли, що повинні бути разом. Олена не спала кілька днів, погано їла, тому що була закохана і не була впевнена в тому, що це почуття взаємне. Олексій, який приходив до їхнього будинку на заняття до Зої Валеріївни, теж до останнього приховував свої почуття. Він зізнався у всьому Олені через кілька тижнів, і тоді дівчина зрозуміла, що найщасливішим днем ​​був саме той день, коли Олексій сказав їй про своє кохання.

Через кілька місяців молоді заговорили про весілля, Олена не стала випробовувати нареченого роздумами і дала позитивну відповідь наступного дня. Тоді була подана заява, і ось, через три місяці, настав той самий день, коли своє «так» Олена мала сказати в присутності десятків гостей, дивлячись в обличчя нареченого.

Навіщо їй захотілося запитати у матері її думки за кілька годин до одруження, Олена сама не могла пояснити. Це питання було поставлене само собою, просто тому, що обличчя матері змінилося, коли дівчина запитала у Зої Валеріївни її думку.

– Доню, напевно, вже надто пізно цікавитись тим, що я думаю щодо того, що ти вирішила стати дружиною Олексія…

Ця ухильна відповідь поставила Олену в безвихідь. Вона ніяк не думала про те, що мати може сумніватися у правильності прийнятого нею рішення. Адже Олексій був гарним хлопцем, який подобався Зої Валеріївні. Чому ж зараз мама засумнівалася?

Олена уважно вдивлялася в обличчя матері, намагаючись зрозуміти, через що Зоя Валеріївна так розхвилювалася. Здавалося б, дочка поставила цілком закономірне питання про те, що мама думає про її вибір, але мати виглядала справді дивно.

– Ти сумніваєшся, що я зробила вірний крок? – голос Олени затремтів. Вперше за весь день вона відчувала себе загнаною у кут.

Зоя Валеріївна застигла. Її руки тремтіли, а на лобі виступив піт. Це ще більше налякало наречену, що готується до найголовнішого моменту у всьому своєму житті. Звичайно, не менш важливі події були ще попереду, але весілля, мабуть, було одним із найважливіших моментів, вже за останні двадцять років точно.

– Я не знаю, – промовила Зоя Валеріївна і несподівано розплакалася. Олена здивувалася. Вона наблизилася до матері і спробувала обійняти її, але Зоя Валеріївна різко відсахнулася від дочки і заридала ще голосніше.

– Я не знаю, як так вийшло! – Вимовила мама, а Олена різко відсторонилася від матері.

– Ти щось знаєш?

Зоя Валеріївна голосно схлипнула та кивнула.

– Це було лише один раз. Того дня, коли ви посварилися. Олексій був засмучений, він потребував підтримки… Я не хотіла, просто так вийшло.

Олена не вірила своїм вухам.

– Ти… ти була з моїм нареченим близька?

Мама  кивнула:

– Це сталося не спеціально, всьому виною емоції. А я була така зла на твого батька. Він залишив мене із двома дітьми на руках, а Олексій підтримував мене. Він був моїм найкращим учнем, і я так хотіла його підтримати у відповідь.

– Тобто, це був спосіб підтримки? – Запитала Олена, а потім відійшла від матері.

Все подальше перетворилося на виставу. Олена на машинально сіла у весільну машину, машинально посміхалася гостям і демонструвала своє щастя. Потрібно було просто пережити цей день, а далі все вирішить. Тільки один день. Вона сказала «так», поцілувала нареченого, позувала фотографу, але десь поруч була її мати, жінка, яка подарувала їй життя і забрала у неї жіноче щастя.

У себе Олена прийшла пізніше. Коли в ресторані всі сіли за стіл, з усіх боків посипалися тости, а наречена підняла свій перший келих ігристого, їй стало легше. Вона з викликом дивилася на Зою Валеріївну, що сиділа поруч із батьком, з яким вони були розведені, але показували те, наскільки їм важлива ця подія, Олена вихопила у тамади мікрофон і встала з-за столу.

– Наречена хоче зробити заяву! – Тамада розгубився, але тільки на соту частку секунди. – Усім увага!

Олена бачила, як змінилося обличчя матері. Зоя Валеріївна була впевнена, що Олена вже нічого не скаже. Церемонія була позаду, Олексій і знати не знав, що його нареченій все відомо.

– Дорогі гості, сьогодні такий важливий день!

Всі замовкли і дивилися на наречену. Мало хто очікував, що вона візьме слово, тому гостям було цікаво те, про що вона говоритиме.

– У вашій присутності я хочу звернутися до своєї матері. Сьогодні вона не пожаліла мої почуття. Вона сказала мені ту правду, про яку знаємо тільки я та вона. І я хочу сказати їй, що іноді правди краще не знати. Я знала, що батько їй зраджує з десяти років. Я десять років нічого не говорила мамі, щоби зберегти її почуття. А вона мої не захотіла зберегти.

Усі мовчали, а по щоках Зої Валеріївни текли сльози. Батько теж мовчав, а Олена поклала мікрофон на стіл і повернувшись до чоловіка, поцілувала його в щоку. З ним вона поговорить завтра, а поки що нехай усі знають про те, чого їй вартувало щастя матері, за яке вона заплатила десятьма роками мовчання.

Plitkarka

Повернутись вверх