– Ой дівчата, вчора закрила двадцять сім банок огірків і тринадцять банок помідорів. Втомилася нереально. А ще ж кабачкову ікру треба. І компоти різні. Мої за зиму шістдесят банок випивають. Я не знаю де вже сили брати?
– Ніна Петрівна, та навіщо вам стільки? Ваші діти з вами вже давно не живуть. Вам з чоловіком і десять банок огірків з помідорами вистачить. Та й компоту банок п’ятнадцять. Ви що все це продаєте?
– Та яке там. Дочка не закриває нічого. Каже, що немає часу. Двоє маленьких дітей, робота і чоловік, який мало заробляє.
– А невістка що?
– А вона не вміє. І не хоче. Хитра, мої закрутки їсть і нахвалює. Кажу їй, давай навчу. А вона лише посміхається
– Ох, і посадили ви собі на шию своїх дітей з їх сім’ями.
– А що ж я можу тепер зробити?
– А ви скажіть, що зacлaблu, і тепер, закривати і готувати на них не зможете.
– Спробую.
Пройшло кілька тижнів. Нана Петрівна розцвіла і зміцніла. Замість готовок і закруток, які вона так не любила, після роботи жінка з чоловіком гуляти в парк. Десять тисяч кроків для здоров’я роблять.
– Ніна Петрівна, ви аж помолоділи.
– Спасибі, дівчатка. Це все завдяки вам.
– Як ваші родичі сприйняли новини про відмову готувати для них?
– Спочатку не повірили. Почали пропонувати допомогу. А як вони можуть допомогти? Банки чи овочі помити? Так манікюр шкода. Цибулю або часник почистити? Смердить сильно. Овочі нарізати? Терпіння не хватає. То чим вони можуть допомогти? А потім просили рецепти. А потім вибрали нову тактику. Назвали мене безсовісною. І не розмовляють. Кажуть, що мамі шкода трохи овочів для своїх улюблених дітей і онуків. Кажуть, що і так багато роблять для нас з батьком. А що вони роблять? Грошима допомагають? Не допомагають. Фізично допомагають на городах? Так ні, спину боятися надірвати.
– І що ви, переживаєте тепер?
– Ні, дівчатка. Ми з чоловіком зрозуміли. Яких дітей виростили, те й отримали. Тепер вирішили пожити для себе.