Головна - Життєві історії - Настя повернулася додому, коли Віктор вечеряв на кухні. – Давно мама поїхала? – Запитала Настя. – Так. – спокійно відповів Віктор. – Слухай, я думаю, нам треба поговорити. Як бути з тим, що твоя мама постійно намагається контролювати тебе, і постійно невдоволена мною? – А ти вважаєш, що вона неправа? – раптом зупинив її Віктор. Настя застигла, вона відчувала, що до очей підступають сльози

Настя повернулася додому, коли Віктор вечеряв на кухні. – Давно мама поїхала? – Запитала Настя. – Так. – спокійно відповів Віктор. – Слухай, я думаю, нам треба поговорити. Як бути з тим, що твоя мама постійно намагається контролювати тебе, і постійно невдоволена мною? – А ти вважаєш, що вона неправа? – раптом зупинив її Віктор. Настя застигла, вона відчувала, що до очей підступають сльози

– Ну, як вечеря? – Поцікавилася Настя у Віктора.

– Як завжди – чудово, – Чоловік відповів і посміхнувся. – Тільки ти не могла б наступного разу не додавати стільки спецій, ти ж знаєш, я не люблю таке.

– Та що ти? Ти мені ніколи про це не говорив.

– Ну, можливо, я просто не хотів тебе ображати, я не знаю.

Дівчина подивилася на хлопця і здивувалася, він ніби навіть не їй це говорив, а так, кидав слова в повітря.

– Добре, я постараюся готувати щось більше… прісне.

– Ну, я сподіваюся, – Віктор залив окропом чайний пакетик і збирався провести свій вечір у повній самоті з телевізором, – тільки, будь-ласка, коли митимеш посуд або робитимеш будь-які інші свої справи, постарайся менше шуміти, в будинку дуже тонкі стіни, знаєш, мене трохи дратує сторонній шум це відволікає від шоу.

Він вийшов із кімнати, не чекаючи відповіді.

Настя здивувалася. Відколи вони з’їхалися разом, Віктор сильно змінився. Хоча, може, вона просто не помічала цього раніше? Спочатку коментарі з приводу її домашнього вигляду: «Чому б тобі не прикупити якихось нових дрібничок?», запитав він після докору з приводу того, що дівчина ходить в об’ємних футболках і зручних легінсах. Віктор ще, виявляється, не дуже добре відгукнувся щодо її подруг. На їхню манеру розмови, він зробив висновок, що дівчата досить поверхові і легковажні, так що Насті треба замислитися з приводу припинення спілкування з ними.

Настя продовжила займатися домашніми справами, потім трохи почитала книгу, і вирішила запропонувати хлопцю зайнятися чимось разом. Вона сіла поруч із ним на диван, і попросила його поставити програму на паузу.

– Що ти хочеш? – відповів Віктор, і, не приховуючи невдоволення, натиснув кнопку пульта.

– Як ти дивишся на те, щоб сходити кудись? Може, кіно? Ще встигнемо на останній сеанс?

– Не дуже хочу, там така жахлива погода. Давай просто залишимось удома.

– Добре, може, що-небудь пограємо? – З пожвавленням запропонувала дівчина і вже встала, щоб дістати колекцію настільних ігор, в які вони раніше любили грати в її квартирі. Ще до того, як Віктор почав заробляти більше, і два місяці тому вони переїхали до знімної.

– Нам не по 5 років, Настя.

– Про що ти говориш? – повернулася до хлопця Настя. – Ми годинами у них грали.

– Ну може, – У голосі Віктора переважали ноти дратівливості. – Не зараз, я так втомлююся на роботі, ти ж знаєш, мені не хочеться ще тут напружувати мозок і проводити час з користю, або як ти це там називаєш.

– Послухай ну так не може відбуватися щодня! З понеділка по п’ятницю ти втомлюватимешся на роботі, на вихідних ти будеш втомленим від робочого тижня. – Настя переходила на тон вище, бо ситуація сама по собі була неприємною, вона відчувала, наче зайва тут. – Я сумую сама, ти розумієш?

– Слухай, давай без своїх цих проблем, добре? Ти не в змозі знайти собі справу на вечір?

Дівчина вийшла з кімнати і намагалася зрозуміти, як правильно вчинити зараз у цій ситуації. Написала подрузі і запропонувала зустрітися завтра, навряд чи обійдеться без емоційних складових висловити те, що вона думає про все, що відбувається.

Через пару годин Віктор вийшов із душу і ліг у ліжко поряд із дівчиною. За вечір вони більше не промовили одне одному ні слова. Настя чула, що йому хтось дзвонив. Але робочі дзвінки пізніше 8 виключені, а запитати вона не наважилася, та й, як виявилося, не знадобилося.

– Завтра мама вирішила приїхати.

Настя не була в захваті від цього, все ще пам’ятаючи, як його мама любила втручатися в їхнє спільне життя. Вона буквально контролювала кожне його рішення, і коли вони переїхали в інше місто, де Віктору запропонували роботу, Настя сподівалася, що ці настирливі коментарі щодо їхніх стосунків позаду, але вона продовжувала втручатися через щоденні дзвінки. Особливо «улюблена» частина дівчини була, коли хлопець з відеозв’язку демонстрував матері чистоту та порядок у квартирі. Говорити прямо з Настею вона не хотіла, тож Віктор передавав їй зауваження, виділені мамою.

– Сподіваюся, вона не затримається надовго.

– Чому?

– Ти справді не розумієш, чому? – Настя увімкнула бічний світильник і повернулася до Віктора. – Вона буквально сидить у тебе на шиї та диктує тобі правила, як жити, що робити.

– Я гадаю, ти перебільшуєш. – Віктор накрився ковдрою вище, демонструючи, що ідея увімкнути світло йому не зовсім до душі.

Вирішивши, що сперечатися з ним і посилювати вечірню суперечку дівчина не хоче, вона просто вимкнула світло і, засинаючи, сподівалася, що вона пробуде тут не довше чим пару годин.

Наступного дня за сніданком Настя першою заговорила та запропонувала ввечері сходити на одну виставку, подруга розповіла їй про неї та порадила, мовляв, дуже надихає.

– Знаючи, чим захоплюються твої подруги, я не ставив би таких великих очікувань на неї. – відповів Віктор і повернувся до екрана телефону.

Настя почекала пару секунд, сподіваючись, що він скаже що-небудь, щоб загладити цю грубість.

– Знаєш що, Вітя, я йду і на поступки для твого комфорту, хочеш сказати, що не в змозі скласти мені компанію на вечір?

– Тоді давай оберемо те, що сподобається нам обом.

– Телевізор? – Зневажливо кинула дівчина і пошкодувала.

Але Віктор не встиг відповісти, у двері подзвонили. Невже його мама вирішила приїхати з самого ранку. Дорога до Києва займає щонайменше чотири години. Так, їй справді дуже важливий цей візит.

Віктор відчинив двері, і вони кілька хвилин обмінювалися люб’язностями, хлопець допомагав матері роздягнутися і запросив поснідати з ними.

– Боже мій, дитинко, на кухні такий безлад, як можна снідати в такій обстановці?

Мама пройшла до плити і швидко прибрала дві тарілки в посудомийну машину, сама ж почала мити сковорідку, в якій ще 10 хвилин тому готувався сніданок.

– Віра Петрівна, ми тільки сіли снідати, я думаю, Вам би теж не завадило, з дороги все ж таки, а посудом я займусь після. – Настя намагалася не показувати, як її дратувала скрупульозність жінки і говорила дуже милим, удаваним тоном.

– Нічого-нічого, я так дивлюся, на потім у тебе відкладені й інші речі, підлога не виглядає свіжою, а про полиці в коридорі я взагалі мовчу. Вітя не переносе пил, я думала, ти дізналася його добре, перш ніж переїхати до його квартири

– Це не його квартира.

Віктор весь цей час виглядав максимально відсторонено від того, що відбувається, і просто гортав стрічку в інстаграмі.

– Технічно, але ж він оплачує оренду, комунальні, продукти. – Жінка витерла руки і сіла поряд. Наливаючи собі чай у чашку, зробила жест, що демонструє її невдоволення. – Боже мій, хто ж так заварює чай? Вітя, ти хіба не казав своїй дівчині, що ми не п’ємо такий міцний чай, це шкідливо.

Віктор подивився спочатку на матір, потім перевів погляд на дівчину і сказав:

– Начебто, казав.

Настя видихнула. Про що він взагалі казав? Тепер мама хлопця дивилася на неї пронизливо-зневажливим поглядом і, мабуть, чекала на її виправдання.

– Так, – вона проковтнула образу, перш ніж почати говорити. Вона дуже сподівалася, що план спрацює, – знаєте, ви, напевно, насолоджуйтесь компанією одне одного, а мені треба терміново їхати на виробництво, мало не забула. Обіцяла допомогти Каті. – Настя посміхнулася і швидко покинула кухню, на те щоб зібратися, було дуже мало часу. Ні секунди вона більше не пробуде поруч із його матір’ю.

– Ти нічого про це не говорила, яке виробництво. – Віктор з’явився в дверях їхньої кімнати, поки Настя швидко одягалася і робила зачіску.

– Мені здається, цей факт слідував відразу за тим, коли ти раптом зізнався, що не любиш чай, який мовчки п’єш зі мною щоранку.

Хлопець винувато опустив голову та продовжив.

– Послухай, це ж мама, підігравай їй, поки вона не поїде, а потім тобі ж не потрібно підтримувати з нею зв’язок.

– Ох, вибач, дорогий. – Дівчина швидко нафарбувала губи і зупинилася у дверях, щоб закінчити фразу. – Підігравати їй у ролі поганої господині та дівчини? Давай якось сам.

Вона зобразила посмішку і почала швидко взувати в коридорі. З кухні долинали звуки, що говорили про те, що мама почала господарювати.

– Сподіваюся, вона поїде до моменту, як я повернусь. – Тихо кинула дівчина хлопцю та вийшла з квартири.

Настя набрала номер подруги і точно знала, що вона ні краплі не сумнівається в думці про те, що не витримає жодної хвилини перебування поряд з його матір’ю, тільки зараз їй на думку вперше спало на думку, що можливо, проблема і у Віктору.

Тепер залишалося дочекатися подругу в торговому центрі і придумати якесь рішення ситуації. Потрібен був якийсь крок, це дівчина точно знала. Неможливо буде повернутися в квартиру і вдавати, що всього, що сталося, просто не було.

Але що якщо це нормально? Рідко кому вдається порозумітися з матір’ю своєї другої половинки, подумала дівчина. Вони рідко спілкуються, можливо, справді Віктор має рацію, і потрібно лише перетерпіти нечасті візити матері.

Катя, подруга дівчини, дорогою у призначене місце окреслила загальну картину того, що могло статися. Як мінімум, вона здогадувалася про проблему пари під час останнього візиту до них. Хлопець почував себе некомфортно, відсторонено і намагався уникати їхніх розмов і навіть знаходження в одній кімнаті. Настя ж поводилася так, ніби проблеми зовсім не помічала. Отже, вони це не обговорювали раніше, можливо, хлопець у принципі не любить гостей у домі, чи відчуває неприязнь лише до подруг Насті?

– Привіт, дорога, вибач, летіла як могла, навіть таксисту доплатила за кілька неіснуючих світлофорів. – Катя підморгнула подрузі та поправила шарф. – Давай вже сядемо десь, навіть поснідати не встигла, тож сподіваюся ситуація досить надзвичайна.

Зробивши замовлення і зігрівшись гарячим чаєм, дівчата почали активно обговорювати та інтерпретувати те, що сталося вранці.

– У Вітя… А Вітя… Ах, Вітя, – повторювала Настя з неприємними гримасами. – Я тобі кажу, вона буквально порошинки з нього здувала, а коли вказувала на мої недоліки, він просто став Містером-тільки-на-світ-народився, він або дійсно не розуміє, що там відбувалося, або йому настільки начхати на мене , що він …

– Так, пригальмуй, Настя. Я розповім тобі тільки, що може статися потім. Адже він до 23 років жив з мамою, так?

– Так. – Настя підтвердила цей факт.

До того, як з’їхатися разом, дівчині доводилося вислуховувати нотації жінки, як краще одягатися, як краще дбати і розмовляти з її сином. Вона сподівалася, що це тимчасово, і причиною може бути те, що жінка ще не звикла до нової дівчини.

– Вона говорила щось про його минулу дівчину? – продовжувала Катя

– Віктор казав, що вона їй не подобалася.

– І ти теж їй не подобаєшся. – Зробила висновок Катя і продовжила абсолютно впевненим тоном, – вона хотітиме позбутися тебе, робитиме все для цього, поки ти сама не втечеш. Такі, як вона, не розуміють, що таке самостійне життя. Ось як я це бачу. – Закінчила подруга і діловито відкинулася на спинку дивану.

Кафе, де вони сиділи, у цей час доби було наповнене відвідувачами, а Настя відчувала, що зараз їй дуже хочеться посидіти десь наодинці і подумати.

– І що тоді, іншого виходу, як залишити їх удвох і піти, у мене немає? – Запитала Настя, хоча боялася почути відповідь на нього, хоч і розуміла, що варіант лише один.

Катя лише заперечно помахала головою. Їй було шкода подругу в цій ситуації, вона хотіла б допомогти, але в подібні сімейні проблеми не можна втручатися безпосередньо, вона лише сподівалася, що подруга прислухається до її слів, коли вирішуватиме, як їй остаточно вчинити.

Додому Настя повернулася вже на вечерю, з Катею вони ще заїхали на виробництво. Подруга захопилася ідеєю власного бренду одягу. Настя дуже пишалася нею, сама б вона на такий ризик не пішла, вона навіть відмовилася бути у частині проекту як дизайнер. Спокійна рутина поглинала, і лише в окремих випадках дівчина думала, що там, за горизонтом вже звичного життя, є нові фарби, емоції, почуття. Все те, чого вже давно немає в її житті, приблизно відколи вона з’їхалася з Віктором.

Віктор, здавалося, був занадто захоплений ідеєю не помічати повернення дівчини, і продовжував дуже зосереджено щось друкувати на комп’ютері. Тільки коли Настя зняла верхній одяг і сіла поруч, він подивився на неї.

– Давно мама поїхала? – Запитала Настя.

– Так. – спокійно відповів Віктор та повернувся до роботи.

– Що хочеш на вечерю?

Настя сподівалася, що якщо зараз вони спокійно поговорять про все, можливо, ситуацію ще можна буде виправити. Їй самій не подобалося, як усе категорично зазвучало в її голові.

– Мама вже все приготувала. Розігрій мені, коли підеш на кухню.

– Слухай, я думаю, нам треба поговорити, після ранкової сцени мені було не по собі, тому якщо ми не обговоримо, як бути з тим, що твоя мама постійно намагається контролювати тебе, і постійно невдоволена мною…

– А ти вважаєш, що вона неправа? – зупинив її хлопець.

Настя застигла. Мурашки пробігли по тілу, і знайти відповідні слова здавалося неможливим. Хлопець продовжив:

– Слухай, мені все стало зрозуміло після того, як мама приїхала. Я думаю, ти недостатньо турбуєшся про наше спільне життя. Мама не просто так все це каже вона хоче, щоб ми жили краще.

– Ти! Щоб ти жив краще Вікторе. Начхати вона хотіла на мене, і коли вона відкрито це демонструє, ти просто сидиш і робиш вигляд, що нічого не відбувається. Та й ти вічно думаєш лише про себе. Коли ми в’їхали до цієї квартири, ми обидва малювали спільне життя разом. А зараз я відчуваю, що це потрібне тільки мені.

– Настя, ти не ображайся, але коли ми з’їхалися, ти змінилася. Ти стала носити ці мішкуваті речі, і більше часу сидиш удома, раніше ти була… привабливішою.

Настя відчувала, що до очей підступають сльози. Скажи вона зараз хоч слово, і вся накопичена образа виллється назовні.

Але вона зрозуміла – досить. Вона стала надто зручною, краса пішла на другий план. Вона бачила, як крок за кроком вони прийшли до цієї проблеми, де вони сидять зараз один перед одним і не бачать тих людей, в яких закохалися.

Якщо він не в змозі навіть помітити той факт, що вона пожертвувала своїми інтересами заради його комфорту, то тут слова не допоможуть. Нехай кожен залишиться зі своєю правдою.

– Я зараз поговорю з Катею, якщо вона не проти, щоб я залишилася на якийсь час у неї, тоді вирішено, і я з’їду завтра ж. У будь-якому разі я з’їду.

Хлопець виглядав дуже спантеличено, в голові він явно вирішував якесь завдання, і відповідь завжди вислизала від нього. Зрештою, він сказав лише те, що від нього варто було чекати зараз.

– Перш ніж ти з’їдеш, сподіваюся, у тебе знайдеться хвилинка погладити сорочку на завтра? Мама приїде лише за 3 дні.

Plitkarka

Повернутись вверх