Головна - Історії жінок - Надія зайшла в квартиру, і помітила черевики чоловіка. Вона зайшла на кухню і побачила, як чоловік незворушно жує котлету, яка лежала на сковороді. Надя схопила перше, що попалося під руку і загрозливо рушила на Ярослава. – Згадав, значить! Ага! Котлет захотів? Ти ж казав, що я примітивна, приземлена. А сам прийшов. Бачу тебе Світланка котлетами не балує?

Надія зайшла в квартиру, і помітила черевики чоловіка. Вона зайшла на кухню і побачила, як чоловік незворушно жує котлету, яка лежала на сковороді. Надя схопила перше, що попалося під руку і загрозливо рушила на Ярослава. – Згадав, значить! Ага! Котлет захотів? Ти ж казав, що я примітивна, приземлена. А сам прийшов. Бачу тебе Світланка котлетами не балує?

– Ні, ну він зовсім знахабнів! Це ж треба? Терміново потрібно змінити замок.

… Десь глибоко всередині, в найдальшому куточку душі Надії все ще таїлися сумніви: чи не сон це? Ну, просто не може бути такого. Як? Як він міг просто так взяти і піти?

П’ять років шлюбу, щасливого спільного життя. Двоє дітей: Ліза і Соня. Шалене кохання. Коли народилися діти, спочатку Ліза, потім Соня спочатку все було як і раніше – тиша, і спокій. Грошей вистачало, – чоловік, Ярослав, добре заробляв, та й Надя старалася. Благо допомагали бабусі: і з боку чоловіка і мама Наді, яка на той час вже пішла на пенсію. Вони часто брали онучок до себе або гуляли з ними, поки Надя готувала і прибирала.

А потім вона змогла знайти роботу, на неповну зайнятість, всього на три години в день, але все ж гроші. Ярослав був не проти. Хіба погано, що дружина хоче вносити свою лепту в сімейний бюджет?

Чоловік часто їздив у відрядження, а також по роботі йому потрібно було відвідувати різні заходи, які іноді закінчувалися пізно, і Надія все більше стала залишатися один на один з усіма сімейними проблемами. На себе їй часу не вистачало. Зовсім вішати дітей на бабусь совість не дозволяла, і Надя крутилася, як могла. Ясна річ, фігура попливла, стрижку сто років не робила. Манікюр теж. Колись розкішне довге волосся ще після перших пологів довелося вкоротити. Догляд за ними вимагав часу і сил, яких з малюками вічно не вистачало, та й самі малюки не проти були посмикати маму за волосся. Простецький хвостик виявився досить зручною зачіскою. Фарбуватися Надя не любила. Тільки з нагоди наносила святковий макіяж. Випадків давним-давно не представлялося, і Надя вже насилу могла згадати, куди вона поклала свою косметичку. Вона відчувала себе, немов, вона біжить по колу, немов головний герой відомого фільму «День бабака». Кожен день одне й теж…

***

-Не переживай, дівчинко. Погуляє, повернеться. Я йому все висловила. Бач, учудив! Не думай, я від тебе не відвернуся. Я на твоєму боці. З онуками допомагати буду, не хвилюйся. Тримайся. І не плач! Поки що.

«Ось така у мене золота свекруха», – з вдячністю подумала Надя, витираючи сльози, які самі по собі текли по щоках і не думали припинятися.

Чоловік, повернувшись з чергового відрядження, зібрав валізи і поїхав. Пробубонів, не дивлячись у очі Надії, щось про кохання всього життя, яку він раптово зустрів. А Надя і всі ці роки життя з нею … Ну помилився він. Не любов це була, мабуть. Але він тільки зараз це зрозумів. Світланка така піднесена, витончена натура, з нею душа відправляється в політ і ширяє в хмарах. А Надя якась примітивна. Діти, пелюшки, сорочечки, підгузники, котлети, борщі, прання, прасування. Ну не те це. Якось грубо, приземлено, нудно. Про що з нею говорити? Загалом, він пішов до свого світлого майбутнього.

Надя так і залишилася стояти, як статуя. Просто слів у неї не було від обурення. Значить вона примітивна? Ага … А ця, значить, як там її? Світланка. Піднесена? Ось, любитель високих матерій знайшовся!

Діти в той день були у свекрухи. Надя довго сиділа за столом і ридала. Ніяк не могла зібратися з силами, щоб встати і піти забрати додому дочок. І як їм пояснити, куди тато подівся? Ах так … Вони ж його і так не бачать. Як ясно сонечко з’являється і знову зникає. Так що різниці не помітять.

Свекруха сама подзвонила. Виявилося, що чоловік поставив її до відома, про те, що пішов від Наді .. Зате вона синові все висловила. Не соромлячись і не вибираючи вирази. Вона може, вона така. Навіть трубку кинула зі злості. Свекруха дуже любила і Надю і внучок. Нічого, каже, повернеться назад, як миленький.

Надя сумнівалася, що зможе його прийняти назад після таких слів. І ніякий він не миленький! Нехай залишається зі своєю Світланкою. Про високе розмовляти.

І мама Наді теж сказала, що, швидше за все ненадовго він пішов, чоловік. Відчуває вона, що знову повернеться. Інтуїція підказує і життєвий досвід.

«І чого вони всі завели;« повернеться, та повернеться »? Не потрібен він мені. Не хочу запасною бути. Ось ще! », – думала Надя, все більше сердячись на Ярослава. Однак в глибині душі продовжувала його любити. В одну мить таке не проходить.

Ярослав не дзвонив, ніяк не нагадував про себе. І мама, і, особливо, свекруха, вмовляли Надю почекати з розлученням. Вони допомагали з онуками навіть більше, ніж раніше. Тому Надя змогла вийти на роботу – грошей стало не вистачати. Ярослав переводив раз на місяць певну суму, але цього було мало. Та й двояка ситуація стала її напружувати. Хотілося визначеності.

Одного разу прийшовши в черговий раз з роботи, Аріна помітила, що в квартирі все якось не так. Начебто все на місці, але не зовсім. Так повторювалося ще пару раз. В душі Наді з’явилися смутні сумніви. І ось в один з осінніх вечорів, вона прийшла додому раніше звичайного, – заскочила на хвилинку, перш ніж поїхати за дітьми, хотіла взяти шарфики і шапочки тепліші, для дочок. Дівчатка були у бабусі, до вечора погода зіпсувалася, дув сильний вітер і Надя побоювалася, що вони можуть замерзнути по дорозі додому. Мама Наді жила в п’ятнадцяти хвилинах їзди на автобусі, можна було пройтися і пішки, що вони з дочками охоче і робили, якщо була гарна погода. А сьогодні було вітряно і холодно.

Надія зайшла в квартиру, зняла чоботи і помітила черевики чоловіка, що стояли біля дверей. Швидким кроком вона пройшла на кухню і побачила, як чоловік незворушно жує котлету, яка лежала на сковороді.

Надя схопила перше, що попалося під руку – кухонний рушник, і загрозливо рушила на Ярослава. Той нашвидку засунув в рот шматок, що залишився і сказав:

– Ти що?! Жадібна така? Тобі котлету шкода? Я ж чоловік твій, між іншим!

«Нічого собі, заявочки!» – подумала Надя, беручи в іншу руку ополоник, який спокійно лежав на сушінні для посуду і, продовжуючи насуватися на Ярослава загрозливо вимовила:

– Згадав, значить! Ага! Котлет захотів? Ти ж казав, що я примітивна, приземлена. А сам прийшов. Як же високі матерії? Там тебе Світланка котлетами не балує ?!

– Надю, Надійка! Опусти ополоник, га? У мене низький больовий поріг! Чого ти розсердилася? Я взяв всього одну! Я батько твоїх дітей! Так! А Світланка, вона це … За фігурою стежить. Ось. Дієти всякі. Але не смачно це, що вона готує. Не лізе мені ця зелень, розумієш? А в ресторані я не можу собі дозволити харчуватися! А в їдальні теж не смачно … І ось прийшов … За старою звичкою … – Ярослав боязко відсунувся в дальній кут кухні.

– Ага! Ти все пам’ятаєш! Здорово, пам’ять повернулася, вже добре … Треба було тебе ще тоді ополоником тріснути. Щоб забув дорогу! Геть звідси, зрозумів! Завтра ж на розлучення подам!

– Так зрозумів я, зрозумів! Вже йду. І вдома поїсти нормально не можна!

Через деякий час, після того, як чоловік пішов, зателефонувала свекруха – вже була в курсі. Вона знову вмовляла Надю почекати з розлученням. Ну, хоча б чуть-чуть. Надя була в дорозі, сиділа в автобусі, (треба ж було забрати у мами маляток), і не змогла з нею толком поговорити, слухала неуважно. А через два дні був вихідний, і чоловік з’явився, ні світ, ні зоря з розкішним букетом квітів. Люблю-не можу, і тільки тебе, мовляв, прости, я помилявся. Надя трохи його цим букет не cтyкнyлa по голові. Вигнала. А сама в сльози. І правда … Жили ж нормально до цієї Свєти … А тепер …

Плакала вона всі вихідні. Ніхто їй не дзвонив, не турбував. Ні чоловік, ні свекруха. Дочки вели себе тихо. Грали, дивилися мультики, ось вона і дала волю сльозам. Було дуже прикро. Виходить, що з цієї Світланою у нього піднесені відносини, а до неї він приходить поїсти? Поговорити з нею нема про що. Тільки про борщ та котлети …

А Ярослав унадився її кожен день з роботи зустрічати. Квіти дарує, в любові освідчується, компліменти говорить. «І куди тільки поділися його відрядження?» – дивувалася Надя. Проводить до будинку і йде, не наважується зайти. У мами, каже, живу … Від Свєти пішов. Погано з нею. Чужа, зла. А Надя така рідна, хороша …

– Бач, хитрий, – сумно думала Надя, – підлизується, зуби заговорює …

Не знала вона, що це свекруха все влаштувала. Це вона якимось чином роздобула телефон Свєти, подзвонила їй і наговорила різних речей. Про те, що Ярослав її не любить, все до дружини своєї бігає. І що готує вона геть погано, не смачно і Ярослав змушений харчуватися у дружини і матері. І взагалі йшла б вона…! І не рушила сім’ю. Так і сказала свекруха. Вона жінка пряма, ходити коло та навколо не любить, як є, так і скаже. І Світланка – піднесена і витончена натура, – образилася. Виставила Ярослава за двері …

Розтанула Надя і пустила все-таки Ярослава назад. А той щасливий. Ніколи, каже, тебе ні на кого не проміняю! Ти одна така на світі. Найкраща.

Plitkarka

Повернутись вверх