Головна - Життєві історії - Ксенія вже збиралася лягати спати, коли пролунав дзвінок. Номер був незнайомий. – Алло, – жінка все ж зважилася відповісти. – Привіт, Кнопка. Ти мене ще пам’ятаєш? Ксенія не повірила своїм вухам. Кнопкою її називала тільки одна людина – Женя, друг дитинства

Ксенія вже збиралася лягати спати, коли пролунав дзвінок. Номер був незнайомий. – Алло, – жінка все ж зважилася відповісти. – Привіт, Кнопка. Ти мене ще пам’ятаєш? Ксенія не повірила своїм вухам. Кнопкою її називала тільки одна людина – Женя, друг дитинства

Ксенія вже збиралася лягати спати, коли пролунав дзвінок. Номер був незнайомий. Хто міг подзвонити в таку пізню годину? Банк, що пропонує кредит за супер низькою ставкою?

-Алло, – жінка все ж зважилася відповісти, коли дзвінок повторився.

-Привіт, Кнопка. Ти мене ще пам’ятаєш?

Ксенія не повірила своїм вухам. Кнопкою її називала тільки одна людина – Женя, друг дитинства. Хоча правильніше було б сказати, перше кохання…

-Звичайно пам’ятаю, – жінка ледь чутно відповіла. Ноги тряслися, так що вона сіла на найближчий стілець. – Ти куди пропав? Сто років тебе не бачила.

-Так це не так вже і важливо, – хрипко розсміявся чоловік, але тут же закашлявся. – Пробач, погано себе почуваю. Можеш відповісти на одне питання?

-Звісно. Питай.

-Ти все ще мене любиш?

Ксенія мовчала. Вона дуже добре пам’ятала, як їй було погано при їхньому розставанні.

-Просто відповідай, я не ображуся, якщо виявиться, що ти давно про мене забула.

-Тобі це так важливо? – жінка зібралася з духом.

-Так.

-Люблю, – просто відповіла жінка і затамувала бажання в очікуванні слів чоловіка.

-Я радий, – сказав Женя і поклав слухавку.

Ксенія повільно поклала телефон на стіл. Вона не розуміла, до чого було це питання? Навіщо ця людина знову з’явився в її житті і розворушила душу?

Десять років тому Женя прийшов і запропонував розлучитися. І це за місяць до весілля. Ніяких пояснень, вибачень… Нічого. Просто пішов, як ніби його ніколи й не було. А сьогодні він вирішив зателефонувати?

-Мамо, щось трапилося? – шестирічна дочка, бачачи, що жінка абсолютно засмучена, вирішила її втішити. – Тебе хтось образив?

-Ні, малятко, все добре, – кволо всміхнулася Ксенія. – Все добре…

Через два дні на ім’я Ксенії прийшов рекомендований лист від Жені. Спочатку жінка хотіла викинути білий конверт, навіть не читаючи, але передумала. Не пошкодувала.

“Здрастуйте, Ксенія. Мене звуть Антоніна, я мама Жені. Пишу я вам на його прохання.

Напевно, після того дзвінка ви про нього погано думаєте. Я можу вас зрозуміти. Але і ви зрозумійте Женю, для нього було вкрай важливо дізнатися про ваші почуття.

Десять років тому він вчинив дуже негарно, залишивши вас перед весіллям. Але у нього на це було причина. Женя дізнався про свій діагноз.

Лікарі розводили руками і не гарантували нічого. Як і довгого життя. Мій син вирішив не чіпляти на вас такий тягар, вірячи, що ви зможете знайти кого-небудь трохи краще.

Він стежив за вашим життям. І був радий, коли ви вийшли заміж. А ще більше він радів, дізнавшись про вашу доньку. Але не думайте, що він вас забув. Ні. Він згадував про вас кожен день.

Той дзвінок допоміг йому піти з посмішкою. Так, Женя не зміг більше і його не стало. Останнім його бажанням було почути ваш голос.

Не тримайте на нього зла, це все, про що я вас прошу…”

Ксенія глибоко зітхнула і повільно видихнула. Вона з усіх сил намагалася стримати сльози. Плакати не можна було, поруч була дочка.

Потім, вночі, коли вся сім’я буде спати, жінка дасть волю почуттям, а поки потрібно посміхатися…

Plitkarka

Повернутись вверх