Головна - Життєві історії - Катя із своїм нареченим Павлом вечеряли на кухні. – Дякую, кохана! Було дуже смачно, – сказав Павло, після вечері і поцілував дівчину у щічку. Пролунав дзвінок телефону. – О, Андрій дзвонить, – сказав чоловік, глянувши на екран телефону, підняв слухавку і пішов у іншу кімнату розмовляти з товаришем. Катя почала збирати тарілки зі столу, як раптом почула уривок розмови Павла з другом. Катерина вийшла у коридор, прислухалася до розмови і аж рота відкрила від почутого

Катя із своїм нареченим Павлом вечеряли на кухні. – Дякую, кохана! Було дуже смачно, – сказав Павло, після вечері і поцілував дівчину у щічку. Пролунав дзвінок телефону. – О, Андрій дзвонить, – сказав чоловік, глянувши на екран телефону, підняв слухавку і пішов у іншу кімнату розмовляти з товаришем. Катя почала збирати тарілки зі столу, як раптом почула уривок розмови Павла з другом. Катерина вийшла у коридор, прислухалася до розмови і аж рота відкрила від почутого

– Досить, Ігоре, йди. Я так більше не можу. Соромно на вулицю виходити, люди пальцями тицяють. Он, кажуть дружина того гульвіси йде, що по чужих дружинах ходить.

– Ну не можу я по-іншому, Поліно, ось такий я народився. Але вас з Павликом люблю і завжди любитиму…

– Воно й видно як любиш, – зітхнула Поліна, – Ти до сина і не підходиш.

– Так маленький він поки що…

– А потім виросте і на тебе схожий стане? Також по чужих ліжках стрибатиме? Ні, Ігоре, годі. Ми розлучаємося.

…Слава місцевого казанови Ігоря зовсім не бентежила. Міняти спосіб життя він не став і після одруження. Правда, Поліна закривала очі на його загули довго, але все ж таки вона втомилася. Останньою краплею стала поява сусідки, що єхидно усміхалася, з проханням до Ігоря негайно допомогти їй почепити штори. І до того ж терміново…

Відправила допомагати їй Поліна чоловіка з речами та попередила навздогін, що вже подала на розлучення. Після розлучення колишній чоловік швидко поїхав з їхнього містечка. Про дитину він не згадував, та й сама Поліна вважала за краще забути нещасливе заміжжя. Усю себе вона віддала вихованню синочка.

Павло маму не розчаровував. Поліна раділа, що малюк не пішов в батька-ловеласа. Ігор ніяк не давав про себе знати, син його і не знав, і знати ніколи не хотів, мабуть.

Павло виріс, змужнів, із дівчиною познайомився, одружитися навіть надумав. Обранниця Павла матері подобалася:

– Видно, що кохає тебе Катерина по-справжньому. Ти вже не ображай її, гарна дівчина тобі трапилася.

Поліна готувалася до ролі свекрухи. Але про весілля син так і не говорив. Зате все частіше з мрійливою усмішкою розповідав про нову співробітницю:

– Артистка прямо. Тільки на сцену вийде – усі призи наші. Та ти її знаєш, мамо. Це Наталка Мельник.

Поліна лише плечима знизала: нічого особливого. У сина ж є дівчина, сенс змінювати яскраву Катю на нічим не примітну Наталку? На сцені вона інша? Так сімейне життя – це не концерт із оплесками.

Але не могла Поліна не погодитись з одним: талант у Наталії справді був.

Непомітна у звичайному житті, дівчинка перетворювалася, щойно виходила на сцену. Голосом природа нагородила дівчинку чудовим. Вона й танцювала так, що куди там професіоналам, і у всіх шкільних виставах грала. А от із акторською кар’єрою не склалося. За сімейними обставинами, так би мовити.

Вступила випускниця Наталя до столичного вишу і майбутнє пророкували їй блискуче. Але довелося покинути все і повернутися додому: мама злягла. Лікарі лише руками розводили: Не зрозуміти, в чому причина такого стану. Потрібен час”.

Знайомі та друзі не залишали Наталку в біді. Дівчина махнула рукою на мрію та влаштувалася працювати у рідному місті. Виступати ж їй запропонувало начальство: усі творчі конкурси вигравати розпочала компанія, до того ж талант нової співробітниці знайшов застосування й у рекламі.

Павло, якщо й захоплювався Наталею, то намагався не показувати виду. Хіба що вдома давав волю почуттям, розповідаючи матері про переживання. Поліна приховувала від сина свої хвилювання: “Господи… Невже батькові гени прокинулися? Невже голову морочити обом почне?”

А ось Катя почала переживати. Від неї не змогло сховатись, як її хлопець дивиться на суперницю. Та й не помічав Павло, що намагається всіма силами опинятися ближче до Наталі майже весь час. Заспокоювало Катю одне: жодних дій обранець із залицяння до іншої не починав.

Трохи заспокоювало Катерину і те, що Павло погодився познайомитись із її батьками, часто допомагав їм. До того ж, і подарунки привозив, і квіти дарував Каті, а не Наталці. До того ж, який сенс знайомство з батьками влаштовувати? Значить, стосунки серйозні.

Ось лише пропозиції так і не було. Павло про весілля мовчав. Зі словами дівчини про те, що майже всі її подруги сім’ями обзавелися погоджувався, а сам – ні з місця.

Розмову Павла із приятелем Катерина почула випадково. Обидва обговорювали, коли поїдуть додому до Наталки допомагати прибивати-переставляти-прикручувати.

Не планувала дівчина підслуховувати, але неподалік була, коли почула цікаве для себе. От і вирішила дослухати розмову до кінця.

– Ти з Катериною серйозно чи так, час проводиш і все? Вже на роботі розмови пішли, що граєшся тільки.

– Ну, що за народ, до всього їм справа. Серйозно в мене з нею… Пропозицію готовий хоч сьогодні зробити, та Наталя…

– А з нею що?

– Розумієш, думаю про неї постійно. Сам не зрозумію, що мене так тягне до неї. І яка тут сім’я, якщо вибрати із двох одну не можу?

Якщо з таким висновком приятель повністю погодився, то Катерина вирішила ситуацію брати до рук. І Наталка теж хороша: знає ж, тихоня, Павло зайнятий, так вона ж, норовить чужого хлопця відвести.

Поговорити з нею треба. Серйозно. Бачте, про нездужу маму вона дбає. Це тільки для виду, а там хто знає. Павло-то, вже сам говорить про допомогу їй, та друзів просить.

До питання Катерина підійшла серйозно. Із собою прихопила величезний торт і вирушила до суперниці. Наталя не приховувала здивування, але зустріла Катю привітно. Щоправда, трохи зніяковіла, адже подругами дівчата не були ніколи:

– Дякую, що зайшла. Бо я тільки на роботу, та додому. Ні з ким не бачусь. Обом вам дякую. Он і Павло нещодавно заглядав. І хлопців прислав, щоб полички перечепити та з кранами розібралися. Я сама ніяк не можу, а викликати когось… Страшно, мало що. Ми з мамою такі вдячні. Якби не Павло, то взагалі не знаю що було б. А він навіть не попрощався, поспішав, мабуть. Може, передаси йому пиріг з нашими яблуками? Вони смачні, не як покупні.

Катя зніяковіла. Вона йшла з наміром влаштувати сцену, а тут… Катя поцікавилася, чи не треба чим допомогти, як здоров’я мами. Наталка з радістю відповіла, що хай і повільно, але Лідія Костянтинівна пішла на краще. А допомога? Так прийшла, посиділа, поговорила – допомогла. Величезне дякую.

Зовсім Катя розгубилася. Жаль їй стало дівчину. Ну, яка з неї суперниця? Та Катя була готова сама Павла відправити до неї: нелегко Наталії одній. Павло гарний, з ним і Наталя, і мати її під захистом будуть. А що вона? Вона, Катерина, впорається, вона сильна.

Здалеку Катерина почала ввечері розмову з Павлом. Розповіла, що заходила до Наталі, як подяку йому передали. Додала Катя, що треба ще зайти, не всі справи перероблені. Кивнув Павло: «На тижні, як вільніший буду».

Холоділа наречена: невже сама все зіпсувала, хлопця свого віддала інший? Не втрималася, прямо запитала:

– Любиш Наталку?

Молодий чоловік з подивом глянув на дівчину.

– Не знаю, що й сказати, – задумливо промовив він.

Ледве не плакала від горя Катерина: дуже важко стало їй. Відвернулася, щоб приховати сльози, що набігли. А Павло обійняв її, повернув до себе та глянув у вічі.

– Думав, що люблю, а як почав допомагати, зрозумів: інше.

– Як так?

– Тягне мене до Наталі. Але для мене вона – споріднена душа, чи що. Не знаю як пояснити. З нею добре, тепло, але не кохання це. Сам не знаю. Заплутався я, Катю. Зовсім.

Катерина обійняла хлопця і чесно сказав йому:

– Я люблю тебе. Якщо не мене вибереш – не ображусь. Але не давай порожніх обіцянок. Ти підеш, а я кому потрібна буду?

– Мені. Завжди потрібна. І не піду я.

– А Наталя?

– А вона для мене як сестра. Я ж завжди про таку сестричку мріяв. Допомагати їм не перестану. Розумієш мене?

Катя та Павло разом підтримували Наталку та Лідію Костянтинівну. Наталя знайшла згодом своє щастя. Одужала і її мама. Нерідко Наталія виступала на міських на обласних святах.

Павло із Катею жодного концерту артистки не пропускали. А Лідія Костянтинівна не зізналася нікому, що недарма такі почуття у Павла з’явилися до її дочки. Батько Павла свого часу голову заморочив і Лідії.

Ігора повністю влаштовувало, що Ліда приховує їхні стосунки від усіх. Та навіть йому говорити не стала, що на дитину чекає. Відносини з чоловіком у неї і до роману були на межі розлучення.

Від рідного батька Наталя жодної риси характеру не взяла. Вся в матір пішла. Ігор про доньку не знає і не дізнається ніколи. Говорити ж Павлу, тим більше Поліні, Лідія Костянтинівна давно собі заборонила. Звісно, ​​вона розповіла б, як є, якби Павло вибрав її Наталку. Але якщо все так добре склалося, навіщо це псувати? Чи не так?

Plitkarka

Повернутись вверх