Головна - Життєві історії - Іван дивився телевізор, дружина розставляла тарілки на святковий стіл, а на кухні невістка Світлана з сином Петром готували олів’є. – Принеси мені ще дві вилки з кухні, – попросила дружина у Івана. Чоловік неохоче підвівся з дивану, вийшов в коридор, як раптом почув, що Світлана з Петром про щось шепочуться на кухні. Іван підійшов ближче, розмова була явно про нього. Чоловік прислухався і ахнув від почутого

Іван дивився телевізор, дружина розставляла тарілки на святковий стіл, а на кухні невістка Світлана з сином Петром готували олів’є. – Принеси мені ще дві вилки з кухні, – попросила дружина у Івана. Чоловік неохоче підвівся з дивану, вийшов в коридор, як раптом почув, що Світлана з Петром про щось шепочуться на кухні. Іван підійшов ближче, розмова була явно про нього. Чоловік прислухався і ахнув від почутого

– Здає вже Іван Сергійович, – сказала Світлана чоловіку, готуючи олів’є.

– З чого ти взяла? – здивувався Петро.

– Он, Марійку підняти не зміг, щоб зірку на ялинку встановити. А раніше.., – Світлана зітхнула.

– Та батько в мене ще ого-го-го, ти що, може, втомився трохи, – сказав Петро.

– Ні, Петре, роки беруть своє. Ти за продуктами тепер раз на тиждень батькам їздитимеш і не сперечайся, – Світлана поправила волосся, і взяла тарілку з салатом, – пішли до столу.

Іван Сергійович все чув. Зупинився, щоб увімкнути світло у ванній кімнаті, і ненароком почув розмову сина з невісткою.

Напередодні Нового року в сім’ї Микитенків була традиція: усі збиралися в будинку батьків на сімейне застілля і разом проводили найулюбленіше зимове свято. І цей рік не став винятком. Старший син приїхав із сім’єю першим. Невістка допомагала накривати на стіл, онуки тут же у вітальні весело вбирали ялинку.

Іван Сергійович увімкнув воду і сів на край ванни:

“Все правильно сказала Світлана, так і є. Як вийшов на пенсію, одразу виникло це відчуття непотрібності, а далі як за накатаною пішло. Така лінь охопила, так все набридло, що хоч плач!”.

– Іване Сергійовичу, все добре? – тихенько спитала Світлана підійшовши до ванної кімнати.

– Так-так, виходжу, – відповів Іван Сергійович.

За дверима стояв маленький Андрійко і пританцьовував.

– Заходь швидше! – Дід пропустив онука.

За святковим столом Іван Сергійович дедалі більше сумував. Відсторонено піднімав чарку, коли говорили тости, трохи відпиваючи.

– Тату, щось ти сумний якийсь? Свято, веселитися треба, не занедужав часом? – спитав Петро, коли з сім’єю вже збиралися йти. Поставали в коридорі, Світлана підштовхувала чоловіка на розмову.

– Ні, все добре, синку. Внуків привозьте на канікули. Нікуди не надумали їхати? – усміхнувся батько.

– У нас же ремонт, Іване Сергійовичу, не поїдемо. Вам теж відпочивати потрібно, дітлахів до моїх батьків відправимо, домовилися вже, – втрутилася у розмову Світлана.

– Ну добре, якщо домовилися, сватам теж треба дати поняньчитися, – засумував батько.

Світлана шепнула щось тихенько до чоловіка.

– До неділі, батьки, заїду, продуктів завезу, – сказав Петро і попрямував до дверей.

Мама здивовано розвела руками:

– Які продукти, синку? Магазини поруч, овочів у мене вдосталь, якщо треба, то батько сходить в магазин.

– Навіщо ходити, Віро Григорівно? Петро все привезе. Без ліфта на п’ятий поверх нести не потрібно, відпочивайте краще, – наполягала Світлана.

Син із сім’єю пішов, а мати ще довго бурчала:

– Ось ще, онуків не дамо, до магазину не ходіть, чого вона знову?

– Світлана дуже хороша, Віро, піклується про нас, не бери в голову, – сказав Іван Сергійович.

– Нам же не дев’яносто років, щоб дбати про нас, а так, схоже, що списали нас, і онуків не дають.

– Привезуть тобі онуків, згодом привезуть. Чула ж, що цього разу до сватів.

Мати замовкла.

“А може і, правда, дарма вона така холодна до Світлани. Вона найбільше старається і приходить частіше і допомагає, завжди з посмішкою, завжди тактовна. Друга невістка тільки поїсти приходить і банки з соліннями бере. Про зятя взагалі варто промовчати”.

– А чого ти, Іване, сумний такий? – переключилася на чоловіка Віра Григорівна.

– Втомився щось, – відмахнувся чоловік.

– Аааа, зрозуміло, відпочивай тоді, я тобі телевізор увімкну, – сказала Віра.

Віра Григорівна пішла на кухню, складати помитий Світланою посуд.

Іван Сергійович лежав на дивані і думав, думав, думав.

“Ось зараз не вдалося з онукою зірку встановити, а влітку на дачу приїде, не вийде підняти, щоб яблуко зірвати. А вона ж маленька така. Зовсім сили десь розгубив”.

І вирішив тоді Іван Сергійович до літа привести себе у форму. Хай не як у двадцятирічного, але щоб старшу внучку підняти без зусиль міг.

І пішло-поїхало. Щодня без перерви став багато гуляти, щоб з чогось почати. Гантельки під ліжком знайшов, старенькі, покриті пилом. Піднімати їх одне задоволення виявилося. Далі більше, вже й на турніки став заглядати, поряд із підлітками підтягуватися.

Поступово сили почали до Івана Сергійовича повертатися, до дачного сезону він такий приплив відчув, що на дачі розібрав територію, де зберігався всякий мотлох, і організував для онуків дитячий майданчик. Щоб усім було цікаво і весело.

У серпні, коли почали наливатися сливи та яблунька, старший син у гості на дачу привіз онуків. Марійка від маленького дитячого майданчика була у захваті. Та й Андрійко оцінив. Цілий день дідусь із онуками проводив: то на ділянці з ними грав, то на річку водив, то замки з піску зводив.

А наступного дня Андрійко підійшов до сливи і попросив:

— Діду, а дістань мені он ту сливу.

– Так давай, Андрійку, ти її сам дістанеш, – Іван Сергійович радісно підхопив онука та підняв над собою.

Андрійко своїми маленькими пальчиками цілих три сливи зірвав.

– А я, дідусю, а я, – одразу ж заплескала в долоні Марійка.

– І тебе підніму, – радісно вигукнув дідусь, опустивши онука на землю і легко підхопивши внучку, – дідусь у тебе ще ого-го-го!

Не втрачайте силу духу, ніколи не опускайте руки, якщо є хоч один шанс. Радійте кожному дню і цінуйте життя, яке дається нам один раз.

Plitkarka

Повернутись вверх