Головна - Історії жінок - – Юля, що за бардак у квартирі? А суп чому такий каламутний? – невдоволено запитала мама. – Я не встигаю, і Вася мені не допомагає! – А чого це він повинен тобі допомагати, він – працює, ти вдома! Юлю дратувало таке втручання мами, і якось вона заявила: – Мамо, я не розумію, чому ти весь час Васю захищаєш, а не мене? Я ж твоя дочка!

– Юля, що за бардак у квартирі? А суп чому такий каламутний? – невдоволено запитала мама. – Я не встигаю, і Вася мені не допомагає! – А чого це він повинен тобі допомагати, він – працює, ти вдома! Юлю дратувало таке втручання мами, і якось вона заявила: – Мамо, я не розумію, чому ти весь час Васю захищаєш, а не мене? Я ж твоя дочка!

– Галино Андріївно, теща моя люба, матусю моя! – благав Вася у телефон. – Приїжджай до нас, будь ласка, моїх сил вже немає! Знову у Юльки заскоки – селера та яблучка на вечерю. Рибалка під забороною, у гаражі з хлопцями посидіти не дає, дітей засіпала своїм суворим вихованням. Прошу приїдьте, допоможіть.

– Та що ж, так прямо й засмикала? – Запитала теща. – Ех, Васю, у мене зараз роботи на городі повно. Ну добре, на чоловіка залишу, нехай трохи покопається, через пару днів приїду.

– Тільки давайте щось придумаємо, щоби пояснити ваш терміновий приїзд, – попросив Вася. – Наче я вас ні про що не просив.

– Це зрозуміло, а що вигадати? – задумалася Галина Андріївна. – Хоча що тут вигадувати – Скажу, що треба на могилку до батьків сходити. Короче, чекай!

Вася любив свою тещу, хоча коли він з нею тільки познайомився, боявся її як вогню. Галина Андріївна – велика жінка з об’ємними формами та доброю душею. Але те, що в неї безмежно добра душа про це Вася дізнався трохи пізніше, а під час першого знайомства вона глянула на нього поглядом, що Вася аж пригнувся від страху. Але Галина Андріївна сказала:

– Що ж ти такий щупленький? Відгодувати тебе треба, синочку! Сирнички та борщ зі сметанкою!

Вася заспокоївся: теща – хороша людина! Рідної мами Васі не стало, коли він був підлітком, а батькові було наплювати на сина, він сам по собі ріс. Сам навчався, сам заробляв вже студентом, з батьком вони жили як добрі сусіди. Так, у ті часи він був дуже худий, тому теща зробила таке зауваження, але він був не проти відгодівлі.

Після весілля молодята зняли квартиру, народився син Павлик. Вася посилено працював, а допомагати з дитиною до них забігала додому теща.

– Юля, що за бардак у квартирі?

– Я не встигаю, і Вася мені не допомагає!

– А чого це він повинен тобі допомагати, він – працює, ти вдома! Я тобі з дитиною допомагаю, от і старайся давай. Вдома порядок наведи, сама в чистенькому, з посмішкою, чоловіка на вечерю зустрічай.

– Це за ваших часів треба було так перед чоловіком прогинатися.

– Часи завжди однакові! Поважати роботящого чоловіка треба в будь-який час! І порівняла часи – у нас такої побутової техніки не було, зараз лише пальцями натискай!

Коли батько Василя одружився і поїхав зі своєю нареченою в інше місто, родина Васі переїхала до його квартири. Народився ще один син Микитка, і Юля попросила свого чоловіка брати підробіток, щоб був добрий достаток у сім’ї.

– Який тобі достаток? Чого не вистачає? Діамантів? Ми допомагаємо, Вася добре заробляє, є достаток в будинку, ти що – хочеш чоловіка заганяти? Не дам зятя образити, він і так після своєї роботи з язиком на плечі.

Юлю дратувало таке втручання мами, але чіпка хватка та суворий контроль тещі допомагав Васі розслабитися. “У чоловіка має бути своє хобі” – говорила вона, і у Васі з’явився доступ на рибалку, тим більше улов у нього завжди був хороший. Коли з’явилася машина, раз на тиждень Вася міг розслабитись з хлопцями в гаражі, тим більше в компанії з тестем. Заодно і машину полагодити.

На пенсії батьки Юлі вирішили продати свою квартиру та переїхати в село. Купили будинок, обзавелися городом. Приїхали на Новий Рік до онуків, і тоді Галина Андріївна почала «роздавати бонуси» дочці.

– Це що за суп такий каламутний? Суп-пюре із селери? Юля, якщо ти сама боїшся розповніти, то й жуй свою траву! Чоловіки не повинні сидіти на такій їжі ! Вася, де твоя риба? Дружина не пускає на рибалку? А кулаком по столу?

– Ну, мені якось шкода дружину! – Став виправдовуватися Вася.

– А вона тебе шкодує? Он глянь, як ти знову схуд. Юля, вставай біля плити! Давай котлети крути та картоплю вари! Розслабилася!

Юля рахувала дні, коли батьки поїдуть, а Вася тріумфував: як затишно було з такою мамкою поруч! З тестем на рибалку з ночівлею з’їздив, а вдома завжди був запах пирогів і свіжого борщу. З тещею було весело – її особливий гумор веселив зятя, а ось Юля розвеселилася в день від’їзду мами з батьком.

– Нарешті ця мука закінчилася, – тріумфувала вона, коли батьки поїхали, і вони з Васьою їхали на машині додому. – Набрид контроль з їхнього боку. Бу-бу-бу, чи то роблю, чи то кажу, чи то варю! Яка їхня справа? Адже тобі самому подобається суп-пюре із селери, правда?

-Ні, – чесно відповів Вася.

– Та йди ти, зраднику! – Огризнулася Юля.

Ось і цього разу, ще не минуло й півроку, як у Юля знову, ввела, правильне харчування для всієї сім’ї, замість відпочинку після роботи – прибий, пофарбуй, пригвинти, в гаражі тільки нероби збираються, а риба набридла, сиди вдома. Щось Вася засмутився, і діти засумували без бабусі.

– Вася, мама приїжджає! – З відчаєм сказала Юля. – І що це вона? Сезон городів, та ми й так скоро до неї приїдемо. Могилки хоче відвідати, ось тільки її тут не вистачало! Діти вдень у садку, що їй у нас робити?

Васі потепліло в грудях. Йому б стрибати від щастя, але треба якось стримувати себе. Коли теща з’явилася, Вася ледве стримався, щоб не видати свого щастя. Юля б цього не схвалила. Вже вдома були нові «бонуси» для Юлі та нові, приємні завдання для Васі.

– Вася, я скучила без твоєї рибки! Ти повинен мені наловити свіженької. Юля, я не зрозуміла, що за бардак вдома? Діти в садку, ти вдома сидиш! Чи в тебе від селери руки відсохли, щоб у квартирі прибрати?

Коли щасливий Вася поїхав на рибалку, у матері з донькою відбулася серйозна розмова:

– Мамо, я не розумію, чому ти весь час Васю захищаєш, а не мене? Я ж твоя дочка!

– Ну, по-перше, я сварю тебе об’єктивно – якщо ти нечупара сидяча вдома, то і отримуєш по перше число. А по-друге, чоловіків треба берегти, щоб на старості не залишитися на самоті. Скільки у мене подруг-одиначок, адже вони самі винні – зі світу чоловіків зжил. Ось зараз вони собі лікті кусають. А в тебе який тато? Йому вже сьомий десяток, а він міцний і здоровий. Все тому, що я йому стреси не створювала! По Васі видно, що він як батько і чоловік добрий, не гуляє і заробляє чудово, але не треба його гнути під себе! Він дорослий чоловік, а не ганчірка! Ти дозволяй йому маленькі чоловічі слабкості, і він тобі вдвічі буде вдячний. Ех ви, молоді дівки, ще розуму немає!

За два тижні теща виїжджала. Вася засумував, але Галина Андріївна його підбадьорила, що провела розмову з Юльою і вона має змінитись. А ще за місяць у них буде відпустка, і вони приїдуть, все буде добре. Вася погоджувався, але ж це треба чекати цілий місяць! Як шкода, що теща знову їде!

Plitkarka

Повернутись вверх