Головна - Життєві історії - Дмитро Іванович був чоловіком конкретним – якщо скаже, так і зробить. І син Олег, виріс точно таким. Якось за вечерею оголосив батькам: – Я вирішив змінити життя. Я інститут кину і буду відео прикольні знімати

Дмитро Іванович був чоловіком конкретним – якщо скаже, так і зробить. І син Олег, виріс точно таким. Якось за вечерею оголосив батькам: – Я вирішив змінити життя. Я інститут кину і буду відео прикольні знімати

Дмитро Іванович був чоловіком конкретним – якщо вже сказав, то обов’язково так і зробить.

І син його Олег, зрозуміло, виріс точно таким – конкретним. Увечері за вечерею взяв і оголосив батькам:

– Мамо, тату, я вирішив змінити своє життя. Короче, я все порахував, через рік я куплю собі круту машину. Я так вирішив.

– Машину? – здивувалася мама, і з питанням подивилася на чоловіка. – Ти чув? Він вже вирішив.

– Я не глухий, – кивнув Дмитро Іванович, і звернув свій уважний погляд на сина. – Молодець. А за які гроші машину брати будеш?

– Я інститут кину і буду ролики прикольні знімати. Зараз в інтернеті, знаєте, скільки на цьому блогери заробляють? У моїх планах вже за цей рік заробляти не менше 1 тисячі доларів в місяць.

– Ах, в планах, – хмикнув батько. – Планувати – це добре. Планувати можна. А інститут коли збираєшся кидати?

– Завтра і кину. Мені поспішати треба. Такі гроші на дорозі не валяються.

– Зачекай-зачекай, синку! – мама закрутилася на стільці. – Тобі ж всього два роки в інституті вчитися залишилося. Може, ти зі своїми планами почекаєш? Два роки – це зовсім не багато.

– Облиш, матір, – батько поклав руку синові на плече. – Він же все вже вирішив. Все спланував. Ти, Олежик, тільки не забудь нам з мамою гроші, витрачені за твоє навчання – за всі три роки – повернути.

– Звичайно! – радісно посміхнувся син, задоволений тим, що батько підтримує його рішення. – Гроші віддам відразу, як тільки зароблю. Я ж людина конкретна!

– Знаю, – кивнув батько. – Тільки скажи, ти впевнений, що у тебе вийде стільки заробити на твоїх роликах? – діловито запитав батько. – Яка ймовірність? Ти рахував? Бажано – у відсотках?

– Ей, ви чого це? З розуму обидва зійшли? – мама не вірила своїм вухам, як просто чоловік погодився з планами сина.

Але чоловіки її, здається, не слухали.

– У відсотках? .. – Син задумався. – Я думаю, десять відсотків – це залізно. Але десять відсотків – це ж багато, так, тату? Це ж не як у лотереї – ймовірність виграшу – нуль цілих, нуль десятих.

– Десять відсотків – це відмінно, – кивнув батько. Потім встав із стільця, знайшов у шафі сірникову коробку, витягнув з нього десять сірників. – Один до десяти, це нормально. Ось дивись, Олег, я беру десять сірників, один з них ламаю. Тепер відвернися, я затисну сірники в руці, разом зі зламаною. Витягнеш зламану – віддаєш гроші, витрачені на навчання тоді, коли заробиш. А не витягнеш …

– Що тоді? – стурбовано запитала, чомусь, дружина.

– Тоді він почне виплачувати гроші відразу, з цього місяця, по частинах, протягом десяти років. Десять років – це сто двадцять місяців. Згоден, син?

– Згоден … – похмуро відповів син, і відвернувся. Він зовсім не очікував такого повороту.

– Тоді тягни, – сказав батько.

Олег знову обернувся до батька і потягнувся до його руки, в якій були затиснуті сірники. Подумав з хвилинку, і, все-таки, витягнув сірник – не зламаний.

– Ех! – вирвався у нього вигук відчаю.

– Не переживай, – поплескав батько сина по голові. – Але гроші першого числа кожного місяця – будь добрий – клади на цей стіл.

– Ти що говориш? – схаменулася мама. – Звідки Олежик гроші тобі візьме? Він же ще нічого не заробив.

– Нехай працює. Угода дорожча за гроші. – Дмитро Іванович знизав плечима.

– Це ж твій син! – не здавалася дружина.

– Ну, це ж він сам все і спланував. Сподівається на фортуну, але, фортуна – жінка примхлива. Витягнутий сірник йому це показала. А гроші … Я ж не банкір якийсь, на відсотки його садити не буду. Розумію, що поки у нього грошей немає. І значить, ми з його харчування будемо вираховувати. Кожен місяць.

– Звідки ?! – дружина схопилася за серце. – Яке ще харчування! Придумав теж!

– Звичайне харчування, – посміхнувся Дмитро Іванович. – Яке у нього в тарілці лежить. На харчування в нашій родині йде десь сім тисяч. Правильно?

– Ну, – кивнула дружина. – Десь так.

– Ось, – знову посміхнувся Дмитро Іванович. – Наш Олег любить смачно поїсти. І значить, ми сім тисяч ділимо на три людини. Якраз відповідна сума і виходить. Гроші, які витрачаються на його харчування. Ми ж люди конкретні, гроші рахувати вміємо. Значить, з завтрішнього дня він починає харчуватися виключно чаєм. Без цукру. Ну, по неділях можна бутерброд з ковбасою, тоненький, і кава. Щоб не загнувся хлопець. Хоча кава і ковбаса грошей коштує, але … Олежик, все-таки, наш син. – Батько весело подивився на сина. – Так, Олег? Як ти спланував – так і буде. Ну, чого застиг, вечеряй. Може, востаннє ти в цій десятирічці смачно вечеряєш. Коли ти ще на їжу заробиш? Ех, чоловік ти наш конкретний. – Батько підбадьорливо підморгнув синові.

Вранці Олегу інститут кидати перехотілося.

Plitkarka

Повернутись вверх