Головна - Життєві історії - Андрій прийшов додому стурбований і з порога сказав дружині: – Юля, доведеться нам на якийсь час потіснитися. До нас їдуть гості. – Гості? – Здивувалася Юля. – І хто ж до нас завітає? – Моя племінниця Оксана. Спочатку Юля не дуже стежила за поведінкою племінниці, але потім помітила, що Оксана якось дивно дивиться на Андрія

Андрій прийшов додому стурбований і з порога сказав дружині: – Юля, доведеться нам на якийсь час потіснитися. До нас їдуть гості. – Гості? – Здивувалася Юля. – І хто ж до нас завітає? – Моя племінниця Оксана. Спочатку Юля не дуже стежила за поведінкою племінниці, але потім помітила, що Оксана якось дивно дивиться на Андрія

Андрій та Юля прожили разом вже майже двадцять років. Дітей не нажили, але не засмучувалися. Андрій завжди був ласкавий із дружиною. Після кожної зарплати неодмінно дарував букет. Юля в свою чергу створювала затишок у домі, дбала про чоловіка. Відпустку майже щороку проводили на морі.

Якось Андрій прийшов додому стурбований і з порога сказав:

-Юля, доведеться нам на якийсь час потіснитися. До нас їдуть гості.

– Гості? – Здивувалася Юля. – І хто ж до нас завітає?

– Пам’ятаєш мою двоюрідну сестру Ларису?

– Пригадую, вона начебто в Житомирі живе?

– Ну так. Це моя батьківщина.

Почекай, ви ж років п’ятнадцять вже не спілкуєтесь!

– Ой, та посварилися через якусь нісенітницю. А все ж таки ми – рідні люди. І маємо один одному допомагати. Лариса має доньку Оксану. Вона тут в інституті навчається. Два роки мати платила за квартиру, а тепер зарплату урізали. Платити стало важко. Ось вона і просить на 2-3 місяці дати притулок племінниці.

Хоч і Юлі не хотілося мати в будинку незнайому людину, але вона погодилася.

Оксана переїхала за кілька днів. Їй віддали невелику кімнату.

Спочатку Юля не дуже стежила за поведінкою племінниці, але потім її дещо почало турбувати.

По-перше, Оксана уподобала вітальню і майже весь час проводила там. По-друге, вона навіть не намагалася запропонувати допомогу господині будинку. А Юлі після роботи доводилося готувати на всіх, і прибирати за всіма.

У кімнату до Оксани вона не зазирала. А ось у вітальні племінниця залишала сліди перебування: зім’яте покривало на дивані, фантики від цукерок. Деколи на стільці був кинутий одяг, а на підлозі валялися колготки.

Юля почала робити дівчині зауваження. А та тільки фиркала у відповідь.

Андрій же казав дружині:

-Та годі тобі, Юля, дівчинка молода, поступово привчиться до порядку.

-Їй двадцять років. Я. Між іншим, у цьому віці вже твоєю дружиною була. Андрій якось дивно глянув на Оксану і промовчав.

Потім Юля звернула увагу, що Оксана спить довго, в інститут не поспішає. Вечорами не займається, ні реферати не пише, ні до семінарів не готується. І вперше в голову жінки закралася підозра, що плем’я-то «засланий козачок».

Вона написала листа сестрі Андрія Ларисі і отримана відповідь приголомшила її настільки, що вона, втративши самовладання, звинувативши Оксану в обмані.

Андрій прийшов додому в розпал скандалу.

-Що трапилося? Що ви не поділили?

-А ти спитай свою племінницю, звідки вона взялася і що робить у нашій квартирі?

-Юля, ти пам’ять чи що втратила? Вона – дочка моєї сестри.

-Андрію, ця дівка влізла в нашу квартиру з якоюсь метою. Не боїшся. Що, доки ми будемо на роботі, вона впустить сюди своїх спільників.

-Яких спільників? Дядьку Андрій, що твоя дружина каже?!

-Юля, Ти стеж за словами!

-Дядько Андрій? Ну і лопух ти, дядечко! – Закричала Юля. Тебе дурять. а ти заступаєшся!

-Та з чого ти вирішила, що це не дочка Лариси?

– А ось із чого? – Юля показала роздруковані аркуші. – Я написала Ларисі і отримала відповідь. Її дочка Оксана живе в Житомирі, одружена і зараз вагітна! А ось і її фотографія!

Андрій та Оксана завмерли, дивлячись один на одного.

А Юля продовжувала:

-Зараз же покинь мою квартиру!

Оксана запитала у Андрія:

-Ти сам їй скажеш. Чи мені самій доведеться?

Андрій мовчав. Тоді Оксана повернулася до Юлі та й сказала:

-Ми з Андрієм скоро вже рік як коханці. Просто раніше він винаймав мені квартиру, де ми зустрічалися. А як у нього грошей не вистачало, то він і запропонував стати його племінницею.

-Що? – Юля зблідла до синяви. – Андрію, про що вона говорить?

Андрій мовчав, опустивши голову.

-Отже, тут у нашій квартирі, у нашому ліжку ти розважався з нею? При цьому цілував мене, коли йшов на роботу і повертався. Яка ницість! Який цинізм!

А молода коханка продовжувала:

-До речі, він обіцяв, що з тобою розлучиться і заставить з’їхати з квартири. А ми з ним створимо нову сім’ю і житимемо тут.

-А він не забув тобі сказати, що ця квартира моя. Її мені батьки купили до шлюбу. Так що твій “дядько” до неї не має жодного стосунку!

Оксана замовкла з розкритим ротом. Вона не мала слів.

Андрій хрипко сказав:

-Юля, це не зовсім так … Тобто зовсім не так … Ти зрозумій. Будь ласка …

-Я нічого розуміти не хочу і не буду! Збирай речі та забирайся разом зі своєю племінницею!

Чоловік намагався виправдатись, але Юля пішла до спальні і замкнулася. Через півгодини вона почула, як зачинилися вхідні двері.

Юля проплакала кілька днів. Навіть на роботі взяла відгули. Андрій приходив, вибачався. Але Юля змінила замки першого ж дня. Прощати чоловіка вона не збиралася. Таку витончену зраду вибачити не можна.

Її належало поступово звикнути до думки, що тепер вона одна. Але їй лише сорок років. А в сорок років життя, як відомо, лише починається.

Plitkarka

Повернутись вверх