Календар батьківських субот 2019. Дні поминання покійних в 2019 році

Календар батьківських субот 2019. Дні поминання покійних в 2019 році

Поминання покійних в православ'ї - невід'ємна частина їх релігії. Раз у раз народ йде в храм, щоб поставити свічку за упокій. При цьому не кожен з них знає, що для цих цілей існують спеціальні дні - поминальні. Зазвичай вони припадають на суботу, але і є винятки з правил. В цьому році дізнатися про них можна з Календаря Батьківських субот на 2019 рік, де ми розповімо про те, коли вони настануть і трохи про традиції.

Вселенська мясопустная субота 2019


Мясопустная поминальна субота відноситься до Вселенським і в 2019 році припадає на 2 березня. Цей день завжди відзначають перед Мясопустная неділею. Так як її завжди призначають на останню суботу перед Масляною, часто можна почути, як її називають Мала Масляна.

У цей день прийнято згадувати про своїх минулих родичів і молитися про всіх живих і мертвих, починаючи від Адама і Єви. З цієї суботи починали активну підготовку до свята Масляної. Так, щоб закликати весну, господині відправляли своїх дітей на коцюбі в город. Дітлахам давали перший день масляної млинець, а ті в свою чергу скакали верхи на коцюбі і кричали: «Прощай, зима соплива! Приходь, літо червоне! Соху, борону - орати піду! »

Батьківські суботи в Великий піст

На Великий піст припадає три поминальні суботи

Перша поминальна субота Великого Посту


Перша відбудеться 23 березня. Так як під час посту панахиди та літургії не проводять, для цієї мети було вирішено відвести три суботи.

Друга поминальна субота Великого Посту


Наступна буде рівно через тиждень, а саме 30 березня. У цей день прийнято особливо молитися за померлих. Православні також зазвичай ставлять свічку і служать панахиди. Але найголовніше в другу батьківську суботу під час посту - робити добрі справи.

Третя поминальна субота Великого Посту


У 2019 її відзначать 6 квітня. В цей день також прийнято молитися про померлих родичів. Але головна ваша задача в цей день - це добрі справи.

Радоница в 2019 році


Цього року вона припадає на 7 травня. Часто можна почути й іншу назву - Гробки. У цей час наші пращури ходили на кладовище, прибирали могили і влаштовували невелику трапезу. Незважаючи на те, що це поминальний день, під час святкування прийнято святкувати і ні в якому разі не сумувати.

Особливою традицією було закликання першого весняного дощу. Для цього діти бігли на будь-яку піднесеність і уважно дивилися на небо, виглядаючи будь-яку хмару. Як тільки вона з'являлася, вони кричали щось в дусі: "Дощик, дощик! Споряджати на показ "; "Дощ, дощ, припусти посильніше, скоріше, нас, хлопців, обігрій!" І багато іншого. Вважалося дуже гарною прикметою, якщо в цей день піде дощ.

Троїцьку суботу в 2019 році

У 2019 Троїцьку суботу буде відзначатися 15 червня. Її завжди відзначають перед Днем Святої Трійці. Ця субота символізує початок Великого посту. З самого ранку всі православні йдуть в храм, щоб помолитися за померлих - всіх, хто потрапив в рай і тих, хто відправився в пекло. Після церкви всією сім'єю зазвичай йдуть на кладовище, щоб вшанувати пам'ять померлих родичів. Там влаштовували трапезу, прикрашали могили зеленню, доглядали за ними.

Крім поминальних традицій існувало ще кілька заборон, пов'язаних з цим днем. Швидше за все, вони прийшли до нас з язичництва. Так, заборонялося ходити в ліс і купатися у водоймах, влаштовувати прання, все, що пов'язано з водою. Адже, згідно з легендою, таким чином можна потривожити русалку, а вона в свою чергу принесе біду в будинок. При цьому дуже гарною прикметою було, якщо в цей день піде дощ.

Дмитрівська субота в 2019 році


Відзначається Дмитрівська субота завжди перед днем ​​пам'яті Дмитра Солунського. У 2019 це буде 2 листопада. Крім традиційного походу на цвинтар, раніше на Русі влаштовували так звані прощальні поминки з пивом, медом, пирогами та іншими національними стравами. А дбайливі господині обов'язково збирали щедру кошик з частуваннями для служителів церкви.

Дмитрівська субота в нашого народу завжди символізувала догляд осені і прихід зими. З цього дня всі будинки готували до холодів та морозів. Господині прибирали у дворах, в будинку, утеплювали вікна і багато іншого. Також перед цією суботою намагалися всією сім'єю відвідати баню і обов'язково ставили воду з віником і для померлих родичів.

Інші поминальні дні

Поминання загиблих у ВВВ


9 травня завжди для нас буде Днем Перемоги, вдень, коли ми звільнилися від німецько-фашистських загарбників. Тому і було вирішено православними служителями встановити дату, коли можна вшанувати пам'ять всіх, хто загинув у цій війні. У храмах моляться за покійних воїнів, а також і про тих, хто прийняв мученицьку смерть, не будучи при цьому солдатом. Відзначається щороку 9 травня.

Семик


Цей поминальний день відзначається не в суботу, як завжди, а в четвер, а саме в сьомий четвер після Великодня. У 2019 це буде 13 червня. У православному календарі Семик, як день поминання покійних не існує, однак відзначався він щорічно, як слов'янська традиція, а не церковна. Відрізняється від інших подібних днів ще і тим, що згадують не всіх покійних, а тільки тих, хто помер не своєю смертю (вбивства, нещасні випадки, муки і так далі).

Офіційний день пам'яті і скорботи


Ще один день пам`яті, присвячений ВВВ, який завжди припадає на 22 червня і 2019 не стане винятком. За TV в цей день зазвичай показують тематичні фільми, а в церквах проводять службу, присвячену всім загиблим у цій війні.

Угору