Які напої не можна пити в спеку

басейн-спека

Не всі напої втамовують спрагу, деякі з них, навпаки, сприяють ще більшому обезводненню.

Що відбувається з людиною під час спеки?

У спеку в багатьох людей страждає серцево-судинна система. У такі періоди серце переходить на посилений режим роботи для того, щоб врегулювати температуру тіла. Судини розширюються, збільшується пульс. У зв’язку з цим із організму починають активно вимиватися магній і калій, необхідні для безперебійної діяльності серцево-судинної системи. Ось чому саме влітку трапляється особливо багато інфарктів і інсультів.

У спекотний день у більшості людей спостерігається підвищене потовиділення, в результаті якого і відбувається зневоднення організму. Для того, щоб його уникнути, медики радять вживати більше рідини.

Що пити не можна?

За статистикою, найбільша кількість алкоголю розкуповується саме в спекотні дні. Однак алкоголь – це один з тих напоїв, які лікарі не рекомендують вживати в спеку. Це стосується і пива.

Справа в тому, що будь-який алкоголь сприяє обезводненню організму. Сечовипускання збільшується, а на потовиділення, допомогою якого організм і регулює температуру, рідини практично не залишається. Багато вологи йде і на розщеплення алкоголю. Вживання спиртних напоїв в спекотну погоду може призвести до теплового удару. До того ж алкоголь підвищує артеріальний тиск і дає додаткове навантаження на серце, яке в спеку і без того працює в посиленому режимі. Тому в спекотні дні лікарі рекомендують утриматися від вживання будь-якого алкоголю.

Спекотного літа медики не радять також пити каву і міцний чорний чай. Ці напої так само, як і алкоголь, мають діуретичний ефект. Корисні речовини і волога разом з сечею просто вимиваються з організму. З цієї ж причини в спеку не можна вживати і всілякі енергетики.

Солодкі газовані напої і соки з концентратів в спеку особливо шкідливі. Вони зовсім не втамовують, а тільки розпалюють спрагу. А все тому, що в них додають велику кількість цукру. До того ж в газованій воді і ненатуральних соках міститься багато шкідливих речовин, барвників і консервантів. З цієї ж причини в спеку не рекомендується вживати і покупний квас. Та й газ, що міститься в лимонадах і квасі, викликає набряки.

А що можна?

Влітку найкраще вживати звичайну воду без газу. Для більшого ефекту воду можна трохи підсолити або вичавити туди четвертинку лимона. Прекрасно вгамовує спрагу і несолодкий зелений чай. У спеку дозволяється вживати домашній квас, компоти і морси без цукру, а також натуральні соки.

basejn

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *