В Україні зросла кількість суїцидів

бездна

За даними інформаційного порталу znaj.ua, Україна посідає перше місце у Європі за кількістю суїцидів – на 100000 осіб припадає 22 випадка самогубства.

В Україні смерть від суїциду стоїть на третьому місці, після природної смерті й смерті з причин ззовні.

Психологи й соціологи стверджують, що офіційна статистика значно відрізняється від реальних цифр у 2-4 рази. Адже статистика грунтується лише на явних випадках, але ж скільки випадків не фіксуються.

Психологи пояснюють це тим, що українці більше 2-х років живуть у складній обстановці. Війна, інфляція, безробіття, мізерні пенсії, відсутність меддопомоги, провокують депресію і штовхають до самогубства.

Наприклад, 12 лютого, в Києві жінка із вікна 7-го поверху викинула свою дитину й котів, а потім вистрибнула сама. Мотиви її вчинку невідомі.

Сьогодні окрема тема в Україні – суїцидальні «ігри» підлітків. У соціальних мережах появилися групи, в яких “кваліфіковані психологи” доводять дітей до самогубства.

Фанати цих спільнот називають себе – “китами, тому що, тварини асоціюються зі свободою. Щоб вступити в ці групи, треба пройти “відбір” на схильність до суїциду в переписці з так званим “адміністратором”. Після цього, дитині надсилають “завдання”, виконання яких треба фіксувати на фото чи відео.

За повідомленнями із департаменту Кіберполіції, в усіх любителів “моря китів” і “тихих будинків” на сторінках в соцмережах знаходиться відео чи малюнки із літаючими китами.

“Фінальне завдання – покінчити життя самогубством, і зафіксувати цей момент на камеру в онлайн-режимі”, – з’ясували у кіберполіції.

На сайті Нацполіціі опублікований список активних учасників груп з України та алгоритм дій зловмисників.

11 лютого 2017 року ЗМІ повідомили про прихід в Україну небезпечної гри серед підлітків «Біжи або помри», яка є розвитком так званих «груп смерті» в соцмережах.

бездна

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *