Тітка загиблої в Польщі українки: “Світлану вдарили каменем і втопили у ставку”

світлана-нестерук-жертва

Перша інформація про те, що зі Світланою Нестерук, мешканкою Ковеля, можливо, сталося лихо, потрапили в соцмережі ще на початку червня. Близькі та родичі дівчини, писали про її зникнення.

Світлана збиралася виїжджати з Польщі, щоб встигнути на день народження 5-річної доньки, але як в воду канула. Жахливо, але так воно і сталося. 18 червня, недалеко від польського Грубешова (в 25 кілометрах від кордону з Волинською областю) в ставку виявили вбиту дівчину.

Польські або українські розбірки?

У посольстві України в Польщі “КП” в Україні” розповіли: «про загибель Нестерук знають, але про деталі вбивства не поширюються. Місцева волинська преса, як і місцеві жителі, будують свої версії.

Кажуть, дівчина займалася торгівлею сигаретами – купувала товар в Україні, а потім везла в Польщю. Українське видання Радар, посилаючись на наявну у них інформацію, повідомило, що через деякі проблеми з польським законом дівчині навіть довелося змінити ім’я і прізвище (її спочатку шукали як – Тетяну Остапчук). У Грубешові вона оселилася в одному з місцевих готелів. Там же зупинявся і її бізнес-партнер. І їм, нібито, погрожували розправою польські перекупники.

Втім, є і альтернативна версія – Світлану вбив співвітчизник, який зупинився в тому ж готелі. “КП” в Україні” зв’язалася з родичами загиблої, і дізналася їх точку зору.

“Збиралися додому, на день народження дочки”.

– Вона їздила по роботі в Польщу. І в день вбивства повинна була повертатися додому. Припускаю, що поїздки були пов’язані з товаром – розповіла Любов, родичка загиблої Світлани. – У неї чоловік і 5-річна дочка.

Втім, Любов визнає – вона зі Світланою давно не бачилися, зв’язок особливо не підтримували. Вона надіслала до редакції свою переписку в соцмережі з іншими родичами. З неї стає ясно – Світлана вийшла з готелю в Польщі, по шляху на вокзал зайшла в магазин купити іграшку доньці на день народження. А коли вийшла на вулицю, на неї напали невідомі, вдарили по голові і відвезли на якусь квартиру. Через деякий час дівчину завернули в ковдру, наділи пакет на голову, прив’язали камінь і втопили у ставку. Нібито, вже зловили трьох чоловіків – всі українці.

У розмові з рідною тіткою загиблої Любов’ю Митрофанівною нам вдалося з’ясувати наступне:

– Все сталося в суботу 10 червня, напередодні дня народження її дочки. Світлана в 8 ранку прислала смс – їде додому. У супермаркеті, де вона робила покупки, є відеозаписи – о 10 годині вона щось купила і пішла в бік зупинки.

– Потім її вдарили по голові?

– Так. Побили камнем, потім втопили. Нам дзвонили наші довірені особи, які ходять в прокуратуру, дізнаються всі обставини. Підозрюваних четверо, всі – українці, але хто вони – невідомо. Як там все відбувалося, знайома вона з ними була чи ні – невідомо. Зі мною Свєта таким не ділилася, не розповідала нічого. Я їй весь час говорила: “Світлано сиди в будинку, чоловік заробляє, виховуй дитина“.

На даний момент вирішується питання про перевезення тіла загиблої дівчини в Ковель, але слідство має дати “добро”. У посольстві України в Польщі запевняють: вони готують всі необхідні документи для сім’ї, щоб Світлану повернули на батьківщину.

вбили-в-польщі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *