Рейтинг алкоголю по ступені шкідливості

Складно уявити пишне святкування без хоча б маленького графінчика п’янкого зілля – це атрибут великого свята або зустрічі давніх друзів. Ви можете бути завзятим непитущим, однак для гостей на стіл пляшку все ж поставите.

Якщо хочете вранці відчувати себе як огірочок, важливо знати, який алкоголь пити, щоб шкода для організму була мінімальною. Ви напевно знаєте, що корисно пити червоне вино, а шампанське паморочить вже після другого келиха. Але з міцними напоями ситуація складніша.
Тому ми підготували рейтинг спиртного по шкідливості, складений на базі досліджень “Королівського товариства хіміків Великобританії”.

5 місце – ром:

Обожнюваний корсарами напій можна вважати майже корисним. У ньому високий вміст калію, фосфору та цинку. Так що, якщо раптом вип’єте велику кількість даного виду спиртного, ймовірність отруїтися дуже мала. Тільки врахуйте, що ми говоримо про чистий ром, а не про його присутність в різних коктейлях.

4 місце – текіла:

«Лизнув, ковтнув, куснув!» – такий слоган для цього напою. Так, текіла дуже міцна, але при цьому корисна. В агаві містяться полісахариди фруктани, які регулюють кислотність шлунка й допомагають при виразкових колітах.
Так що в малих кількостях це навіть цілющий напій. Крім того, вживання солі допомагає затримувати воду в організмі, тому зранку не буде надто сушити.

3 місце – горілка:

Здивовані, що біленька не на першому місці? Хоча горілка – алкогольний напій із поганою славою, однак вона вважається однією з найменш шкідливих. У горілці немає барвників, ароматизаторів, і вона проходить ретельну очистку.

А якщо горілка зроблена не на цукрі, а на меді, то її можна віднести до дієтичних напоїв. Але зловживати нею не варто, оскільки горілка більше інших викликає отруєння, адже її найчастіше підробляють. А часте вживання горілки призводить до звикання й алкоголізму.

2 місце – віскі:

Даний алкогольний напій – джерело елагової кислоти, яка бореться із онкологічними утвореннями. Кажуть, воно може убивати ракові клітини, не зачіпаючи здорові. Але крім цього, в віскі висока концентрація етанолу, який дуже швидко всмоктується організмом, і вже через годину вживання світ в очах трохи попливе, а на ранок чекатиме неприємне похмілля.
Так що подумайте, чи варто віддавати такі великі гроші за цей напій.

1 місце – коньяк:

35 мілілітрів коньяку – добова доза вітаміну С. Але за довгі роки зберігання в напої утворюються різні шкідливі речовини, які отруюють організм. Через незаперечного коктейлю спиртових фракцій коньяк у великих дозах майже отруйний для нервової системи. Хоча він же розширює судини.
Корисний коньяк лише в кількості не більше 50 мл. І так, похмілля після нього за 10-бальною шкалою оцінимо на 8.

Ось таке несподіване перше місце! І пам’ятайте, що будь-який алкоголь у великих кількостях шкідливий!

alkogolik

0 thoughts on “Рейтинг алкоголю по ступені шкідливості”

Write a Reply or Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *