Одеситка відсудила у комунальників 120000 на ремонт автівки

прорив-труби

Одеситці заплатять за пошкоджений автомобіль, який постраждав у зв’язку з проривом теплотраси. Щоб домогтися компенсації, їй довелося цілий рік ходити по судах.

У минулому році на “Молдаванці” прорвало магістральний теплопровід. Через прорив утворився фонтан із окропу, що бив із ями метрового діаметру. На всі боки від прориву розлетілися шматки асфальту, грунт і каміння, а так як поруч якраз розташована парковка, то під роздачу потрапили розміщені поруч машини. Найбільше дісталося “Nissan “Note”, власниця якої і довела справу до суду.

Спочатку вона звернулася за компенсацією в КП “Теплопостачання Одеси”. Однак там відповідати не поспішали. В результаті жінка написала заяву в поліцію, і справу передали в суд. Тепловики до останнього відмовлялися брати на себе відповідальність за те, що трапилося. Щоб переконати комунальників, знадобився рік.

– Свою відмову комунальники пояснили зокрема тим, що напередодні прориву попередили місцевих жителів про те, що будуть перевіряти гідравлічні системи в зв’язку з закінченням опалювального сезону. А ділянка, де сталося лихо, за їхніми даними, знаходилась в межах охоронної зони, де не повинно бути розташовано ні дерев, ні будівель, ні стоянок.

Пізніше правоохоронці обстежили район теплосистеми. У районі прориву вони не виявили ніяких попереджувальних знаків або огорожі, які вказували б на те, що зона знаходиться під охороною. Крім того, вони з’ясували, що мешканців вулиці не сповіщали спеціально про майбутні роботи. Оголошення було тільки в газеті “Одеський вісник”, підконтрольної міськраді.

Таким чином, в суді вирішили частково задовольнити позов автовласниці. Експерти підрахували, що жінка зазнала збитки, заплативши 129,4 тис. гривень за ремонт авто.

Остаточним аргументом на користь одеситки стало те, що навіть в межах охоронної зони не забороняється паркувати окремі машини. Тим більше, у відсутності дорожніх знаків. Тепер, згідно з вироком, тепловики повинні виплатити водіїв 122 тисячі гривень, тисячу з них – за моральну шкоду. Втім, поки неясно чи погодяться з таким рішенням в КП, або будуть наполягати на апеляції.

proruv-odesa

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *