Незвичайній сім’ї повернули дітей в тимчасове користування?

рідновіри

Соціальні служби мають намір через суд відібрати малюків, мотивуючи нібито їх бездоглядністю.

Ранок понеділка видався радісним для сім’ї Святозара і Світозари Батенькових з Тетерівської територіальної громади (Житомирська область). Після довгих поневірянь і майже місяця розлуки дітям дозволили повернутися до батька і матері. Весь цей час 11-річна Богдана, 7-річна Ангеліна та 4-річний Лев перебували в притулку. Батькам відвідувати їх дозволили, а от забрати додому – ні.

Але щастя це може виявитися тимчасовим. На 25 вересня призначено засідання суду, де розглядатиметься справу про позбавлення дітей батьківського піклування.

До цієї дати Богдані, Ангеліні і Леву Житомирський районний суд дозволив перебувати не в центрі соціально-психологічної реабілітації, а вдома, призупинивши таким чином рішення Тетерівської райради. Правда, виконання цього рішення довелося вибивати мало не з боєм. Керівництво центру відмовлялося віддавати дітей, вимагаючи додаткових паперів.

З самого ранку під дверима центру зібралися не тільки батьки, а й велика кількість тих, хто підтримує сім’ю. Адвокат Батенькових Сергій Косигін запевняв, що в центрі просто не хочуть виконувати рішення суду.

Цілий день на спеці батьки чекали, коли їм віддадуть діток. Лише через майже 9 годин потрібний дозвіл привезли. Ніч сім’я Батенькових провела в повному складі. На виході з центру діти обліпили батьків так, що було не відірвати – видно, що нудьгували по татові й мамі.

Світозара, яка, до речі, на 4-му місяці вагітності, запевняла, що на її дітей місцевій владі надійшло замовлення від тіньових структур.

– Нам приходила така інформація, наших здорових дітей замовили на позбавлення батьківського піклування, щоб потім відправити їх в інші країни, – впевнена мама.

Соціальні служби тим часом здаватися не мають наміру, вони як і раніше запевняють, що у дітей неправильне харчування, вони без нагляду, бродять голодні по селу.

ЯК ЦЕ БУЛО?

Історія, через яку у незвичайних, але цілком адекватних на вигляд батька і матері відібрали найдорожче, викликала великий резонанс.

В середині липня ЗМІ писали про сім’ю рідновірів, чий спосіб життя кардинально відрізняється від звичного нам. У сім’ї є свій теплий і чистий будинок, всі діти на вигляд доглянуті і виховані, але рідновіри намагаються максимально зблизитися з природою, не вживати м’яса і алкоголю.

Соціальні служби, грунтуючись на розповідях сусідів, вирішили, що діти в притулку будуть більш ситими і придивились. Офіційно претензії до виховання дітей були наступними: діти ходять по селу босі і голодні, постійно просять їжу. Крім того, періодично прогулюють школу, а часом можуть і самі, без дорослих, поїхати погуляти, наприклад, в Житомир.

ridnoviry

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *