Мама загиблого малюка: “Лікарі не поставили діагноз, і син помер в муках”

кім-словінський

Лікарі столичної клініки не змогли своєчасно визначити причину захворювання п’ятирічного малюка.

Все починалося досить невинно: як розповіла мама малюка Світлана Словінська, у п’ятирічного Кіма піднялася температура до 38,5 і почалося розлад шлунка.

Від ротавірусу до менінгіту

Батьки відвезли хлопчика в одну зі столичних приватних клінік, де фахівці відправили його на повне обстеження, УЗД шлунка та 12-палої кишки. Оглянув малюка і педіатр, уклавши: загальний стан середнього ступеня тяжкості і, можливо, гострий апендицит. Лікарі рекомендували батькам перевезти дитину в стаціонарне відділення цієї ж комерційної клініки. У стаціонарі діагноз Кіму, за словами Світлани Словінської, ставила завідувачка – лікар-педіатр вищої категорії Таїсія Барабаш.

– Діагноз Барабаш – ГВГ (гострий вірусний грип), ГКІ (гостра кишкова інфекція), – розповіла Світлана Словінська. Там же взяли мазок і вирішили – ротавірус. При цьому батьки просили лікарів звернути увагу на висип у дитини.

– Нам відповіли: це комарі покусали. Потім сказали: давайте почекаємо до завтра. При цьому лікар звернула увагу на відсутність сечі і жорстке дихання, але у неї не було припущень, що це може бути, – каже Світлана.

Під ранок у малюка почалися галюцинації. Медики зробили тести на менінгеальні ознаки. В результаті хлопчика реанімаційна швидка перевезла в Київську міську дитячу клінічну інфекційну лікарню. Але о 16.00 цього дня дитина померла.

На розтині, за словами матері, патологоанатом поставив діагноз – “первинний сепсис (зараження), вторинний менінгіт”. Грубо кажучи, у дитини, по всій видимості, був перитоніт, який призвів до менінгіту. Спочатку були вражені внутрішні органи, а згодом і мозок.

– Кімки більше немає. Порожнеча. Якщо громадськість мене не буде підтримувати, я не зможу покарати недбалість: який би не був остаточний діагноз, там кричущі факти. Ми ж могли швидко зібрати будь-яку суму грошей, хотіли перевезти до Німеччини. Розумієте? – каже “КП” в Україні “Світлана.

Можливість вилікувати дитину у сім’ї була.
Рахунок йде не на годинник, а на хвилини

За словами медичних працівників, менінгіт – це одна з найнебезпечніших хвороб, при якій важливо не втрачати ні хвилини, так як результати лікування, тривалість і тяжкість хвороби безпосередньо пов’язані з часом, який пройде від моменту діагностування захворювання до початку адекватної терапії.

– В Україні щорічно від менінгіту помирають близько 5-7 чоловік. Небезпека захворювання в тому, що протягом 10-12 годин може загинути абсолютно здорова дитина, – розповів “КП” в Україні “кандидат медичних наук Віктор Василенко. – Менінгіт можна діагностувати з повною упевненістю тільки в одному випадку: коли симптоми подразнення мозкових оболонок – головні болі, блювота – поєднуються з висипом.

На питання, чому лікарі клініки не змогли діагностувати захворювання у дитини, Віктор Василенко відповів, що в першу чергу могла позначитися недосвідченість персоналу або недостатній рівень освіти, хоча могла бути і банальна недбалість.

У самій клініці подію підтвердили. Але офіційний коментар поки давати відмовилися.

– Ми зараз готуємо офіційне повідомлення про те, що трапилося, але надати його зможемо пізніше, – сказала “КП” в Україні” співробітник відділу маркетингу Катерина Кулик.

Також про надзвичайну подію в курсі і в Департаменті охорони здоров’я КМДА, але коментувати подію зможуть тільки після письмового дозволу батьків.

Загрожує три роки позбавлення волі?

Як розповіла “КП” в Україні” мама померлого Кіма, Світлана Словінська, за фактом смерті дитини відкрито кримінальне провадження.

– Швидше за все, стаття буде “Халатність”, – говорить Світлана.

Але наскільки ймовірно виграти судову справу проти медиків?

– В даній ситуації до лікарів клініки, швидше за все, застосують статтю 140 Кримінального кодексу України “Невиконання або неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником, що спричинило тяжкі наслідки для хворого”.

Чим вона загрожує?

Карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до трьох років із позбавленням права займатися медичною діяльністю на строк до трьох років. Крім того, на час слідства можуть відсторонити від займаної посади, – розповів “КП” в Україні” медичний адвокат Олександр Федоренко.

Довідка “КП”

Менінгіт – запалення оболонок головного мозку. Причиною запалення може бути величезна кількість бактерій, вірусів, грибків. Практично будь-який мікроорганізм може викликати менінгіт.

Будьте пильними!

Перші ознаки захворювання:

різкий підйом температури тіла;
висип;
головний біль;
оніміння м’язів шиї, труднощі повороту і нахилів голови;
відсутність апетиту;
нудота і часта блювота без полегшення;
діарея (переважно у дітей);
загальна слабкість, нездужання;
можливі галюцинації, збудженість або млявість.

likari-vbulu-dutuny

http://kp.ua

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *