Де живуть найтовстіші дівчата?

пишні-жінки

75% жінок у розвинених країнах мають зайвий жир в області живота, в США цей показник доходить до 80%, з’ясували дослідники. Незважаючи на те що їх вага може бути в нормі, це призводить до підвищеного ризику багатьох захворювань.

Дослідники з’ясували, що більше половини населення Великобританії і США мають зайвий жир в області живота, що підвищує для них ризик розвитку діабету і раку. Вони можуть не виглядати занадто товстими, але якщо обхват їх талії перевищує половину росту, то це вже свідчить про небезпеку.

Хоча про проблему ожиріння йдеться вже давно, дослідники вважають, що такі терміни, як «ожиріння» і «надмірна вага» приховують реальний масштаб проблеми.

За їх словами, ризики для здоров’я пов’язані не з цифрою на вагах, а з тим, скільки накопиченого в організмі жиру доводиться на черевну область – навіть людина з нормальною вагою може мати небезпечні надлишки жиру в області живота.

В середньому, у 75% жінок і 87% чоловіків жир збирається в основному на животі. Зайвий жир може бути присутнім навіть у людей з нормальною вагою. Надлишок жиру, особливо в середній частині тіла, пов’язаний з підвищеним ризиком хронічних захворювань, ризиком смерті і зниженням якості життя в цілому.

Зростання кількості людей з надлишками жиру в області живота спостерігався як серед дорослих, так і серед дітей.

Дослідники заявили, що передбачають прямий зв’язок з резистентністю до інсуліну, який в організмі служить для переробки та зберігання вуглеводів у вигляді жиру. Про наявність ожиріння зазвичай судять за індексом маси тіла (ІМТ), для розрахунку якого використовуються показники ваги і росту. Але це не найкращий спосіб – навіть при нормальному ІМТ можна мати значні жирові відкладення.

За оцінками авторів роботи, до половини людей із зайвим жиром вписуються в рамки норми ІМТ.

pushni-zhinku

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *