Чому українки “пиляють” чоловіків і як зупинити цей “виніс мозку”

жінка-пилить-чоловіка

Психологи рекомендують дамам благовірних НЕ клювати, а – надихати.

Нещодавно в Харківській області засудили чоловіка, який ледь не зарізав свою дружину. Слідству він пояснив свій вчинок просто – життя не давала, вимагала працевлаштуватися, взятися за голову і сім’ю утримувати.

Шкоди, нанесеної самолюбству докорами, чоловік не пробачив і взявся за ніж. Жінку врятували, а от благовірний “працевлаштувався” на найближчі 10 років в колонію. Такі історії повсюдні і нерідко закінчуються трагедіями. Образ “пиляльна” дружина і ледачий чоловік – притча во язицех. Так чому ж жінки беруться за так званими “пилу”, щоб спонукати улюбленого до дій, і чи є їм альтернатива?

В “Пилі” – сила?

Є старий жарт: “Якщо чоловік пиляє жінку, значить він фокусник. Якщо жінка пиляє чоловіка, значить чоловік – колода”. Психолог Марія Баранова в бородатому анекдоті бачить зерно правди і пояснює, “виносити мозок” благовірному тільки заради власного задоволення будь-яка адекватна жінка не буде.

– “Пиляти” чоловіка або партнера жінка починає, якщо відчуває дискомфорт в побуті, психологічно або фізично. Ну як ще жінці показати, що вона незадоволена – сказати це вголос. Чоловіки свої проблеми вирішують по-іншому: коли не можуть дійти згоди, застосовують силу або вплутуються в бійку, прийнято вважати, що переможець бійки автоматично стає правим. Жінка в хід кулаки не пустить, вона знайде інші шляхи, буде бити по емоціям, – говорить Марія.

Пила в побуті ідеалістки і “капризулі”

Найчастіше горезвісну “пилу” дама пускає в хід, коли її очікування від партнера не збігаються з реальністю. Цей випадок називають класикою. Кидаючись в нові відносини, жінка вже бачить і каву в ліжко, і прогулянки під місяцем, наперед знає, скільки дітей вона народить через п’ять років, і як щасливо вони проживуть довгі роки разом, і помруть в один день. Ось тільки чоловік може виявитися цінителем чаю, і взагалі не романтиком.

– Чи не ідеалізувати партнера складно, тому парі перед тим, як звинувачувати або закидатии, потрібно оцінити ситуацію тверезо. Запитайте себе: чи дійсно він такий поганий і все в такому дусі? Або просто його не знаєш, не бачиш того, ким він є за своїми рожевими окулярами? – радить психолог. – Вписатися в ідеальному образі реального чоловіка практично не можливо. Вивчайте один одного, а не зліться. Якщо відчуваєте, що якісь риси його характеру для вас – це занадто, не витрачайте час ні свого, ні його.

Ще один випадок – жінка може вдягати маску примхливої дитини: чого не дарує він мені того-то, не водить мене туди-то і взагалі – говорить не так, виглядає неправильно… Буває, що “пилу” дівчина включає в дію, не бажаючи просто брати на себе відповідальність, мовляв, ти – чоловік, тобі і вирішувати.

– Якщо жінка починає дорікати чоловіка, коли в сімейних справах або побуті не все гладко, в дусі “я така через тебе” або “це ти мене такою зробив”, варто задуматися про її візит до психолога. Це може бути пов’язано з психологічними проблемами із дитинства або підліткового віку – вважає Баранова.

Ідеальні кандидати для “виносу мозку” – підкаблучники і моторошні ледарі.

Багатьом українкам за “пилу” доводиться братися не через хороше життя. Коли чоловік пускається у всі тяжкі і забуває, що бути главою сім’ї – його обов’язок, жінка хапається за останній свій інструмент. Про жінку та сім’ю потрібно піклуватися, коли ви втратите її повагу, настане крах: вона сама не зможе довго жити з нешановним нею чоловіком, якого вона зневажає за слабкість і нерішучість, – каже психолог.

Пиляти не можна, надихати

Жіноча істерика – засіб дієвий, але в перспективі не ефективний: в перші рази може і подіяти на приголомшеного чоловіка – і цвях заб’є, і кран полагодить, але потім винесення мозку стане не більше ніж дратівливим фактором, який представник сильної статі почне ігнорувати – адаптується, або того гірше – руку підніме.

– Чоловіка не можна придушувати, від цього він краще не стане, і тим більше зі своєї зони комфорту в житті не вибереться. Навіть якщо жінка на права на 100%, критика придушить чоловічі якості, і може бути ту ж роботу він не буде собі шукати, лише вам на зло. Будьте хитріше – підказуйте, стимулюйте, підштовхуйте до дії. Ось ви чоловіка давно хвалила? Якщо чоловік знає, що дружина на його стороні, то гори зверне – Марія запевняє.

КОНКРЕТНО

Жінка на замітку:

· Надихайте, а не “пиляйте”: похвала – найкращий стимул і мотивація.

· Давайте право на помилку.

· Маніпуляція і шантаж відносини зіпсує.

· Перевиховати чоловіка неможливо, а ось направити – запросто.

· Якщо відчуває, що не справляється, відпустіть.

Чоловікові на замітку:

· Слухайте і намагайтеся почути, що вона говорить. Не зрозуміли – попросіть повторити.

· Проаналізуйте свою поведінку – чи не ваша недолугість зробила вашу жінку такою нервовою.

· Говоріть з нею, обговорюйте проблему, а не мовчіть або “віддакуйтесь”.

· Здійснювати помилки ви можете, але відповідальність за них нести – зобов’язані.

· Не забувайте, що ви чоловік – тому режим “колода” слід вимкнути і забути.

пилить-чоловіка

http://kp.ua

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *