Які банди грабують Україну

інфографіка-банди

За минулий рік правоохоронцям вдалося викрити 136 бандформувань, які орудували по всій території України. За підрахунками прокуратури, своєю діяльністю вони завдали збитків державі на 86 мільйонів гривень.

Члени цих угрупувань промишляли починаючи від дрібних крадіжок у перехожих на вулиці, і закінчуючи махінаціями із землею і продажем наркотиків. Скільки банд зловили в 2016 році і чим вони займалисьдив. Інфографіку.

банди-україни

Як розповіли правоохоронці, деякі з пійманих бандитів залишалися неуловимими в Україні понад 5 років, і навіть встигли налагодити у своїх справах міжнародні зв’язки. У складі такої банди могло значитися до 10 чоловік. Нерідко членами банди виявляються чиновники і депутати.

“У 2016 році було виявлено 5 злочинних груп в органах влади”, – повідомили в ГПУ.

Наприклад, в Полтавській області затримали групу з шести аферистів із нерухомістю, яким допомагав здійснювати угоди депутат райради. Нацполіцією встановлено, що група завдала збитків державі на 2 мільйона гривень. Учасникам цієї схеми загрожує до 12 років в’язниці.

Правоохоронці не приховують, що зловити цілу банду непросто. Наприклад, в Одеській області в тому році, вдалося затримати банду псевдо-поліцейских, підконтрольних чеченському злодієві в законі. Шість озброєних бандитів грабували і били мешканців, будучи замаскованими під загін поліції. А їхні жертви не зверталися по допомогу через страх, що злочинців покриває МВС. Затримати їх на гарячому вдалося із залученням бійців спецназу, які добу сиділи в засідці.

Відзначилася в минулому році і угруповання кібершахраїв. Вони орудували в Києві, Одесі та Миколаєві з 2014 року. Групі з 12 чоловік вдалося пограбувати користувачів на суму 10 мільйонів гривень, створюючи фейкові сайти відомих інтернет-магазинів.

“Смердючі”, “Бігунки” і “777”

Назви бандам дають силовики і самі злочинці. Правоохоронці “обзивають” угруповання для зручності, і виходячи з того, чим займалися або запам’яталися злочинці.

Наявність назви в якійсь мірі допомагає уникнути плутанини, дозволяє не називати прізвищ учасників без потреби, щоб уникнути витоку інформації. У кожної банди є своє прізвисько, що полегшує роботу оперативників при обміні інформацією між колегами.

Наприклад, одна із банд грабувала елітні будинки і називалася – “Мінералка”. Таку назву вона вибрала собі тому, що їх перший вдалий розбій був здійснений стосовно бізнесмена, що займається розливом мінеральної води.

Згадують оперативники і таку відому банду, як – “Бігунки”, які оббирали перехожих своїм “фірмовим” способом. Вони підбігали до своїх жертв ззаду, грабували і швидко тікали. За даними правоохоронців, на їхньому рахунку числиться близько 30 злочинів. Імена бандам дають і за аналогією з фільмами: якщо в знаменитому “Один вдома” були “Мокрі бандити” (які потім захотіли стати “Липкими”), то у нас є “Смердючі грабіжники”. Вони грабували, а потім влаштовували пожежі, щоб замести сліди, і залишали після себе запах гару.

Раніше злочинці часто вибирали назви, схожі з іменами своїх ватажків, наприклад банда Савлохи – від прізвища ватажків, братів Савлохових. Зараз же назви можуть бути несподіваними – на слуху у силовиків банди наркоторговців – “Дядя Федір” і “777”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *