Над європейським майбутнім Польщі стоїть знак питання – Туск

туск-дональд

Польський уряд збирається поставити під сумнів європейське майбутнє держави, вважає голова Євроради Дональд Туск. Екс-президент Польщі бачить в діях Варшави небезпечну спробу довести державу до конфлікту з ЄС, і в підсумку оголосити, що Євросоюз не потрібен Польщі, повідомляє EUObserver.

Польський уряд готується поставити під сумнів членство країни в ЄС, вважає голова Євроради і колишній президент Дональд Туск. За його словами, над європейським майбутнім Польщі сьогодні стоїть знак питання, пише EUObserver.

На думку Туска, той факт, що рішення Європейського трибуналу було такзарозуміло відхиленоурядом, говорить продуже небезпечнийпроцес. Сам екс-президент бачить в ситуації, що склаласяявну спробу завести Польщу в конфлікт з Європейським союзом.

«Цесхоже на передмову до оголошення, що Польщі не потрібен Європейський союз, і що Польща не потрібна в ЄС», – переконаний глава Дональд Туск. При цьому він висловив побоювання, що цей момент стає все ближче.

На його думку, польська юстиція так далеко зайшла в конфлікті з інститутами ЄС, що навіть її союзник в регіоніУгорщина, почала дистанціюватися від Польщі: «Існує ряд тем, щодо яких польський уряд поводиться дуже спірноТак це бачить весь ЄС, іноді навіть включаючи Будапешт“.

Як нагадує видання, Єврокомісія погрожує ввести санкції через судову реформи. Варшава може бути позбавлена права голосу в Раді Європи, що стане безпрецедентним випадком в історії Євросоюзу, підкреслює EUObserver.

Крім того, Єврокомісія почала підготовчу роботу з наміром оштрафувати Польщу за відмову виконати рішення Євроради з питання про надання притулку біженцям, які опинилися в Греції та Італії. Крім цього, Польща готується зажадати від Німеччини репарації за Другу світову війну, що створить нове поле для конфлікту з Євросоюзом, стверджує видання.

donald-tusk

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *