Італія може покинути єврозону?

італія-прапор

Італія в довгостроковій перспективі може покинути єврозону, заявив керівник німецького «Інституту економічних досліджень» Клеменс Фойст.

«Рівень добробуту в Італії зараз рівний тому, що був у 2000 році. Якщо в цій сфері нічого не зміниться, то італійці можуть в якийсь момент сказати: «Ми більше не хочемо єврозону», – повідомив Фойст в інтерв’ю газеті «Tagesspiegel».

У той же час, за його словами, якщо влада ФРН схвалить європейську програму допомоги для Італії, то це стане тягарем для німецьких платників податків, «розмір якого вони не знають, і не зможуть контролювати».

У разі прийняття програми ЄЦБ, Німеччина зобов’язується викупити необмежену кількість італійських державних облігацій. При цьому «ЄЦБ» буде також приймати рішення щодо розміру кредиту, який Німеччина повинна буде надати Італії. У зв’язку з цими обставинами, на думку Фойста, німецькі парламентарі повинні стати проти цього плану.

Економіст також заявив, що «Євросоюз» рухається в сторону дедалі більшого поділу, навіть пророкує вихід Італії з «єврозони».

«Це стало зрозуміло вже по голосуванню по «Brexit». У той же час країни на Сході все більше дистанціюються від Європи », – пояснив він.

У червні близько 52 % громадян Великобританії, проголосували на референдумі за вихід країни із ЄС.
Як заявила прем’єр Тереза Мей, країна до кінця березня має активувати статтю 50 «Лісабонського договору про вихід з Євросоюзу».
В даний час, уряд формує переговорну позицію щодо майбутніх ключових угод із ЄС.

італія

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *