Чверть за гранню: Європу заполонили бідняки

бомжи-на-зупинці

Все більше громадян Євросоюзу стають бідняками. За підсумками минулого року майже чверть населення Євросоюзу перебувала на межі бідності або соціальної ізоляції.

При цьому 8,1% населення Євросоюзу відчуває важкі матеріальні нестатки. Найгірше живуть люди в Болгарії, Румунії та Греції, а ось Норвегія запевняє, що перемогла бідність і тепер в країні є тільки громадяни «з низьким доходом».

За даними Євростату, в 2016 році 118,7 млн. осіб або – 23,7% населення 28 країн ЄС знаходилися на межі бідності або соціальної ізоляції. У термінах ЄС це означає, що такі люди відповідали як мінімум одній з перерахованих умов: перебування на межі бідності після соціальних виплат (бідність за рівнем доходу); матеріальні нестатки; проживання в сім’ї (домогосподарстві) з низькою інтенсивністю праці.

Скорочення числа людей під загрозою бідності або соціального відчуження в ЄС є однією з ключових цілей стратегії «Європа 2020».

Важливо відзначити, що рівень знаходження на межі бідності – це відносна міра бідності, і межа бідності може сильно відрізнятися в різних державах-членах ЄС. Межа бідності також може змінюватися з плином часу – в декількох країнах Євросоюзу за останні кілька років вона впала в результаті фінансово-економічної кризи.

З огляду на ситуацію в конкретних країнах, рівень знаходження на межі бідності (після соціальних виплат) за останні два роки найсильніше виріс в Литві (на 3,1 %), а найсильніше зменшився в Люксембурзі (-1,1 %).

В Італії тривала рецесія привела до того, що число «абсолютних будинків» (тих, хто не здатен забезпечити себе продуктовим мінімумом і базовим набором послуг) в 2016 році досягло 4,7 млн. чоловік. Ще 10 років тому їх було всього 1,6 млн., повідомляє Національне статистичне агентство Istat.

Таким чином, зараз бідність охоплює 7,9% населення Італії – в основному, в південних районах країни, відзначає Bloomberg.

В цілому в Євросоюзі, за даними Євростату – 8,1% населення відчуває важкі матеріальні нестатки.

Вважається, що важкі матеріальні недостатки людина відчуває, якщо не може собі дозволити як мінімум чотири з дев’яти наступних пунктів: виплата іпотеки або найм житла; можливість раз на рік проводити тиждень відпустки поза домом; можливість через день їсти обід з м’ясом, куркою, рибою (або їх вегетаріанськими аналогами); можливість оплатити непередбачені витрати; можливість придбати телефон (включаючи мобільний); можливість придбати кольоровий телевізор; можливість придбати пральну машину; можливість придбати автомобіль; можливість оплачувати опалення будинку.

Частка таких людей значно різниться в державах-членах ЄС. Наприклад, в Нідерландах їх 2,6%, в Фінляндії – 2,2%, в Люксембурзі – 2,0%, і лише 0,7% – в Швеції.

При цьому в Греції важкі позбавлення відчувають 22,0%, в Румунії – 22,7%, в Болгарії – 34,7% (найбільший зафіксований для єдиної Європи рівень).

Євростат попереджає, що зі збільшенням загальної чисельності населення і зростанням частки людей похилого віку, в усіх державах-членах справедливо розподіляти соціальні виплати стане все складніше.

Втім, є в Європі і такі країни, де саме слово «бідність» виходить з обороту. Зокрема, незважаючи на дешевшання нафти, Норвегія, населення якої становить близько 5,1 млн. осіб, стала однією з перших країн, яка перемогли бідність – у всякому разі, офіційно.

Згідно з недавнім звітом Статистичного управління Норвегії (SSB), тепер відомство буде використовувати термін «низький дохід», так як бідність є «занадто грубим і невідповідним в контексті Норвегії терміном». Звучить переконливо, з огляду на, що медіанний дохід домогосподарств після податків в 2015 році склав 40295 норвезьких крон (близько $ 5 000) на місяць.

В цілому, за даними ООН, в світі з 1990 року число бідняків скоротилася більш ніж наполовину. Але до сих пір 836 мільйонів людей у світі живуть в умовах крайньої бідності. Кожна п’ята людина в регіонах, що розвиваються, як і раніше живе менш ніж на $ 1,25 на день. ООН вважає боротьбу з бідністю – метою №1.

bomzh-v-evropi

0 thoughts on “Чверть за гранню: Європу заполонили бідняки”

Write a Reply or Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *