Брехня про алкоголь, в яку всі вірять

У цю поширену брехню про алкоголь вірять практично всі, і абсолютно даремно.

Антидепресант
50 мілілітрів міцного, якісного алкоголю дійсно допоможуть розвеселитися, оскільки спирт провокує викид дофаміну. Але в той же час алкоголь є найсильнішим депресантом: за ніч вливання психофізичні світлиці вашого організму спорожніють настільки, що заповнювати їх доведеться тижнями.

Алкоголь допомагає заснути
Американці настільки вірять в міф про алкоголь і міцний сон, що навіть придумали цьому явищу власну назву, nightcap – «нічний ковпак». Та й у нас чимало любителів пропустити на ніч грам 2030 коньяку: мовляв, так спиться краще. Дійсно, порція спиртного допоможе швидше заснути, проте в процесі метаболізму алкоголь розкладається і пригнічує фазу швидкого сну, заважаючи повноцінному відпочинку. Толку від такого відпочинку небагато.

Зниження артеріального тиску
Цей рецепт «здоров’я» міцно любимо в усьому світі. Багато хто вірить, що алкоголь розширює судини. Він і справді послаблює тонус судинної стінки, але в той же час посилює серцебиття. Таким чином, обсяг крові, виштовхується з серця і підвищується, артеріальний тиск відповідно теж.

Уміння багато випитиознака здоров’я
Звучить, звичайно, логічно: раз велика кількість спирту тобі ніби як не шкодять, значить організм повністю здоровий. На ділі ж медики називають цю суперздатність толерантністю до спирту, тобто вже другою стадією алкоголізму. Так що, не варто пишатися собою, якщо ви перемогли в змаганні «хто всіх перепьет». Це вже серйозний привід задуматися.

Різна поведінка
Ідея про те, що різні типи спиртних напоїв викликають різні типи поведінкине більше, ніж поширений міф. На цю тему було проведено вже чимало досліджень, результат яких абсолютно однозначний: на вашу поведінку після спиртного впливає тільки ефектплацебо”.

alkogolik

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *